>
مجله مهر مقالات نحوه بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو

نحوه بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو

 • 15 آبان 1401
 • 0 دیدگاه
 • 86 بازدید

از آنجایی که بسیاری از مردم از لپ تاپ لنوو در زندگی روزمره خود استفاده می کنند، ممکن است کم و بیش با مشکلات مربوط به رمز عبور و بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو مواجه شوند. همیشه عباراتی مانند «گذرواژه لپ تاپ خود را فراموش کردم»، «دیسک بازیابی رمز عبور را آماده نکردم» و «آیا می توانم پسورد بایوس لپ تاپ را بازیابی کنم؟» از مواردی هستند که اغلب از کاربران لپ تاپ lenovo شنیده می شود؛ بنابراین، این مقاله از مهر سرمستان راه حل های بازیابی رمز عبور لنوو ویندوز 10، 8، 7 و بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو را معرفی می کند. رمز عبور ورود Le...

5 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

از آنجایی که بسیاری از مردم از لپ تاپ لنوو در زندگی روزمره خود استفاده می کنند، ممکن است کم و بیش با مشکلات مربوط به رمز عبور و بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو مواجه شوند. همیشه عباراتی مانند «گذرواژه لپ تاپ خود را فراموش کردم»، «دیسک بازیابی رمز عبور را آماده نکردم» و «آیا می توانم پسورد بایوس لپ تاپ را بازیابی کنم؟» از مواردی هستند که اغلب از کاربران لپ تاپ lenovo شنیده می شود؛ بنابراین، این مقاله از مهر سرمستان راه حل های بازیابی رمز عبور لنوو ویندوز 10، 8، 7 و بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو را معرفی می کند.

رمز عبور ورود Lenovo را با نرم افزار Windows Password Reset بازیابی کنید.

اگر رمز عبور را فراموش کرده اید و برایتان سوال ایجاد شده است که چگونه قفل لپ تاپ لنوو خود را از بین ببرید؟ باید گفت که فراموش کردن رمز ورود به ویندوز یک مشکل رایج برای کاربران لنوو است. Windows Password Key می تواند به راحتی و به سرعت رمز عبور لپ تاپ لنوو را برای حساب کاربری شما بازیابی کند و به طور کامل از بازیابی رمز عبور Windows 10/8.1/8/ 7/Vista/XP برای Lenovo ThinkPad و Lenovo IdeaPad پشتیبانی می کند که در ادامه مراحل آن را توضیح می دهیم.

 1. Windows Password Key را بر روی یک رایانه در دسترس دانلود و نصب کنید.
 2. یک دیسک CD/DVD یا فلش USB را در رایانه قابل دسترس قرار دهید. درایو رایت CD/USB را مشخص کنید و روی “Burn” کلیک کنید تا رمز عبور Lenovo بر روی دیسک تنظیم مجدد شود.
 3. دیسک با رمز عبور تازه ایجادشده را به رایانه لنوو قفل شده خود وصل کنید. بایوس را طوری تنظیم کنید که کامپیوتر را از CD/DVD یا USB بوت کند.
 4. پس از آن، کلید رمز عبور ویندوز بر روی صفحه نمایش شما ظاهر می شود و شما می توانید مراحل را برای بازیابی رمز عبور خود در لپ تاپ قفل شده Lenovo را دنبال کنید.

بازیابی رمز عبور لپ تاپ لنوو با دیسک بازنشانی رمز عبور

اگر شما یک کاربر آینده نگر هستید، پس باید قبلا یک دیسک بازیابی رمز عبور ایجاد کرده باشید. اکنون می توانید از آن برای بازیابی رمز عبور لپ تاپ لنوو استفاده کنید که در ادامه مراحل آن را توضیح می دهیم.

 1. روی “Reset Password” در زیر فیلد ورود رمز عبور، کلیک و دیسک بازنشانی رمز عبور خود را وارد کنید.
 2. یک رمز عبور جدید را دو بار تایپ کنید و یک سوال یا عبارت به عنوان گزینه یادآوری رمز را وارد کنید تا به شما کمک کند رمز عبور را به خاطر بسپارید. در این مرحله کار تغییر رمز به اتمام رسیده است.

بازنشانی رمز لپ تاپ Lenovo بدون رمز عبور با استفاده از OneKey Recovery

اگر اطلاعات خاصی بر روی لپ تاپ خود ندارید، می توانید لپ تاپ لنوو را بدون رمز عبور با استفاده از OneKey Recovery به تنظیمات کارخانه بازیابی کنید. در زیر مراحل دقیق انجام این روش ارائه شده است:

 1. دکمه Novo را فشار دهید یا روی نماد OneKey Recovery دو بار کلیک کنید تا پروسه بازیابی رمز شروع شود. (دکمه Novo معمولا در گوشه سمت چپ بالای صفحه در نزدیکی دکمه پاور قرار دارد.)
 2. بعد از فشردن دکمه Novo منوی موجود نشان داده می شود. از کلیدهای جهت دار موجود در کیبورد برای انتخاب System Recovery استفاده کنید و دکمه Enter را فشار دهید.
 3. سیستم به پارتیشن بازیابی در هارددیسک شما بوت می شود و صفحه بازیابی، رمز را به کاربر نشان می دهد.
 4. Restore را از Initial Backup انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید تا فرآیند بازیابی نهایی شروع شود.

چگونه بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو را انجام می دهیم؟

در جواب به این سوال به بررسی سه راه برای بازیابی رمز عبور BIOS در لپ تاپ Lenovo می پردازیم. بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو یکی دیگر از مشکلاتی است که بسیاری از کاربران لنوو را با مشکل مواجه کرده است. رمز عبور BIOS برای متوقف کردن روشن کردن سیستم کامپیوتری یا ایجاد تغییرات در برخی از حساس ترین مناطق کامپیوتر استفاده می شود. اگر آن را فراموش کرده اید و یا نمی توانید تنظیمات بایوس را تغییر دهید، توصیه می شود که برد سیستم را تعویض کنید؛ اما راه های دیگری برای بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو وجود دارند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

راه حل اول: از رمز عبور موجود در پشت لپ تاپ استفاده کنید.

یک رمز عبور در پشت لپ تاپ توسط سازنده در بایوس تعبیه شده، اما پنهان است؛ بنابراین ما نمی توانیم آن را به طور معمول ببینیم، اما می توانیم سعی کنیم آن را در سایت اصلی پیدا کنیم برای این کار مراحل زیر را انجام دهید:

 1. لپ تاپ را روشن کنید، کلید F1 را فشار دهید تا صفحه ورودی بایوس راه اندازی شود.
 2. در جعبه متن امکان امتحان رمز عبور تا سه بار به شما داده می شود، پس از سه بار واردکردن رمز نادرست با صفحه «سیستم غیرفعال» مسدود می شوید و یک کد برای دریافت رمز عبور درب پشتی دریافت خواهید کرد. این کد را یادداشت کنید.
 3. با رایانه دیگری که به اینترنت متصل است، این سایت را بازکنید: https://bios pw.org
 4. کدی را که در صفحه System Disable دریافت می کنید وارد و روی Get password کلیک کنید.
 5. فهرستی از رمزهای عبور دریافت خواهید کرد. به لپ تاپ خود بروید، آن را مجددا راه اندازی کنید و کلید F1 را فشار دهید تا دوباره به صفحه ورودی بایوس وارد شود و سپس لیست رمزهای عبوری را یکی یکی امتحان کنید، اما در نظر داشته باشید که شما فقط می توانید قبل از قفل شدن سیستم، سه رمز عبور اشتباه وارد کنید. اگر این روند را به درستی انجام دهید مشکل رفع می شود.

راه حل دوم: باتری CMOS را خارج کنید.

راه دوم برای بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو این است که مراحل زیر را انجام دهید:

 1. لپ تاپ لنوو خود را خاموش و از منبع برق جدا کنید، همه کابل ها را از لپ تاپ جدا کنید.
 2. کامپیوتر خود را بازکنید و محل قرارگیری باتری CMOS را پیدا کنید.
 3. باتری CMOS را بیرون بیاورید و 10 تا 25 دقیقه صبر کنید و آن را دوباره در جای خود قرار دهید.
 4. لپ تاپ را روشن کنید، کلید F1 را مکررا فشار دهید، بدون واردکردن رمز وارد تنظیمات بایوس Lenovo/ThinkPad خواهید شد.

راه حل سوم: اتصال کوتاه SDA و SCL در تراشه

 1. لپ تاپ را خاموش و از عدم اتصال لپ تاپ به برق مطمئن شوید. ( قبل از باز کردن لپ تاپ به مدل و محل پیچ ها دقت کنید، می توانید از آن عکس بگیرید.)
 2. هنگام باز کردن لپ تاپ برای پیدا کردن تراشه ای که در پشت مادربرد قرار دارد، قاب پلاستیکی را بگیرید و مادربرد را برگردانید، تراشه را خواهید دید.
 3. برای اتصال کوتاه تراشه، باید لپ تاپ را روشن و بوت کنید. بنابراین، پس از پیدا کردن SCL و SDA، هارددیسک، باتری، صفحه کلید، صفحه نمایش و سایر اجزای اصلی را در لپ تاپ جای گذاری کنید.
 4. با آداپتور به برق وصل شده، لپ تاپ را روشن کنید. به محض روشن شدن چراغ صفحه کلید، SCL و SDA را اتصال کوتاه کنید.
 5. اگر این پروسه به خوبی پیش برود، بدون نیاز به رمز عبور به راحتی وارد بایوس خواهید شد. اگرنه، این روند را باید چندین بار امتحان کنید.
 6. وقتی وارد تنظیمات بایوس شدید، رمز عبور بایوس را بازیابی کنید. لازم به ذکر است شما درصورتی که دوباره رمز عبور BIOS را در لپ تاپ خود فراموش کنید، می توانید رمز عبور Supervisor را در بایوس غیرفعال کنید.
 7. درنهایت، به یاد داشته باشید که برای خروج و ذخیره تغییرات، F10 را فشار دهید.
 8. پس از اینکه رمز عبور بایوس شما با موفقیت بازیابی شد، لپ تاپ را خاموش و لپ تاپ خود را دوباره سرهم کنید.

سخن پایانی

در این مقاله از مهر سرمستان راه حل هایی را برای حل مشکل بازیابی پسورد بایوس لپ تاپ لنوو به شما ارائه دادیم. در صورتی که نتوانستید با طی کردن این مرحل، رمز عبور خود را بازنشانی کنید، می توانید با نمایندگی لپ تاپ لنوو مهر سرمستان تماس گرفته و در این زمینه مشاوره دریافت کنید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی