>
مجله مهر مقالات چگونه می توان حافظه مک بوک ها را بررسی کرد؟

چگونه می توان حافظه مک بوک ها را بررسی کرد؟

 • 26 خرداد 1401
 • 0 دیدگاه
 • 54 بازدید

همان طور که می دانید میزان حافظه داخلی و رم در هر دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و اکثر افراد سعی می کنند دستگاهی را خریداری کنند که حجم فضای ذخیره سازی داخلی و حافظه رم آن بالا باشد. ما در این مقاله از مهر سرمستان می خواهیم نحوه بررسی حافظه مک بوک را به شما آموزش دهیم. شما می توانید قبل از دانلود برنامه یا فیلمی که به آن احتیاج دارید، ابتدا حافظه مک خود را بررسی کنید و ببینید که آیا فضای کافی برای برنامه مورد نظرتان وجود دارد یا خیر؟ در برخی مواقع نیز ممکن است شما بخواهید کمی از فضای MacBook خود را آزاد کنید تا حجم کافی برای ...

3 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

همان طور که می دانید میزان حافظه داخلی و رم در هر دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است و اکثر افراد سعی می کنند دستگاهی را خریداری کنند که حجم فضای ذخیره سازی داخلی و حافظه رم آن بالا باشد. ما در این مقاله از مهر سرمستان می خواهیم نحوه بررسی حافظه مک بوک را به شما آموزش دهیم. شما می توانید قبل از دانلود برنامه یا فیلمی که به آن احتیاج دارید، ابتدا حافظه مک خود را بررسی کنید و ببینید که آیا فضای کافی برای برنامه مورد نظرتان وجود دارد یا خیر؟ در برخی مواقع نیز ممکن است شما بخواهید کمی از فضای MacBook خود را آزاد کنید تا حجم کافی برای نصب برنامه ها و دانلود ویدیوهای ضروری را داشته باشید. پس برای کسب اطلاعات در این زمینه در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

نحوه بررسی حافظه مک

برای این که حافظه داخلی مک خود را بررسی کنید باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

 • ابتدا باید بر روی آیکون apple که در سمت چپ و بالای نمایشگرتان قرار دارد کلیک کنید.
 • سپس از لیست روبرویتان تب About This Mac را برگزینید.
 • حالا پنجره ای برای شما باز خواهد شد که از این قسمت باید گزینه Storage را که در بالای سربرگ قرار دارد انتخاب کنید.

لازم به ذکر است که در مک های قدیمی تر که از سیستم عامل macOS در آن ها استفاده شده، ممکن است این دکمه به عنوان یک گزینه ظاهر شود.

 • بعد از لود شدن Storage، منوی درایورهای داخلی و ظرفیت هر کدام از آن ها را مشاهده خواهید کرد. در این قسمت شما می توانید میزان حافظه داخلی مک خود را بررسی کنید.

دیدن فضای آزاد درایورهای مک بوک

اگر شما می خواهید به جزئیات بیشتری از حافظه مک بوک خود دست یابید باید بر روی گزینه Overview کلیک کرده و دوباره تب System Report را برگزینید. سپس در پنجره ای که برای شما باز می شود باید گزینه Storage را انتخاب کنید. بعد از انجام این مراحل اطلاعات کامل همه درایورهای MacBook شما ظاهر خواهند شد و می توانید آن ها را به طور کامل بررسی کنید.
لازم به ذکر است که برای بررسی حافظه داخلی مک بوک خود می توانید به قسمت Capacity نیز مراجعه کنید. اگر بعد از بررسی فضای ذخیره سازی macbook خود مشاهده کردید که حجم زیادی از حافظه آن اشغال شده است، می توانید با اتصال یک هارد یا کارت حافظه SSD میزان حافظه داخلی آن را افزایش داده و ارتقا دهید تا نیازی نباشد که نیمی از اطلاعات خود را حذف کنید.

نحوه بررسی حافظه رم مک

حافظه رم یک دستگاه بسیار مهم است و جزو مشخصات فنی مهم آن محسوب می شود؛ زیرا به نوعی سرعت عمل mac شما به حجم و نوع رم آن بستگی دارد. به همین علت برخی از کاربران می خواهند که به این اطلاعات در مک بوک خود دسترسی پیدا کنند. اگر شما هم به دنبال بررسی حافظه مک بوک برای اجرای همزمان برنامه ها هستید، مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. ابتدا بر روی آرم Apple که در گوشه سمت چپ صفحه قرار دارد کلیک کنید.
 2. در مرحله دوم منوی روبریتان را باز کرده تا پنجره About This Mac برای شما ظاهر شود.
 3. در این مرحله باید بر روی گزینه Overview tap کلیک کنید. ( البته لازم به ذکر است که در اکثر مواقع هنگام باز کردن About This Mac، برگه Overview به طور خودکار باز می شود.)
 4. سپس در مرحله چهارم شما عنوان Memory را مشاهده خواهید کرد. روبروی این عبارت نوشته شده است که مک شما از چه میزان حافظه رمی برخوردار است. همچنین شما در همین قسمت می توانید از نوع رم مک بوک خود نیز مطلع شوید.
 5. اگر می خواهید مطلع شوید که مک شما چگونه از رم خود استفاده می کند، می توانید از برنامه Activity Monitor استفاده کنید.

سخن پایانی

دانستن ظرفیت ذخیره سازی داخلی و حافظه رم مک بوک ها برای اکثر افراد بسیار مهم است؛ زیرا به طور مستقیم بر روی میزان داده ای که می توانید در آن ذخیره کنید تاثیر دارد. اگر حجم حافظه داخلی دستگاه کم باشد شما نمی توانید همه برنامه ها و ویدیوهای موردنظرتان را بر روی آن نگه دارید و هر چند وقت یک بار مجبور می شوید که نیمی از حافظه دستگاهتان را تخلیه کنید. به همین دلیل بهتر است قبل از دانلود برنامه یا فیلم، میزان حافظه باقی مانده دستگاه خود را بررسی کنید. ما در این مقاله نحوه بررسی حافظه مک بوک را به شما آموزش دادیم.
شما با مطالعه کامل مطالب بالا و انجام مراحل گفته شده می توانید به راحتی میزان حافظه مک بوک خود را بررسی کرده و در صورت نیاز حجم حافظه داخلی آن را با استفاده از یک هارد یا یک کارت حافظه SSD افزایش دهید. در نتیجه دیگر نیازی نیست که نیمی از اطلاعات قبلی خود را پاک کنید و یا اگر شرایط ارتقای حافظه داخلی دستگاه خود را ندارید می توانید برخی از برنامه ها و ویدیوهای بزرگ بلا استفاده را حذف کنید تا فضای کافی برای برنامه و ویدیوی مورد نظرتان آزاد شود.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی