>
مجله مهر مقالات ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن

ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن

  • 05 تیر 1401
  • 0 دیدگاه
  • 48 بازدید

گوشی آیفون یکی از پرطرفدارترین گوشی ها در سرتاسر جهان است که کاربران بسیار زیادی در همه جا به خصوص کشور ما دارد. بسیاری از افراد پیش زمینه ذهنی اشتباه و همچنین تجربه ناکافی برای کار کردن با این گوشی ها دارند. طبق تفکر این افراد ساخت یک اپل آیدی فیک، کاری بسیار دشوار است و به همین دلیل و محدودیت های موجود در ایران، نمی توان به راحتی از قابلیت های ویژه آیفون بهره برد. در واقع باید به شما بگوییم که راه های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که در این مقاله، مهر سرمستان قصد دارد تا ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن را به شما آموزش ...

6 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

گوشی آیفون یکی از پرطرفدارترین گوشی ها در سرتاسر جهان است که کاربران بسیار زیادی در همه جا به خصوص کشور ما دارد. بسیاری از افراد پیش زمینه ذهنی اشتباه و همچنین تجربه ناکافی برای کار کردن با این گوشی ها دارند. طبق تفکر این افراد ساخت یک اپل آیدی فیک، کاری بسیار دشوار است و به همین دلیل و محدودیت های موجود در ایران، نمی توان به راحتی از قابلیت های ویژه آیفون بهره برد. در واقع باید به شما بگوییم که راه های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد که در این مقاله، مهر سرمستان قصد دارد تا ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن را به شما آموزش دهد.

فلسفه اپل آیدی

اگر بخواهیم خلاصه وار بگوییم، لازمه استفاده از Apple و گارانتی موبایل ایفون، داشتن اپل آیدی است. در سال های گذشته ساخت Apple ID به مراتب ساده تر انجام می شد؛ اما امروزه حساسیت های برند اپل بیشتر شده و برای احراز هویت بهتر کاربرانش، فیلد شماره تلفن را نیز به این فرآیند اضافه کرده است.
وقتی شماره تلفن را وارد کردید، یک کد تائید برای شما ارسال خواهد شد که نهایتا امنیت هر چه بیشتر گوشی شما را به دنبال دارد. این موضوع که بسیار هوشمندانه است، برای ایرانیان دردسرهای زیادی به همراه دارد؛ چراکه با وجود تحریم های موجود، نمی توانند از شماره خودشان برای این کار استفاده کنند.
برخی از افراد از شماره های مجازی برای ساخت اپل آیدی استفاده می کنند؛ ولی ما به شما توصیه می کنیم که شدیدا از این روش دوری کنید. چراکه ممکن است در آینده ای نه چندان دور، مشکلات مختلفی را برای شما به دنبال داشته باشد و با مسدودسازی شماره واردشده، امنیت دستگاه شما نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. پس به این نتیجه می رسیم که در حال حاضر، ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن، یکی از بهترین اقداماتی است که در این راستا می توانید پیش بگیرید و مهر سرمستان نیز این فرآیند را به صورت کامل به شما آموزش می دهد.

آموزش مرحله به مرحله ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن

به جای اینکه اقدام به خرید اپل آیدی کنید و یا اینکه با شماره مجازی این کار را انجام دهید، بهتر است چند دقیقه زمان گذاشته و به صورت اصولی و بدون نیاز به شماره تلفن، یک apple ID کاملا امن برای خودتان بسازید. همان طور که گفتیم شما نمی توانید از کد ایران برای این کار استفاده کنید پس در همین راستا، قادر نخواهید بود که از سایت اپل آیدی آیفون برای ساخت اقدام کنید.
این سایت زمانی بهترین و امن ترین نتیجه را می دهد که شما دارای یک شماره معتبر خارجی باشید. برای این که اقدام به ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن بکنید نیازی به نرم افزارهای تغییر IP نخواهید داشت و می توانید این کار را بدون نرم افزارهای این چنینی پیش ببرید. فقط کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: دانلود iTunes

در ابتدا باید نرم افزار آیتونز را دانلود کرده و بر روی سیستم خود نصب کنید. به خاطر داشته باشید که ورژن های جدید آیتونز نیز دارای فیلد شماره تلفن معتبر هستند، پس بهتر از ورژن های قدیمی تر آن استفاده کنید.

مرحله دوم: وارد کردن کد پستی

در قدم دوم برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن، بعد از نصب آیتونز، باید آن را به اجرا درآورید. بعد از وارد شدن به محیط برنامه، باید یک کد پستی وارد کنید. بهتر است کد پستی واردشده متعلق به آمریکا باشد.
پیدا کردن یک کد پستی آمریکایی اصلا کار دشواری نبوده و کافی است برای این کار در گوگل یک جست و جوی ساده انجام هید. بعد از وارد کردن کد پستی، برنامه به صورت کامل باز شده و باید از طریق نوار بالا، گزینه Account را انتخاب کنید. سپس در منوی کشویی بازشده، بر روی گزینه Sign in کلیک کنید.

مرحله سوم: ثبت نام و ساخت اکانت جدید

پنجره ای پیش روی شما باز می شود که مربوط به ثبت نام و همان ساخت اکانت Apple ID است؛ پس باید بر روی گزینه Create New Apple ID کلیک کنید. با این کلیک صفحه جدیدی پیش روی شما باز شده که ضمن خوش آمد گویی، توضیحات مختصری را نیز ارائه داده است که می توانید بعد از خواندن آن ها، بر روی گزینه Continue کلیک کرده و به صفحه بعدی بروید.

مرحله چهارم: وارد کردن اطلاعات سکونتی

در این مرحله یک فرم پیش روی شما ظاهر می شود که باید اطلاعاتی را در آن وارد کنید. یکی از این اطلاعات خواسته شده ایمیل و پسورد موردنظر برای اپل آیدی شماست. دقت داشته باشید که حتما آدرس ایمیل معتبر خودتان را وارد کنید که پسورد آن را نیز به طور دقیق به خاطر دارید؛ زیرا از این آدرس ایمیل برای فرستان کد فعال سازی تائید ایمیل استفاده می شود.
در صورتی که از ایمیل جعلی و نامعتبر استفاده کنید؛ ممکن است از خدمات اپل استور و نمایندگی گوشی اپل نیز محروم شوید. چون کد پستی واردشده برای آمریکا بود؛ پس برای کشور باید گزینه United States را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه تائید قواعد و مقررات تیک زده و شرایط را بپذیرید و بعد از آن بر روی Continue کلیک کنید.

مرحله پنجم: وارد کردن اطلاعات شخصی

مرحله بعدی ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن مربوط به وارد کردن اطلاعات شخصی است. اطلاعاتی که در این قسمت وارد می کنید کاملا محرمانه هستند و نباید به هیچ عنوان آن ها را در اختیار اشخاص دیگر قرار دهید. اطلاعات خواسته شده همان نام، نام خانوادگی و سال تولد به میلادی هستند. شما ملزم به وارد کردن نام حقیقی خود نیستید و می توانید از هر نام دیگری که می خواهید برای این قسمت استفاده کنید.

مرحله ششم: انتخاب سوال امنیتی

در این مرحله شما باید سه سؤال امنیتی انتخاب کرده و به آن ها پاسخ دهید. کاربرد پاسخ به این سؤالات برای زمانی است که شما پسورد خود را فراموش کرده باشید و یا اینکه فعالیت های مشکوکی در حساب شما انجام شود. در چنین مواقعی این سؤالات مجددا از شما پرسیده می شود تا شرکت اپل مطمئن شود که این اپل آیدی در اختیار خودتان بوده است. پس حتما هنگام پاسخ دادن به این سؤالات دقت کرده و از مواردی استفاده کنید که هیچ گاه آن ها را فراموش نمی کنید.

مرحله هفتم: فعال کردن تیک اخبار (اختیاری)

در همین صفحه قسمتی وجود دارد که شما با فعال کردن تیک آن، می توانید از اخبار و اتفاق های جدید شرکت سازنده گوشی آیفون مطلع شوید. پیشنهاد بازرگانی مهر به شما این است که این بخش را فعال نکنید؛ چراکه باعث شلوغ شدن اینباکس ایمیل شما شده و مدام نوتیفیکیشن های آزاردهنده ایجاد می کند. در آخر بر روی Continue کلیک کرده و از این صفحه عبور کنید.

مرحله هشتم: فرایند پرداخت و تکمیل آدرس پستی

مرحله بعدی برای ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن، مربوط به فرآیند پرداخت و همچنین تکمیل آدرس پستی است. در ابتدا گزینه None را انتخاب کرده و مجددا نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. آدرس پستی را که در مرحله اول وارد کرده اید دوباره در این صفحه وارد کنید.
فیلدهای مربوط به Apt و Suite و Bldg را خالی بگذارید. دقت داشته باشید که وقتی از این روش برای ساخت اپل آیدی استفاده می کنید، به هیچ عنوان مجاز نخواهید بود که از اطلاعات بانکی تقلبی استفاده کنید. در فیلدهای مربوط به شهر و ایالت گزینه های مربوطه را انتخاب کنید. در آخر پس از ثبت اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه continue کلیک کنید تا به مرحله بعدی راهنمایی شوید.

مرحله نهم: تایید apple ID

در این مرحله نوبت به تائید اپل آیدی خود می رسد. وقتی که اقدام به ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن می کنید؛ کد تائید شما به جای پیامک، به ایمیلتان ارسال خواهد شد. پس چند لحظه منتظر بمانید تا ایمیل حاوی کد تائید برای شما ارسال شود. بعد از آن کد مربوطه را در فیلد مخصوصش وارد کرده و بر روی گزینه Verify کلیک کنید.

مرحله دهم: تکمیل فرایند

این مرحله در واقع آخرین قدم برای ساخت اپل آیدی است که در صورتی که شما تمامی مراحل را به درستی پشت سر گذاشته باشید، با پیامی روبه رو می شوید که مضمون آن این است که اپل آیدی شما در حال آماده سازی و پردازش است.
چند لحظه منتظر بمانید تا فرآیند به صورت کامل طی شده و اپل آیدی شما آماده شود. بعد از اتمام فرآیند شما می توانید با کلیک بر روی continue وارد بخش استور آیتونز بشوید و از خدمات آن استفاده کنید.

سخن پایانی

هدف از وارد کردن شماره تلفن برای ساخت اپل آیدی، تنها افزایش امنیت بوده و باعث می شود که کاربران بتوانند تائید دومرحله ای انجام دهند. البته کاربران ایرانی گوشی های آیفون از این قابلیت محروم بوده و نمی توانند به این سطح از ایمنی گوشی های اپل برسند. در این مقاله به بررسی و آموزش مراحل ساخت اپل آیدی بدون نیاز به شماره تلفن پرداختیم. باید بدانید این روش در حال حاضر پاسخ گو است؛ ولی معلوم نیست که در آینده چه اتفاقی بیافتد و تا چه زمانی بتوان از آن برای ساخت Apple ID استفاده نمود.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی