>
مجله مهر مقالات دلایل نصب نشدن برنامه در تبلت لنوو و راه حل های آن

دلایل نصب نشدن برنامه در تبلت لنوو و راه حل های آن

 • 19 خرداد 1401
 • 0 دیدگاه
 • 62 بازدید

امروزه با پیشرفت چشمگیر علم و تکنولوژی اکثر کارها به صورت آنلاین و از طریق لپ تاپ ها، تبلت ها و گوشی های اندرویدی به راحتی انجام می شود. اما در برخی مواقع ممکن است در این بین مشکلاتی نیز به وجود آید که مانع از پیش رفتن کار شما شوند. ما این مقاله از مهر سرمستان را به مبحث "علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو و راه حل های آن" اختصاص خواهیم داد تا شما با مطالعه این مطالب بتوانید به راحتی از پس این مشکل برآیید. 1- مخرب بودن برنامه اولین و اصلی ترین علت می تواند مخرب بودن برنامه دانلود شده باشد. در این موارد سیستم ایمنی تبلت اجاز...

6 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

امروزه با پیشرفت چشمگیر علم و تکنولوژی اکثر کارها به صورت آنلاین و از طریق لپ تاپ ها، تبلت ها و گوشی های اندرویدی به راحتی انجام می شود. اما در برخی مواقع ممکن است در این بین مشکلاتی نیز به وجود آید که مانع از پیش رفتن کار شما شوند. ما این مقاله از مهر سرمستان را به مبحث “علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو و راه حل های آن” اختصاص خواهیم داد تا شما با مطالعه این مطالب بتوانید به راحتی از پس این مشکل برآیید.

1- مخرب بودن برنامه

اولین و اصلی ترین علت می تواند مخرب بودن برنامه دانلود شده باشد. در این موارد سیستم ایمنی تبلت اجازه نصب اپلیکیشن را نمی دهد و به همین دلیل شما نمی توانید از یک منبع ناشناس، برنامه ای را که به امنیت آن اطمینان ندارید نصب کنید. بنابراین باید سعی کنید همیشه برنامه های مورد نظر خود را از سایت ها و منابع معتبر مانند گوگل پلی دانلود و نصب کنید.

2- وجود مشکل در فایل نصبی

در برخی مواقع نیز ممکن است به دلیل حذف تعدادی از بسته های داده در فایل نصب اصلی این مشکل برای تبلت شما به وجود آید. علت این امر نیز عمدتا مشکلات اینترنتی هستند که در حین دانلود فایل رخ می دهند. به عبارت بهتر شاید بارگیری اپلیکیشن به صورت کامل انجام نشده باشد و یا اینکه همه پارت های مربوط به آن را دانلود نکرده باشید. در این صورت نمی توانید این برنامه کاربردی مورد نظر را بر روی تبلت Lenovo نصب کنید.

3- قدیمی بودن برنامه یا سازگاری نداشتن با سیستم عامل تبلت لنوو

یکی نمونه دیگر از علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو قدیمی یا منسوخ شدن برنامه ای است که دانلود کرده اید. در این صورت دستگاه قادر به پشتیبانی از این برنامه نخواهد بود و برنامه بر روی آن نصب نمی شود. علاوه بر این ممکن است به جای نسخه اندروید، ورژن مربوط به iOS را دانلود کرده باشید. حتی گاهی اوقات به دلیل اینکه Android تبلت شما قدیمی است، نمی تواند از برنامه های جدید پشتیبانی کرده و در نتیجه فرایند نصب کامل نمیشود. در نتیجه سعی کنید همیشه از به روز بودن برنامه موردنظرتان قبل از دانلود مطمئن شوید و حتما ورژن های سازگار سیستم عامل را چک کنید.

4- نداشتن حافظه کافی

یکی از دلایل اصلی دیگری که باعث به وجود آمدن این مشکل در تبلت Lenovo یا سایر تبلت ها می شود، نداشتن حافظه کافی است. به عبارت بهتر تعداد برنامه ها و داده های موجود در حافظه داخلی بسیار زیاد است و در نتیجه فضای خالی برای نصب اپلیکیشن جدید وجود ندارد. در این حالت می توانید یک کارت حافظه بر روی تبلت خود قرار داده و محل پیش فرض برای نصب برنامه ها را به کارت حافظه تغییر دهید.

5- نداشتن مجوز برای نصب برنامه

خاموش بودن گزینه نصب برنامه از منابع ناشناس می تواند یکی از دلایل نصب نشدن برنامه بر روی تبلت Lenovo باشد. در این صورت اگر شما برنامه ای را از منابع ناشناس دانلود کنید، دستگاه، اجازه نصب آن را به شما نخواهد داد. در نتیجه باید به قسمت تنظیمات رفته و این گزینه را روشن کنید. البته پیشنهاد می شود که اگر از ایمن بودن اپلیکیشن اطمینان ندارید، این آپشن را فعال نکنید تا امنیت اطلاعاتتان حفظ شود.

6- مسدود شدن برنامه در پس زمینه

و اما آخرین علت نیز می تواند این باشد که Google Play Protect برنامه را در پس زمینه مسدود می کند. در این حالت هم باید به تنظیمات امنیتی گوشی رفته و این مشکل را برطرف کنید. به علاوه می توانید با مراجعه به نمایندگی تبلت لنوو این موضوع را بررسی کرده و همه تنظیمات مورد نیاز را به طور تخصصی انجام دهید.

راه حل هایی برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو

 • راه اندازی مجدد تبلت

اولین راه حل برای برطرف کردن علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو، راه اندازی مجدد دستگاه است. معمولا با ریستارت کردن، مشکلات به وجود آمده برای تبلت ها حل خواهد شد. علاوه بر این ها انجام این کار از کاهش دوام و عمر باتری تبلت شما جلوگیری می کند. برای راه اندازی مجدد تبلت تان مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

 • ابتدا دکمه پاور تبلت را به مدت 3 تا 4 ثانیه فشار داده و نگه دارید.
 • در این مرحله معمولا سه گزینه بر روی دستگاه شما نمایان می شود که باید از میان آن ها Restart را انتخاب کنید.
 • در مرحله سوم و بعد از انتخاب گزینه بالا دستگاه شما مجددا راه اندازی شده و به احتمال زیاد مشکل نصب نشدن برنامه بر روی آن نیز برطرف شده است.

لازم به ذکر است که در برخی مواقع و در طی انجام فرآیند ریستارت کردن تبلت ممکن است سیستم شما به طور کامل از کار بیفتد و دلیل این امر، خراب بودن حافظه دستگاه شماست. بنابراین همیشه قبل از راه اندازی مجدد تبلتتان به fixes for the system UI has stopped در اندروید مراجعه کرده و این مشکل را بررسی کنید.

 • نصب آخرین نسخه اپلیکیشن های سازگار با سیستم عامل

همان طور که در بالا ذکر کردیم یکی از علت های نصب نشدن برنامه بر روی تبلت Lenovo قدیمی بودن برنامه مورد نظر است. بنابراین شما باید این برنامه ها را حذف کرده و نسخه به روز آن ها را مجددا نصب کنید. برای حذف برنامه مخرب در تبلت لنوو باید مراحل زیر را انجام دهید.
ابتدا به قسمت تنظیمات دستگاه رفته و از آن جا به بخش Apps مراجعه کنید. سپس اپلیکیشن ناسازگار یا قدیمی را انتخاب کنید. بعد از انتخاب برنامه بر روی گزینه Delete یا Uninstall کلیک کنید.

 • انتقال برنامه مورد نظر از کارت حافظه به حافظه داخلی تبلت

یک علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو می تواند اشتباه نصب شدن کارت SD یا خراب بودن آن باشد. برای اطمینان از وجود این مشکل، ابتدا بررسی کنید که آیا برنامه مورد نظر مخرب است یا خیر؟ اگر برنامه مخرب بود یا اینکه با سیستم عامل سازگاری نداشت، باید دوباره آن را از منابع معتبری مانند گوگل پلی دانلود کنید. سپس برنامه مورد نظر را از کارت حافظه به حافظه تلفنتان انتقال دهید. بعد از انتقال، اپلیکیشن را از قسمت حافظه داخلی تبلت، نصب کنید و قبل از اجرا کردن آن، یک بار دستگاه خود را ریست کنید.

 • حذف نصب کننده بسته APK خراب

یکی دیگر از راه حل های مؤثر برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو، حذف نصب کننده بسته APK خراب است. برای انجام این کار ابتدا باید به قسمت تنظیمات تبلت لنوو خود مراجعه کرده و گزینه Apps را انتخاب کنید. سپس نمایش برنامه های سیستم خود را فعال کرده و به قسمت Package Installer بروید. در مرحله سوم گزینه Storage موجود در Package Installer را انتخاب کنید و به قسمت Clear Data بروید. اکنون بسته نصب به طور کامل حذف شده است. حالا برنامه را دوباره از پلی استور دانلود کرده و مجددا نصب کنید.

 • ایجاد حافظه کافی

در برخی مواقع ممکن است علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو نبود فضای ذخیره سازی داخلی در دستگاه باشد. برای برطرف کردن این مشکل ابتدا به قسمت Settings تبلت خود مراجعه کرده و گزینه Apps & Notification را انتخاب کنید. سپس به روی گزینه Apps ضربه بزنید. در مرحله بعد باید برنامه های غیر قابل استفاده را انتخاب کرده و از بین گزینه ها Uninstall را بزنید. سپس فایل های صوتی یا تصویری بزرگ را از حافظه داخلی تبلتتان به کارت حافظه موجود در آن انتقال داده و یا اگر غیر قابل استفاده هستند آن ها را حذف کنید. بعد از انجام مراحل بالا به قسمت Phone Manager مراجعه کرده و کش برنامه را پاک کنید. در آخرین مرحله نیز بعد از آزاد شدن فضای کافی، برنامه مورد نظر را مجددا نصب کنید.

 • بازنشانی برنامه ناسازگار

برای بازنشانی برنامه ناسازگار ابتدا باید به تنظیمات دستگاهتان مراجعه کرده و به قسمت Apps & Notifications بروید. سپس روی تب Apps کلیک کرده و گزینه More را پیدا کنید. در مرحله بعدی باید روی گزینه Reset App Preferences کلیک کنید. با انجام این کار یک هشدار پاپ آپ ظاهر می شود. در مرحله چهارم و بعد از نمایش هشدار، باید بر روی گزینه Agree یا Continue کلیک کرده و دکمه Reset را بزنید.
غالبا بعد از انجام این مراحل مشکل نصب نشدن برنامه برطرف خواهد شد اما اگر با انجام این مراحل نیز همچنان این مشکل ادامه داشت می توانید به نمایندگی محصولات لنوو مراجعه کرده و از متخصصان حاضر در نمایندگی بخواهید تا این مشکل را برای شما برطرف کنند.

 • تغییر کدهای برنامه با APK Editor Pro

APK Editor Pro یک برنامه ای است که می تواند اپلیکیشن های نصب شده بر روی تبلت شما را ویرایش کرده و علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت Lenovo را برطرف کند. کار با این برنامه کمی پیچیده است اما در اکثر مواقع می تواند مشکل دستگاه شما را حل نماید. برای تغییر کدها با این برنامه باید مراحل زیر را به ترتیب انجام هید.

 1. ابتدا برنامه APK Editor Pro را در تبلت لنوو خود نصب کنید.
 2. برنامه نصب شده را اجرا کرده و گزینه APK from the App را انتخاب کنید.
 3. بعد از وارد شدن به گزینه بالا روی تب Common Edit کلیک کنید.
 4. سپس محل نصب برنامه مورد نظرتان را به Internal Only تغییر دهید.
 5. دستگاه را ریست کرده و برنامه را دوباره نصب کنید.

سخن پایانی

در برخی مواقع ممکن است برنامه های مورد نظرتان بر روی تبلت لنوو نصب نشوند که می تواند بسیار کلافه کننده باشد. ما در این مقاله به بررسی چند علت نصب نشدن برنامه بر روی تبلت لنوو و راه حل های رفع این مشکل پرداختیم. پس اگر شما نیز با این مشکل روبرو هستید این مطالب را مطالعه کنید تا بتوانید این ایراد را برطرف کنید. به علاوه در صورت نیاز به کمک، می توانید به نمایندگی لپ تاپ لنوو مراجعه کردید تا در مدت کوتاه تری این مورد را حل کنند.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی