>

گارانتی موبایل ایفون

گارانتی موبایل ایفون در صورت وجود مشکل برای انواع مدل های آن ارائه می شود که کاربر می تواند با استفاده از آن برای بعضی از مشکلات به وجود آمده به صورت رایگان گوشی خود را تعمیر کند. در واقع زمانی که کمپانی های تولید کننده، خدمات پس از فروش موبایل آیفون را متقبل میشوند تعهد می دهند که اگر تلفن همراه مورد نظر با عیب و ایرادی مواجه شد آن را تعمیر کنند.
به طور مثال اگر بعد از چند ماه از خرید گوشی اپل شما گذشته باشد و کاربر با مشکل ناگهانی از کار افتادگی روبرو شود می تواند از گارانتی گوشی ایفون یک ساله ی خود استفاده کند. این کمپانی در قبال خرابی دستگاه خود یا باید غرامت پرداخت کند و یا گوشی کاربر را تعمیر کند. البته ناگفته نماند که کاربر می تواند گوشی را با گارانتی و بدون آن خریداری کند که در این صورت نیز تفاوت قیمتی بین این دو وجود دارد. مسلما تلفن همراهی که با این آپشن خریداری شود تفاوت قیمتی اندکی با محصول بدون خدمات پس از فروش دارد. پس انتخاب بر عهده ی خریدار می باشد که چه مدل از گوشی را تهیه خواهد کرد.
بهتر است برای تعمیر گوشی های خود قبل از سپردن به دست تعمیرکار از اطلاعات خود بک آپ بگیرید زیرا ممکن است همه ی اطلاعات شما از بین برود و یا تغییر پیدا کند. بنابراین گرفتن بک آپ از اطلاعات عامل مهمی می باشد که در موقع تعمیر باید به آن توجه خاصی نمود زیرا مسئولیت حفظ اطلاعات با خود مشتری می باشد.
نکته ی دیگری که به آن باید توجه کرد این است که اگر تعمیر آن قطعه ی مورد نظر در ضوابط ، مشخص نشده باشد ممکن است شرکت Iphon گوشی شما را برگرداند که در این صورت هزینه های پرداخت شده به عهده خود کاربر می باشد پس قبل از آن در این باره تحقیق کنید که آیا خرابی دستگاه شامل ضوابط خواهد شد یا خیر.

گارانتی رسمی گوشی اپل در ایران

از آن جایی که مشکلاتی برای گرفتن گارانتی گوشی آیفون در ایران وجود دارد، شرکت هایی به صورت واسطه این فعالیت را انجام می دهند تا بتوانند این خدمات را به مشتریان ارائه دهند. به همین دلیل با توجه به سرویس های خوبی که ارائه می دهند به عنوان بخشی از برند محسوب می شوند تا مصرف کنندگان بتوانند از آن استفاده کنند. این مراکز توسط گروه خاصی اداره نخواهند شد اما شرکت های واسطه ی ایرانی تلاش می کنند تا نیاز کاربران خود را برای حمایت از حقوق مصرف کننده بر طرف کنند. تا کنون 29 نمایندگی گوشی ایفون به صورت رسمی در ایران اعلام شده است که با مراجعه به آن ها می توانید مشکلات خود را بر طرف کنید.

شرایط استفاده از گارانتی

عواملی که شامل گارانتی موبایل ایفون نخواهد شد شامل خرابی از آب خوردگی، خرابی ناشی از افتادن گوشی و شکستن LCD، دزدیده شدن و یا گم شدن گوشی، خرابی که در اثر بلایای طبیعی نظیر سیل، زلزله و دیگر عوامل به وجود می آید جز این عوامل محسوب می شوند.
بنابراین وقتی یک گوشی را می خریم همه ی خرابی ها شامل گارانتی نخواهند شد و نمی توانیم از شرکت مورد نظر غرامت دریافت کنیم.
شرکت های بسیاری در ایران خدمات پس از فروش موبایل ایفون را ارئه می دهند اما به بعضی از آن ها نمی توان اعتماد کرد. پس قبل از خرید دستگاه خود در نظر داشته باشید که این گوشی های وارداتی را از چه شرکتی خریداری خواهید کرد. داشتن سابقه ی خوب در خدمات دهی می تواند این مسئله را تا حدودی برای مصرف کننده واضح نماید. پایبند بودن به گارانتی از دیگر مواردی می باشد که شما حتما باید به آن مطمئن باشید تا بتوانید از گارنتی خود استفاده نمایید.
رسیدگی به درخواست مشتری و پاسخگویی درست هم می تواند به شما تضمین دهد که آیا این شرکت برای محصولات خود خدمات گارانتی را ارائه می دهد یا خیر. چیزی که ذهن بسیاری از افراد را به خود مشغول کرده است زمان تحویل گوشی می باشد و ممکن است بیش از هفته ها به دست شما نرسد. در صورت بروز مشکلات نرم افزاری می توانید به این کمپانی ها مراجعه کنید. در زمینه ی تعویض قطعات معیوب هم این کمپانی ها آماده ی خدمات دهی به مشتریان خود می باشد.

خدمات پس از فروش گوشی ایفون

اکثر گارانتی های محصولات به مدت یکسال می باشد و آن هم به این دلیل است که این گوشی ها به این زودی خراب نخواهند شد. اما اپل برای گوشی های خود علاوه بر خدمات پس از فروش، بیمه هم قرار داده که عاملی اضافه تر از گارانتی محسوب می شود و شما می توانید از این طریق اقدام به بیمه کردن تلفن همراه خود کنید. بیمه ی موبایل در واقع قراردادی بین شرکت و مشتری می باشد که در صورت به وجود آمدن مشکل، کاربر می تواند از بیمه ی خود استفاده کند. در واقع بیمه ی موبایل مانند بیمه ی خودرو می باشد که این بیمه توسط معتبر ترین شرکت های گارانتی کننده ی ایفون انجام می شود. بیمه در واقع مزیت های بیشتری را نسبت به گارانتی دارد که برخی از مزایای آن را در پاراگراف زیر توضیح خواهیم داد.
از نظر زمانی این قابلیت محدودیت خاصی ندارد یعنی کاربر می تواند در هر زمان گوشی خود را بیمه کند و یا حتی بعد از آن بیمه ی خود را دوباره تمدید کند. که این خدمات همانند بیمه ی ماشین می باشد. از دیگر مزایای بیمه ی گوشی ایفون این است که وقتی گوشی سرقت می شود شما می توانید از کمپانی هزینه ی خاصی را دریافت کنید اما برای اضافه کردن این خصوصیت باید مبلغ بیشتری را به شرکت بدهید تا در بیمه ی تلفن همراهتان ثبت شود. بیمه ی گوشی های آیفون می تواند شامل تمام خرابی ها شود و تحت یکسری از ضوابط گوشی به صورت فوری تعمیرخواهد شد و شما هزینه ی اضافی نخواهید داد. یعنی اگر گوشی در اثر رطوبت، شکستگی LCD و یا حتی خرابی های ناشی از بلایای طبیعی آسیب دید بیمه این هزینه ها را تقبل خواهد کرد. حال به بررسی سوالی می پردازیم که بسیاری از کاربران درگیر آن هستند.

بهترین گارانتی موبایل ایفون چه ویژگی هایی دارد؟

شرکت‌های زیادی در ایران خدمات مرتبط با گارانتی موبایل آیفون را ارائه می‌دهند که برای انتخاب صحیح در بین آن‌ها بهتر است نکات زیر را مد نظر قرار دهید. این موارد عبارتند از:

• انتخاب یک شرکت معتبر با سابقه خوب

سعی کنید در این مورد به شرکت‌های تازه تاسیس اعتماد نکنید. تعداد کمپانی‌های تازه کاری که برای مدت کوتاهی این ضمانت را ارائه داده و سپس ورشکست شده اند کم نیستند. در این صورت عملا گارانتی که در دست شماست هیچ اعتباری نخواهد داشت.

• صداقت و پایبند بودن به تعهدات

بسیاری از کمپانی‌های ارائه دهنده گارانتی به تعهدات خود پایبند نبوده و بیشتر به دنبال این هستند که تمامی مشکلات به وجود آمده را به گردن مشتری بیاندازند. بنابراین قبل از انتخاب شرکت در سایت‌ها و فروم‌ها اطلاعات کافی به دست بیاورید و از افرادی که قبلا از این خدمات استفاده کرده‌اند پرس و جو کنید.

• سرعت بالا در رسیدگی به مشکلات مشتری

متاسفانه برخی از این شرکت ها به مفهومی به نام زمان اعتقاد نداشته و ممکن است شما را هفته‌ها منتظر بگذارند.

بازرگانی مهر سرمستان مفتخر است با داشتن سابقه چندین ساله در زمینه ارائه انواع گوشی‌ و لپ تاپ و لوازم جانبی آن‌ها به سرعت به مشکلات شما خریداران گرامی رسیدگی کند.

تهیه ی گوشی با گارانتی یا بدون گارانتی

در کل برای استفاده از گارانتی باید به رفتار و تجربه ی فرد نگاه کرد یعنی فرد خریدار باید توجه کند که آیا گارانتی برای گوشی خود نیاز دارد یا خیر. به دلیل اینکه تفاوت قیمتی بین گوشی های گارانتی شده و گارانتی نشده وجود دارد افراد باید به این مسئله توجه کنند که میزان کارآمدی گوشی تا چه میزان برایشان اهمیت خواهد داشت. در بعضی از مواقع با افتادن گوشی بر روی زمین خسارت ناچیزی به آن وارد می شود که ما می توانیم با هزینه ی اندک آن را بر طرف کنیم اما در بعضی از مواقع به دلیل اینکه افراد اطلاعات مهمی در گوشی خود دارد و عمده ی استفاده ی آن ها از گوشی می باشد بهتر است از بیمه ی گوشی استفاده کنند چون گارانتی موبایل ایفون پاسخگوی هزینه هایی مانند شکستگی LCD، در معرض رطوبت قرار گرفتن، سرقت نمی باشد. پس بهتر است مصرف کننده به نیاز خود توجه کند و این تصمیم را بگیرد که گوشی را به چه صورتی تهیه خواهد کرد. اما بهتر است به دلیل مشکلات فنی گوشی را با گارانتی تهیه کنید تا اگر مشکلی در زمینه ی خرابی به صورت ناگهانی رخ داد بتوانید آن را تعمیر کنید. اگر از گوشی هایی استفاده می کنید که در رده ی قیمتی بالایی می باشند بهتر است به فکر بیمه کردن آن باشید زیرا مزایایی که بیمه دارد بهتر از گارانتی کردن گوشی می باشد. از جمله معایبی که می توان برای بیمه کردن به آن اشاره کرد هزینه هایی می باشد که باید به صورت سالانه آن ها را پرداخت کنیم که اگر مصرف کننده توانایی پرداخت آن را ندارد می تواند از گارانتی استفاده کند.

تعمیر موبایل و خط قرمز های آن

برای تعمیر گوشی های خود بهتر است به نکاتی توجه کرد، این نکات شامل مواردی می باشد، باید دید تعمیرکار مهارت کافی برای تعمیر را دارد یا خیر به همین دلیل است که خرید گوشی از منبع مورد نظر بسیار مهم می باشد. اگر بخواهید بهترین گارانتی موبایل ایفون را تهیه کنید بهتر است به مراکز قابل اعتماد مراجعه کنید. بازرگانی مهر با ارائه بهترین خدمات پس از فروش موبایل ایفون به شما اطمینان می دهد که در مقابل خرید گوشی، خدمات خوبی را به شما ارائه دهد.

خدمات پس از فروش ایفون تا چه بازه زمانی اعتبار دارد؟

این گوشی ها به این زودی خراب نخواهند شد و به مدت یک سال گارانتی دارند. علاوه بر شرکت اپل این امکان را فراهم کرده است که بتوانید تلفن همراهتان را بیمه کنید.

هزینه بیمه گوشی‌های آیفون چقدر است؟

معمولا این هزینه باید سالانه پرداخت شود اگر کسی توانایی پرداخت آن را ندارد بهتر است از گارانتی استفاده نماید.

چه مشکلاتی در گوشی ایفون شامل گارانتی نخواهد شد؟

سرقت، نفوذ مایعات، شکستگی ال سی دی و … مواردی هستند که شامل گارانتی نمی شوند.