صفحه اصلی آموزش راه اندازی ساعت هوشمند

آموزش راه اندازی ساعت هوشمند

  • 11 فروردین 1401
  • 0 دیدگاه
  • 58 بازدید

ساعت های هوشمند در دنیای امروز یکی از جذاب ترین گجت ها هستند که بیشتر افراد برای ساماندهی به کارهای روزمره خود و ردیابی سلامتی از آن ها استفاده می کنند. این دسته از وسایل هوشمند به راحتی با گوشی جوین شده و حتی اعلان های تلفن همراه را هم به شما ارائه می دهند. در این مقاله می خواهیم نحوه راه اندازی ساعت هوشمند را به شما آموزش دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید. نکات مهم قبل از راه انداختن اسمارت واچ قبل از اینکه شروع به برقراری اتصال بین ساعت هوشمند و گوشی موبایل خود کنید، لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید. برای مثال سازگار...

2 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

ساعت های هوشمند در دنیای امروز یکی از جذاب ترین گجت ها هستند که بیشتر افراد برای ساماندهی به کارهای روزمره خود و ردیابی سلامتی از آن ها استفاده می کنند. این دسته از وسایل هوشمند به راحتی با گوشی جوین شده و حتی اعلان های تلفن همراه را هم به شما ارائه می دهند. در این مقاله می خواهیم نحوه راه اندازی ساعت هوشمند را به شما آموزش دهیم. پس تا انتها با ما همراه باشید.

نکات مهم قبل از راه انداختن اسمارت واچ

قبل از اینکه شروع به برقراری اتصال بین ساعت هوشمند و گوشی موبایل خود کنید، لازم است نکاتی را در نظر داشته باشید. برای مثال سازگاری ساعت هوشمند با سیستم عامل گوشی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر اسمارت واچ شما مجهز به سیستم عامل Wear OS باشد، هم با اندروید و هم با آیفون سازگار است. اما نکته مهم اینجا است که حتما باید قبل از خرید ساعت هوشمند، نسخه اندروید گوشی خود را چک کنید که از این سازگاری مطمئن شوید. از سوی دیگر باید حتما شارژ ساعت و گوشی خود را پر کنید که در طی مراحل راه اندازی از دسترس خارج نشوند. پس از اطمینان از این دو مورد، باید مراحل به کار انداختن اسمارت واچ خود را شروع کنید.

آموزش مرحله به مرحله نحوه راه اندازی ساعت هوشمند

1- روشن کردن بلوتوث

اولین مرحله برای راه اندازی ساعت هوشمند، روشن کردن بلوتوث گوشی است. فرقی نمی کند که تلفن همراه شما از نوع اندرویدی یا آیفون است؛ در هر صورت اگر اسمارت واچتان با آن سازگاری دارد، باید ابتدا بلوتوث خود را روشن کنید.

2- روشن کردن ساعت هوشمند

برای این کار باید دکمه پاور اسمارت واچ را به مدت چند ثانیه فشار داده و نگه دارید. همچنین در مواردی که صفحه نمایش ساعت لمسی است و دکمه فیزیکی بر روی بدنه آن وجود ندارد، احتمالا با وارد کردن یک فشار چند ثانیه ای بر روی صفحه می توانید به راحتی این کار را انجام دهید.

3- برقراری اتصال از طریق بلوتوث

زمانی که ساعت هوشمند خودتان را روشن کنید، فهرستی از دستگاه های بلوتوث بر روی گوشی تان نشان داده خواهد شد. دقت کنید که برای پیدا کردن اسمارت واچ، باید گوشی و ساعت در نزدیکی هم قرار بگیرند. همچنین در طول فرایند راه اندازی هم نباید این دو دستگاه را از هم دور کنید. از فهرست نمایش داده شده، ساعت هوشمند خودتان را انتخاب کنید. پس از جفت سازی بلوتوث، ساعت هوشمند به گوشی شما متصل شده و می توانید از آن استفاده کنید.

4- نصب برنامه سازگار با اسمارت واچ بر روی گوشی

در مرحله چهارم از نحوه راه اندازی ساعت هوشمند، باید یک نرم افزار را برای کنترل اکشن ها در ساعت، بر روی گوشی خود نصب کنید. برای این کار باید با توجه به برند ساعت هوشمند، نرم افزار سازگار را دانلود کنید. به عنوان مثال ساعت های SONY با نرم افزار اسمارت واچ کانکت سازگاری دارند، اما برخی از آن ها هم با اپلیکیشن اسپید آپ اسمارت واچ کار می کنند. به این ترتیب گوشی شما با اسمارت واچ سینک خواهد شد و می توانید اعلانات را ببینید یا مدیریت تماس را انجام دهید.

نکات مهم در نحوه راه اندازی ساعت هوشمند اپل

اگر قبلا اسمارت واچ خود را با یک آیفون جفت کرده اید، اما الان گوشی تان را تغییر داده اید؛ باید در زمان راه اندازی ساعت هوشمند، گزینه pair new watch را انتخاب کرده و سپس بر روی گزینه set up for myself کلیک کنید. اما در صورتی که به تازگی می خواهید این کار را انجام دهید، تنها کافی است که بر روی گزینه set up as new watch کلیک کنید. نکته قابل توجه اینجا است که گوشی های اپل، در فهرست دستگاه های بلوتوث در دسترس، ساعت ها را در فهرست جداگانه ای قرار می دهد. به همین دلیل می توانید به راحتی ساعت هوشمند خود را پیدا کنید.

جمع بندی

نحوه راه اندازی ساعت هوشمند دارای مراحل بسیار ساده ای است که نیازی به تخصص پیچیده ندارد. شما می توانید تنها با روشن کردن بلوتوث و اتصال گوشی به اسمارت واچ، این کار را انجام دهید. اما اگر در اتصال نرم افزار به مشکل برخوردید، می توانید از گارانتی ساعت هوشمند مهر سرمستان کمک بگیرید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی