>
مجله مهر مقالات بررسی ترفندهای گوشی سامسونگ گلکسی S22

بررسی ترفندهای گوشی سامسونگ گلکسی S22

  • 17 آذر 1401
  • 0 دیدگاه
  • 109 بازدید

همه ما نسبت به برند سامسونگ و گوشی های فوق العاده آن آشنایی کامل داریم. سامسونگ برای هرکدام از گوشی های خود ترفندهای خاصی را تعریف کرده است که اطلاع از این ترفندها می تواند تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان بیاورد. اگر از یک گوشی پایین رده، میان رده و یا حتی پرچم دار سامسونگ استفاده می کنید، آشنایی با رازهای مخفی آن می تواند تجربه های لذت بخشی را برای شما فراهم کند. برخی از ترفندها بین تمام گوشی های سامسونگ مشترک هستند و برخی دیگر تنها در محصولات یک سری خاص دیده می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ترفندهای سامسونگ گ...

4 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

همه ما نسبت به برند سامسونگ و گوشی های فوق العاده آن آشنایی کامل داریم. سامسونگ برای هرکدام از گوشی های خود ترفندهای خاصی را تعریف کرده است که اطلاع از این ترفندها می تواند تجربه بهتری را برای کاربران به ارمغان بیاورد. اگر از یک گوشی پایین رده، میان رده و یا حتی پرچم دار سامسونگ استفاده می کنید، آشنایی با رازهای مخفی آن می تواند تجربه های لذت بخشی را برای شما فراهم کند. برخی از ترفندها بین تمام گوشی های سامسونگ مشترک هستند و برخی دیگر تنها در محصولات یک سری خاص دیده می شود. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ترفندهای سامسونگ گلکسی S22 آشنا کنیم. Samsung Galaxy S22 به عنوان یکی از بهترین پرچم داران سامسونگ شناخته می شود. اگر می خواهید نسبت به خرید گلکسی S22 اقدام کنید، بهتر است با این ترفندها آشنا شوید.

رنگ صفحه home را سفارشی کنید

از ترفندهای جالب S22 می توان به سفارشی کردن رنگ صفحه home اشاره کرد. شما بسته به اولویت خود می توانید رنگ صفحه اصلی را سفارشی کنید. با این کار می توانید رنگ برخی از آیکون ها را مطابق با میل خود تغییر دهید. با کلیک طولانی کردن روی صفحه اصلی، گزینه Wallpaper and style نمایان می شود. با انتخاب این گزینه و ضربه زدن روی پالت رنگ می توانید رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. بعد از انتخاب پالت موردنظر خود باید روی سوئیچ Apply palette to app icons کلیک کنید.

از میانبرهای S PEN استفاده کنید

گوشی Galaxy S22 از قلم S پشتیبانی می کند که می توانید از آن برای طراحی کردن، نوشتن سریع یادداشت ها یا ترجمه متون استفاده کنید. گزینه های مربوط به قلم S با بیرون آوردن آن، در یک منو به صورت منظم نشان داده می شود. برای نمایش این گزینه ها می توانید روی نشانگر مربوط به قلم ضربه بزنید. البته ممکن است به تمام این گزینه ها نیاز نداشته باشید. در این حالت امکان حذف کردن آن ها برایتان وجود دارد. با رفتن به بخش Settings منوی S Pen می توانید، حذف موارد موردنظر خود را انجام دهید. حتی می توانید برنامه های سازگار و موردنظر خود را نیز به منوی قلم اضافه کنید.

صفحه نمایش خود را برای مدت طولانی روشن نگه دارید

ممکن است شما اهل خواندن کتاب های الکترونیکی باشید و از خاموش شدن مداوم صفحه نمایش خسته شوید. در این حالت شاید به فکرتان برسد که مدت زمان نمایشگر گوشی خود را افزایش دهید، اما بهترین کار این است که در هنگام نگاه کردن به گوشی، صفحه نمایش خود را فعال کنید. این قابلیت از دوربین جلوی گوشی به منظور تشخیص چهره شما کمک می گیرد. البته این ویژگی در طولانی مدت می تواند به باتری گوشی آسیب بزند.

پنل تنظیمات سریع یا Quick Settings

با قابلیت تنظیمات سریع، شما دیگر نیازی به رفتن به بخش تنظیمات گوشی خود ندارید و تنها می توانید با استفاده از نوار اعلان ها به مدیریت برخی از قابلیت های دستگاه بپردازید. در این حالت تنها با پایین کشیدن نوار اعلان ها می توانید به تنظیمات سریع گوشی خود دسترسی داشته باشید. حتی امکان سفارشی کردن این پنل با توجه به اولویت هایتان وجود دارد. برای انجام این کار لازم است که منوی تنظیمات سریع گوشی خود را باز کنید و روی آیکون + کلیک کنید. روی آیکون هایی که مدنظر دارید به صورت طولانی کلیک کنید و آن ها را به آرامی به ردیف اول بکشید.

کلید جانبی تلفن خود را سفارشی کنید

از دیگر ترفندهای سامسونگ گلکسی S22، سفارشی کردن کلید جانبی آن است. در این گوشی، امکان سفارشی کردن عملکردهای Double-press و Press and hold وجود دارد. برای خاموش کردن گوشی خود می توانید از دکمه پاور در منوی تنظیمات سریع استفاده کنید یا خاموش کردن با استفاده از دکمه پاور معمولی را انتخاب کنید.

تنها از بخش های مهم اسکرین شات بگیرید

یکی از ترفندهای جالب گلکسی S22، امکان گرفتن عکس، تنها از بخش موردنظرتان به جای عکس گرفتن از کل صفحه است. این کار با استفاده از قلم S امکان پذیر است. با استفاده از این قلم می توانید تنها از بخش های مهم اسکرین شات بگیرید و سپس آن را ذخیره کنید. برای این کار لازم است قلم S Pen خود را درآورید و از منوی سمت راست، روی گزینه Smart Select کلیک کنید. سپس بخش موردنظر خود را مشخص کنید و بعد از پایان کار روی گزینه Save کلیک کنید.

ویجت های هوشمند را اضافه کنید

از دیگر ترفندهای سامسونگ گلکسی S22 می توان به ویجت های هوشمند قابل تنظیم اشاره کرد. برای این که یک ویجت هوشمند را اضافه کنید باید روی صفحه اصلی کلیک طولانی کنید تا گزینه Widgets نمایان شود. با کلیک روی آن و انتخاب Smart Widgets می توانید یکی از گزینه ها را برگزینید. حتی امکان سفارشی کردن ویجت ها و اضافه کردن برنامه های انتخابی وجود دارد. با انتخاب گزینه Add Widget، امکان اضافه کردن برنامه های موردنظرتان وجود دارد.

حالت ONE- Handed را انتخاب کنید

اگر در سفر باشید، می توانید به سراغ فعال کردن حالت یک دستی بروید. برای این کار باید به بخش Settings گوشی خود وارد شوید که با انتخاب Advanced settings، گزینه One-handed را مشاهده خواهید کرد. سپس می توانید هرکدام از گزینه های موردنظر خود را انتخاب کنید.

سریع یادداشت برداری کنید

قلم S Pen به شما کمک می کند تا روی گوشی خود، به طور سریع یادداشت برداری کنید. حتی امکان تبدیل کردن یادداشت های دست نویس به متن وجود دارد. برای این کار لازم است که ابتدا یادداشت خود را انتخاب کنید و با ضربه زدن روی منوی سه نقطه، روی گزینه Convert Text کلیک کنید. بعد از کار تبدیل، باید آن را در جای موردنظرتان کپی و پیست کنید.

جمع بندی

ترفندهایی که سامسونگ در گوشی گلکسی S22 خود قرار داده است به شما کمک می کند تا گوشی خود را مطابق با میل و سلیقه خود سفارشی کنید. سفارشی سازی های تلفن همراه شما می تواند تجربه خوشایندی را هنگام استفاده از بخش های مختلف آن برایتان فراهم کند. ما تعدادی از سودمندترین ترفندهای سامسونگ گلگسی S22 را در این مقاله معرفی کردیم که با فعال کردن آن ها می توانید خیلی از کارها را سریع تر و راحت تر انجام دهید. اما برای اطلاع بیشتر راجع به این محصول و سایر محصولات سامسونگ میتوانید با نمایندگی گوشی سامسونگ مهر تماس بگیرید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی