>
مجله مهر مقالات پوشه امن سامسونگ چیست و کجاست؟

پوشه امن سامسونگ چیست و کجاست؟

 • 28 شهریور 1401
 • 0 دیدگاه
 • 76 بازدید

با افزایش تنوع در مدل های گوشی سامسونگ و بهبود قابلیت های آن ها این برند طرفداران مخصوص به خود را پیدا کرده است. برای شناخت این قابلیت ها و استفاده صحیح از آن ها لازم است که با تک تک نرم افزارها و برنامه های اندروید Samsung آشنا شوید. هر کدام از این نرم افزارها تکنیک های مربوط به خود را دارند. با کمک گرفتن از آموزش های مختلف به راحتی می توانید تمام قابلیت های گوشی خود را بشناسید و در صورت لزوم برای تنظیمات یا ریسیت اطلاعات شخصی خود از آن ها استفاده کنید. مهر سرمستان قصد دارد در این مقاله پوشه امن سامسونگ را معرفی و شیوه استفاده از ...

3 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

با افزایش تنوع در مدل های گوشی سامسونگ و بهبود قابلیت های آن ها این برند طرفداران مخصوص به خود را پیدا کرده است. برای شناخت این قابلیت ها و استفاده صحیح از آن ها لازم است که با تک تک نرم افزارها و برنامه های اندروید Samsung آشنا شوید. هر کدام از این نرم افزارها تکنیک های مربوط به خود را دارند. با کمک گرفتن از آموزش های مختلف به راحتی می توانید تمام قابلیت های گوشی خود را بشناسید و در صورت لزوم برای تنظیمات یا ریسیت اطلاعات شخصی خود از آن ها استفاده کنید. مهر سرمستان قصد دارد در این مقاله پوشه امن سامسونگ را معرفی و شیوه استفاده از آن را مرحله به مرحله توضیح دهد.

پوشه امن سامسونگ چیست؟

یک پوشه رمز گذاری شده در گوشی های سامسونگ وجود دارد که بخشی از پلتفرم امنیتی Samsung Knox محسوب می شود که آن را به نام پوشه امن می شناسند. این پوشه وظیفه دارد که فایل هایی مانند فیلم، عکس، مدارک و اسناد مهم، مخاطبین و… را در خود ذخیره کند. هم چنین باید این فایل ها را از دید دیگران مخفی نگه دارد. بنابراين در پوشه امن Samsung محتویات این فایل ها در برابر سوء استفاده های احتمالی محافظت می شوند. در گوشی های سری گلکسی اس و گلکسی نوت پوشه امن سامسونگ به صورت پیش فرض نصب شده است اما در گوشی های سیستم عامل اندروید 7 نوقا یا بالاتر باید آن را از گوگل پلی دانلود و بر روی گوشی نصب کنید.

نحوه باز کردن پوشه امن Samsung

اولین قدم برای کار کردن با پوشه امن فعال و باز کردن آن است . مهر سرمستان شما را در انجام این کار راهنمایی می کند.

• اگر پوشه امن در گوشی شما فعال باشد، باید در کادر جستجوی گوشی عبارت Secure Folder را تایپ کنید. البته بعد از تایپ چند کلمه یا عبارت کامل پوشه به نمایش در می آید و شما می توانید بر روی آن کلیک کنید.
• در صورتی که پوشه امن سامسونگ بر روی گوشی شما فعال نشده باشد، بعد از جستجو نتیجه ای نمایش داده نمی شود. بنابراین مراحل زیر را برای فعال کردن آن دنبال کنید:

 1. ابتدا وارد قسمت Settings یا تنظیمات گوشی شوید.
 2. در قسمت تنظیمات روی Lock screen and security بزنید.
 3. بعد از این قسمت باید روی گزینه Secure Folder کلیک کنید. در این قسمت شیوه انجام کار با پوشه امن بیان شده که با انتخاب گزینه next این مراحل را رد خواهید کرد.
 4. با زدن چند next پشت سر هم به گزینه starts می رسید. روی آن کلیک کنید تا وارد برنامه شوید.
 5. برای راه اندازی پوشه امن به یک اکانت سامسونگ نیاز دارید . در صورتی که اکانتی ندارید آن را بسازید.
 6. بعد از ورود به اکانت پوشه امن خود یکی از روش های پسورد یا الگو را برای رمز گذاری بر روی آن انتخاب کنید .
 7. بعد از انتخاب رمز مناسب باید از مخفی بودن پوشه امن گوشی خود اطمینان حاصل کنید.
 8. بر روی سه نقطه بالای صفحه سمت راست کلیک کرده تا سه گزینه برای شما به نمایش درآیند. از بین آن ها گزینه Settings را انتخاب کنید.
 9. باید گزینه Show Secure Folder را پیدا و اطمینان حاصل کنید که دکمه ی آن غیر فعال است.

اضافه و یا حذف فایل از پوشه امن گوشی سامسونگ

قدم بعد از فعال کردن پوشه امن اضافه کردن فایل یا برنامه هایی است که باید در این پوشه قرار بگیرند. برای اضافه یا حذف فایل ها مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. هنگامی که وارد پوشه امن سامسونگ می شوید دو گزینه Add files و Add App در پایین صفحه دیده می شوند.
 2. بعد از انتخاب گزینه Add files می توانید تمام محتوای فایل مد نظرتان را به طور کامل انتقال دهید. هم چنین می توانید تنها بخشی از فایل را در پوشه امن کپی کنید. برای این انتخاب بعد از زدن گزینه Add files سوالی از شما پرسیده می شود.
 3. علاوه بر فایل ها برای مخفی کردن برنامه های مد نظر خود روی Add App بزنید.
 4. اگر به هر دلیل قصد دارید فایل ها را از پوشه امن حذف کنید، وارد این پوشه شوید.
 5. بعد از آن به بخش My Files بروید. در این بخش فایل ها و یا برنامه هایی را که قصد حذف آن ها از پوشه را دارید انتخاب کنید.
 6. بعد از انتخاب روی سه نقطه بزنید و روی گزینه Move Out of Secure Folder کلیک کنید. در این صورت برنامه ها و فایل ها به مکان قبلی خود در گوشی برمی گردند.

حذف پوشه امن Samsung

اگر قصد دارید پوشه امن سامسونگ را از روی گوشی خود حذف کنید همانند فعال کردن آن عمل کنید. برای این کار به قسمت settings بروید و بعد از آن روی Lock Screen and Security کلیک کنید. در اين بخش به قسمت Secure Folder رفته و روی More settings بزنید. بعد از انتخاب گزینه uninstall تایید را انتخاب کنید تا پوشه امن حذف شود. قبل از حذف پوشه فایل ها و برنامه ها را از روی آن حذف کنید. اگر قبل از حذف آن چنین کاری را انجام نداده اید، تیک گزینه Move Media Files Out Of Secure Folder را بزنید تا بعد از حذف پوشه امن Samsung برنامه ها به جایگاه اصلی خود برگردند.

سخن پایانی

یکی از قابلیت های گوشی سامسونگ داشتن پوشه امن است. در این پوشه می توانید فیلم، عکس، مدارک و اسناد مهم، مخاطبین و… را که لازم است از دید دیگران دور بمانند را ذخیره و مخفی کنید. کار کردن با این پوشه بسیار راحت است و شما می توانید سریعا برنامه ها و فایل ها درون آن انتقال دهید. اگر تلفن همراه خود را از نمایندگی موبایل سامسونگ خریداری کنید، می توانید از آن ها بخواهید که در زمان خرید این برنامه را بر روی آن نصب کنند تا بتوانید از برنامه ها و فایل های خصوصی خود محافظت کنید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی