>
مجله مهر مقالات چطور از حالت Focus Mode در اندروید استفاده کنیم؟

چطور از حالت Focus Mode در اندروید استفاده کنیم؟

  • 31 تیر 1401
  • 0 دیدگاه
  • 53 بازدید

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند بسیار افزایش پیدا کرده است و می توان آن ها را یکی از وسایل اصلی برای تامین نیاز کاربران مختلف دانست. کارخانه های مختلف برای راحتی کاربران ابزارهای متفاوتی را به صورت پیش فرض بر روی آن ها قرار داده اند که از جمله آن ها می توان به ابزارهای تندرستی، اپلیکیشن های کاربردی و… اشاره کرد. یکی از ابزارهای کاربردی در گوشی های هوشمند Focus Mode است. در ادامه این مطلب از سری مقالات بازرگانی مهر سرمستان نحوه استفاده از فوکوس مود در گوشی های اندروید را به طور کامل آموزش می دهیم. حالت Focus Mode چیست؟ همان ...

3 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

امروزه استفاده از گوشی های هوشمند بسیار افزایش پیدا کرده است و می توان آن ها را یکی از وسایل اصلی برای تامین نیاز کاربران مختلف دانست. کارخانه های مختلف برای راحتی کاربران ابزارهای متفاوتی را به صورت پیش فرض بر روی آن ها قرار داده اند که از جمله آن ها می توان به ابزارهای تندرستی، اپلیکیشن های کاربردی و… اشاره کرد. یکی از ابزارهای کاربردی در گوشی های هوشمند Focus Mode است. در ادامه این مطلب از سری مقالات بازرگانی مهر سرمستان نحوه استفاده از فوکوس مود در گوشی های اندروید را به طور کامل آموزش می دهیم.

حالت Focus Mode چیست؟

همان طور که از ترجمه تحت الفظی این قابلیت پیداست، برای از بین بردن حواس پرتی و افزایش تمرکز مورد استفاده قرار می گیرد. می توان این برنامه را ورژن پیشرفته ای از Do Not Disturb در نظر گرفت. با این قابلیت، شما می توانید برنامه هایی که باعث به هم خوردن تمرکزتان می شوند را انتخاب کرده و آن ها را غیرفعال کنید. این غیرفعال سازی به این صورت است که همه اعلان های برنامه پاک شده و حتی امکان باز کردن آن نیز وجود نخواهد داشت.
در چنین حالتی شما هیچ نوتیفیکیشنی از برنامه دریافت نکرده و مزاحمتی برایتان پیش نمی آید. این حالت برای مواقعی که غرق در مشغله های کاری، درسی و… هستید بسیار مفید بوده و باعث می شود تا تمرکز شما از روی موضوع مورد نظرتان به هم نخورد. با خاموش کردن حالت فوکوس مود، برنامه های مربوطه از انسداد خارج شده و شما مجددا نوتیفیکیشن ها را دریافت کرده و می توانید از آن ها استفاده کنید.

نحوه استفاده از Focus Mode در گوشی های اندروید

برای اینکه بتوانید از این قابلیت بهره ببرید، ابتدا باید مطمئن شوید که برنامه Digital Wellbeing بر روی گوشی شما نصب شده باشد. درصورتی که این برنامه در گوشی شما وجود نداشته باشد، اولین قدم دانلود و نصب آن است. پس از نصب این برنامه، باید به قسمت تنظیمات گوشی خود رفته در منوی موجود، بر روی گزینه Digital Wellbeing and parental controls کنید.
بعد از انتخاب این گزینه، یک پنجره مقابل شما باز می شود که در آن لیست تمام برنامه هایی که در بیست و چهار ساعت گذشته استفاده کرده اید، موجود است. در قسمت پایین همین صفحه گزینه ای به عنوان Ways to disconnect وجود دارد که با کلیک بر روی آن، می توانید حالت فوکوس مود را پیدا کنید. سپس با کلیک بر روی حالت Focus Mode باید برنامه های مزاحم که مدام باعث حواس پرتی شما می شوند را نیز پیدا کرده و تیک مورد نظر هرکدام را فعال کنید.
در مراحل آموزش استفاده از فوکوس مود، گزینه ای تحت عنوان Set a schedule وجود دارد که شما می توانید از طریق آن زمان شروع و پایان حالت تمرکز را برای روزهای خاصی از هفته، فعال کنید. سپس برای قدم آخر کافی است تا بر روی گزینه Turn on now کلیک کنید تا حالات فوکوس مود فعال شود.
با این کار تمامی برنامه هایی که انتخاب کرده اید مسدود شده و همه اعلان ها و نوتیفیکیشن های آن ها نیز به صورت کامل از بین می روند. برای غیرفعال کردن حالت تمرکز، کافی است به همین صفحه مراجعه کرده و بر روی گزینه Turn off focus mode کلیک کنید. با این کار تمام برنامه های انتخابی شما رفع انسداد شده و اعلان های آن ها نیز به شما نمایش داده می شوند.

ایجاد یک میانبر برای فوکوس مد در سیستم عامل اندروید

برای برخی از افراد قابلیت فوکوس مد بسیار کاربردی بوده و ممکن است در طول روز بخواهند چندین مرتبه تنظیمات آن را تغییر داده و مورد استفاده قرار دهند. در چنین حالتی طی کردن فرآیند قبلی می تواند زمان بر و طولانی باشد. به همین خاطر بازرگانی مهر در کنار نحوه استفاده از فوکوس مود، روش ایجاد کردن میانبر فوکوس مود را نیز به شما آموزش می دهد تا بتوانید بسیار راحت تر به این قابلیت دسترسی داشته باشید.
برای ایجاد میانبر فوکوس مود کافی است منوی Toolbar که در بالای صفحه قرار دارد را به سمت پایین کشیده و بر روی آیکون مداد ضربه بزنید. سپس فوکوس مود را پیدا کرده و با نگه داشتن و کشیدن آیکون آن، این حالت را به میانبرهای خود اضافه کنید. حال می توانید برای استفاده از حالت تمرکز، با یک کلیک ساده وارد تنظیمات برنامه های انتخابی شده و این قابلیت را فعال یا غیرفعال کنید.

سخن پایانی

امروزه ابزارها و برنامه های موجود بر روی گوشی های هوشمند، همه در جهت راحتی کاربران طراحی شده اند. یکی از این قابلیت ها که برای افراد پرمشغله و بیزنسی بسیار پرکاربرد بوده، فوکوس مود است. با این قابلیت شما می توانید تمرکز خود را بیشتر کرده و اعلان هایی را که باعث حواس پرتی تان می شوند را حذف کنید. کافی است برنامه هایی را که بیشتر حواس شما را مغشوش می کنند انتخاب کنید تا به صورت کامل اعلان های آن ها حذف شده و در حالت انسداد قرار بگیرند. ما در این مقاله از بازرگانی مهر به طور کامل روش فعال سازی و غیرفعال سازی، نحوه استفاده از فوکوس مود و همچنین نحوه ایجاد میانبر آن برای دسترسی راحت تر را مورد بررسی قرار دادیم اما اگر سوالی در مورد گوشی و نحوه تنظیمات آن سوالی داشتید میتوانید از کارشناسان بخش گارانتی موبایل مهر کمک بگیرید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی