مجله مهر مقالات آموزش بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو

آموزش بازیابی اطلاعات هارد لپ تاپ لنوو

  • 06 تیر 1401
  • 0 دیدگاه
  • 49 بازدید

همان طور که می دانید هارد دیسک یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ است که همه اطلاعات شما مانند فایل ها، برنامه ها، سیستم عامل و… بر روی آن قرار می گیرند. این قطعه حساسیت بالایی دارد و ممکن است به دلایلی همچون ضربه خوردن یا اتصالی برق اطلاعات روی آن از دست برود. به عنوان مثال ممکن است در لپ تاپ لنوو یا هر برند دیگری هارد با مشکل مواجه شود و هرچه تلاش کنید ویندوز آن بالا نیاید. در این شرایط قطعا شما در درجه اول نگران اطلاعات موجود بر روی هارد سیستم خود خواهید بود. باید بگوییم اصلا نگران نباشید زیرا بازگردانی اطلاعات هارد کار غیر ممکنی نیست...

4 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

همان طور که می دانید هارد دیسک یکی از مهم ترین قطعات لپ تاپ است که همه اطلاعات شما مانند فایل ها، برنامه ها، سیستم عامل و… بر روی آن قرار می گیرند. این قطعه حساسیت بالایی دارد و ممکن است به دلایلی همچون ضربه خوردن یا اتصالی برق اطلاعات روی آن از دست برود. به عنوان مثال ممکن است در لپ تاپ لنوو یا هر برند دیگری هارد با مشکل مواجه شود و هرچه تلاش کنید ویندوز آن بالا نیاید. در این شرایط قطعا شما در درجه اول نگران اطلاعات موجود بر روی هارد سیستم خود خواهید بود. باید بگوییم اصلا نگران نباشید زیرا بازگردانی اطلاعات هارد کار غیر ممکنی نیست و ما قصد داریم در این مقاله از بازرگانی مهر چند روش برای ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو را به شما آموزش دهیم.

نحوه ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو

همان طور که گفتیم بازگردانی اطلاعات هارد کار چندان دشواری نیست. ما در ادامه به چند روش برای انجام این کار خواهیم پرداخت. البته باید بگوییم این روش ها برای بازگردانی اطلاعات بر روی لپ تاپ های برندهای دیگر نیز کاربرد دارند.

1- ریکاوری هارد دیسک لپ تاپ Lenovo که بوت نمی شود

این روش برای بازگردانی اطلاعات لپ تاپی است که کلا روشن نمی شود. برای اینکه بتوانید از این روش استفاده کنید باید یکی از نسخه های ویندوز یعنی 7، 8، 10، XP و Vista بر روی سیستم شما نصب باشد. اگر لپ تاپ لنووی شما بوت نمی شود می توانید از این روش برای ریکاوری هارد آن استفاده کنید.
ابتدا شما باید نرم افزار Wizard Recovery Data With Bootable Media را دانلود کنید. این نرم افزار به شما این اجازه را می دهد تا سیستمتان را از طریق WinPE بوت کنید. بعد از نصب و اجرای این نرم افزار می توانید اطلاعات هارد خود را بازیابی کنید.
برای ریکاوری هارد لپ تاپ Lenovo یا هر لپ تاپ دیگری که بوت نمی شود باید ابتدا یک درایو فلش USB با فضای کاملا آزاد و یک نرم افزار بازیابی اطلاعات تهیه کنید. سپس مراحل زیر را به ترتیب گفته شده انجام دهید.

1- در اولین مرحله یک دیسک قابل بوت شدن ایجاد کنید. برای این کار فلش USB که از قبل آماده کرده اید را به لپ تاپ وصل کنید.

توجه داشته باشید که فلش شما باید فضای کاملا آزادی داشته باشد. پس اگر اطلاعاتی بر روی آن دارید آن ها را به سیستم دیگری منتقل کنید.
همچنین باید بدانید که با ایجاد دیسک قابل بوت اطلاعات روی فلش به طور کامل از بین خواهند رفت.

2- بعد از اتصال فلش USB به لپ تاپ، نرم افزار EaseUS Data Recovery Wizard WinPE Edition را اجرا کرده و روی عبارت ایجاد کلیک کنید. بعد از کلیک کردن یک دیسک قابل بوت شدن ایجاد خواهد شد.

3- در سومین مرحله از ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو شما باید هارد دیسکی که قابل بوت شدن است را به سیستم خود که بوت نمی شود متصل کنید.

4- سپس مراحل بوت شدن سیستم خود را در BIOS تغییر دهید. تنظیم کردن BIOS باعث می شود تا هارد لپ تاپ لنوو شما از طریق دستگاه های قابل جابه جایی مانند دیسک USB قابل بوت یا از طریق درایو CD-ROM، بوت شود.

5- بعد از انجام تغییرات می توانید برای ذخیره کردن آن ها و خروج از این مرحله دکمه F10 را بفشارید.

6- بعد از بالا آمدن سیستم از طریق فلش فایل هاردی که می خواهید اطلاعات آن را بازیابی کنید انتخاب کرده و بر روی عبارت اسکن کلیک کنید.

7- بعد از انجام فرآیند اسکن تمام اطلاعات پاک شده هارد، برای شما نمایان خواهند شد. شما می توانید در این مرحله فایل هایی که مورد نظرتان است را انتخاب کرده و روی گزینه بازیابی کلیک کنید. اکنون اطلاعات پاک شده هارد لپ تاپ لنوو شما بازیابی خواهند شد.

ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو از طریق انتقال داده ها به یک سیستم جدید

روش دیگری که می توانید برای ریکاوری هارد لپ تاپ Lenovo انجام دهید، انتقال اطلاعات هارد به یک سیستم جدید است. این روش بیشتر برای سیستم هایی که آسیب دیده و غیر قابل تعمیر هستند استفاده می شود. برای انجام این کار ابتدا باید هارد خراب را خارج کرده و آن را به سیستم جدیدی وصل کنید. سپس درایور مخصوص هارد دیسک را باز کرده و اطلاعات آن را به سیستم جدید انتقال می دهیم. شما می توانید برای اتصال هارد دیسک به لپ تاپ جدید از کابل SATA یا کابل برق استفاده کنید.

روش فعال کردن هارد دیسک در سیستم جدید

برای فعال کردن هارد دیسک و ریکاوری هارد، باید آن را در سیستم جدید که می تواند کامپیوتر دسکتاپ یا سیستم دیگری باشد، مجددا راه اندازی کنید.
برای اینکار باید ابتدا کیس کامپیوتر را برگردانید و سیستم جدید را مجددا راه اندازی کنید.
سپس دکمه های F2، F11 و Del را به طور همزمان فشار دهید تا وارد تنظیمات BIOS سیستم تان شوید.
در مرحله بعد باید عبارت IDE < Advanced Configuration را انتخاب کنید.
بعد از ورود به پنجره جدید دوباره گزینه Configure SATA را انتخاب کرده و دکمه Enter را فشار دهید.
سپس لیستی برای شما ظاهر می شود. از این لیست گزینه SATA Option AHCI را انتخاب کرده و تغییرات را ذخیره کنید.

سخن پایانی

برخی مواقع ممکن است سیستم لنووی شما دچار مشکل شده و هرچه شما تلاش می کنید ویندوز آن بالا نیاید. در این صورت قطعا شما نگران اطلاعات مهم موجود بر روی هارد دیسک سیستم تان خواهید بود. باید بگوییم که اصلا نگران نباشید زیرا ریکاوری هارد لپ تاپ لنوو اصلا کار دشواری نیست و شما با انجام روش هایی که ما در این مقاله آموزش دادیم می توانید اطلاعات هارد سیستم خود را به راحتی بازیابی کنید. البته اگر انجام این مراحل برای شما دشوار یا سردرگم کننده است، می تواند به نمایندگی لپ تاپ لنوو مراجعه کرده و از متخصصان حاضر در نمایندگی بخواهید که مشکل را برطرف کرده و اطلاعات هارد دیسک آن را بازگردانند.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی