صفحه اصلی آموزش دو روش آسان برای فلش کردن گوشی اندروید

آموزش دو روش آسان برای فلش کردن گوشی اندروید

  • 09 خرداد 1401
  • 0 دیدگاه
  • 44 بازدید

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که تلفن همراه تان دچار مشکلاتی مانند توقف خودکار برنامه ها، کند شدن گوشی، عدم نمایش برخی فایل ها و… شده باشد. این اتفاق ها بیشتر به دلیل ویروسی شدن موبایل می افتند و همیشه هم با حذف برنامه مخرب بر طرف نمی شوند. زمانی که با چنین مشکلاتی مواجه می شوید و نمی توانید از طریق راه های معمولی آن ها را حل کنید، می توانید از روش های دیگری برای درست شدن گوشی استفاده کنید.یکی از این راه ها که البته در استفاده از آن باید دقت کنید، فلش کردن گوشی اندروید است. راه حلی که مانند آب بر روی آتش بخش زیادی از مشکلات تلفن ...

5 دقیقه مطالعه
3.5 رای ثبت شده است

ممکن است برای شما پیش آمده باشد که تلفن همراه تان دچار مشکلاتی مانند توقف خودکار برنامه ها، کند شدن گوشی، عدم نمایش برخی فایل ها و… شده باشد. این اتفاق ها بیشتر به دلیل ویروسی شدن موبایل می افتند و همیشه هم با حذف برنامه مخرب بر طرف نمی شوند. زمانی که با چنین مشکلاتی مواجه می شوید و نمی توانید از طریق راه های معمولی آن ها را حل کنید، می توانید از روش های دیگری برای درست شدن گوشی استفاده کنید.
یکی از این راه ها که البته در استفاده از آن باید دقت کنید، فلش کردن گوشی اندروید است. راه حلی که مانند آب بر روی آتش بخش زیادی از مشکلات تلفن هوشمند شما را برطرف می کند اما استفاده از آن مثل راه رفتن بر لبه تیغ است. در ادامه این مطلب با آموزش فلش گوشی های اندرویدی همراه شما هستیم. اگر از هر مسیری رفته اید به در بسته خورده اید، با ما همراه باشید.

فلش کردن گوشی اندرویدی چیست؟

ممکن است کلمه فلش کردن گوشی به گوشتان خورده باشد اما آشنایی کامل با آن نداشته باشید. حتی در برخی مواقع، برخی از افراد فلش کردن را با ریست فکتوری گوشی اندروید اشتباه می گیرند؛ در حالی که این دو موضوع کاملا متفاوت هستند.
یکی از اصلی ترین تفاوت های آن ها با یکدیگر این است که زمانی که اطلاعات گوشی شما از طریق ریست فکتوری حذف می شوند به وسیله یک سری برنامه ها قابل بازگشت هستند. اما وقتی که گوشی Flash می شود اطلاعات روی آن به طور کامل پاک می شوند و امکان بازگردانی آن ها هم وجود ندارد.
در ادامه این مقاله، می خواهیم دو روش کاربردی برای انجام این کار را به شما آموزش دهیم. یکی از این روش ها به وسیله کامپیوتر قابل انجام است و روش دیگر تنها با استفاده از چند راه ساده و بدون نیاز به کامپیوتر و دستگاه های دیگر پیاده می شود. اگر قصد دارید گوشی خود را فلش کنید تا همه مشکلات آن حل شود، وسایل لازم را آماده کنید و ادامه این مطلب را بخوانید.

روش اول: فلش کردن گوشی به وسیله کامپیوتر

در مرحله اول شما باید مدل گوشی خود را شناسایی کنید. برای این کار می توانید قاب پشتی تلفنتان را باز کرده و مدل آن را مشاهده کنید و یا مدل آن را از رو یا داخل کارتن شناسایی کنید.
در مرحله دوم باید برنامه ویندوزی SP FlASH TOOL را دانلود و نصب کنید.
در مرحله سوم باید مدل گوشی تان را که در قدم اول شناسایی کردید در اینترنت سرچ کنید. برای اینکه دقیقا به همان چیزی که نیاز دارید برسید، عبارت جست و جوی خود را به شکل زیر بنویسید.

Download+ برند گوشی+ مدل+ flash file

در مرحله چهارم، وارد وب سایت های پیشنهادی گوگل شوید و فایلی که در آن ها موجود است را دانلود کنید. (حجم این فایل ممکن است کمی بالا باشد و فرآیند دانلود آن کمی طول بکشد.)

در مرحله پنجم بعد از دانلود کامل، برنامه SP FLASH TOOL را بر روی کامپیوترتان نصب کنید.

در مرحله ششم باید فایل فلش گوشی تان را که به پیشنهاد گوگل دانلود کردید Extract کنید. ممکن است به دلیل حجم بالا فایل در چند بخش ارائه شده باشد. در این حالت باید همه بخش ها را دانلود کرده و سپس بخش اول آن را از حالت فشرده خارج کنید.

در مرحله هفتم برنامه SP FLASH TOOL را اجرا کنید. سپس از سمت راست تب Scatter loading File، گزینه Choose را انتخاب کنید.

در مرحله هشتم وارد فایل آزادسازی مدل شوید. در ادامه گزینه Scatter که در قسمت آخر فایل مدل گوشی تان است را انتخاب کنید.

در مرحله نهم گوشی هوشمندتان را با استفاده از یک کابل به کامپیوتر متصل کنید.

در مرحله دهم و بعد از انجام تمام مراحل بالا، باید از قسمت بالایی برنامه SP FLASH گزینه Download را انتخاب کنید.

در مرحله نهایی نیز باید پیغام پیش روی تان را تأیید کرده و دوباره بر روی گزینه Download کلیک کنید تا گوشی شما Flash شود.

توجه داشته باشید که در زمان فلش نباید کامپیوتر یا گوشی خاموش شوند یا اتصال آن ها قطع شود. اگر این اتفاق رخ داد، مراحل را از ابتدا انجام دهید.

روش دوم: فلش کردن، به وسیله سخت افزار گوشی و بدون اتصال به کامپیوتر

اولین مرحله از آموزش فلش گوشی های اندرویدی با استفاده از این روش دانلود برنامه ROM Manager و نصب آن بر روی گوشی هوشمند است.

در مرحله دوم باید از لیست کاربری گوشی خود، وارد برنامه ROM Manager شوید.

بعد از ورود به این برنامه تب Flash Clockworlmod Recovery را برگزینید.

در مرحله چهارم مدل گوشی تان را از بین لیستی که مشاهده می کنید انتخاب کنید.

اکنون گزینه Allow را انتخاب کرده و این مرحله را به اتمام برسانید.

در مرحله ششم گوشی خود را خاموش کرده و برای روشن کردن آن یک انگشت تان را بر روی دکمه پاور و یک انگشت تان را به صورت همزمان بر روی دکمه کاهش صدا فشار داده و کمی نگه دارید.

به وسیله دکمه کاهش صدای موبایل تان وارد لیست بوت شده و گزینه Wipe data/factory resrt را به وسیله دکمه پاور انتخاب کنید.

اکنون گزینه Yes را برگزینید و بعد از این مرحله وارد لیست جدیدی که برای شما ظاهر می شود، بشوید و در آن گزینه wip cache partition را جستجو کرده و انتخاب کنید.

در مرحله نهم دوباره Yes را انتخاب کرده و بعد از آن گزینه advanced را برگزینید.

در این مرحله باید تب wip dalvik cache را انتخاب کنید.

در مرحله یازدهم مجددا Yes را انتخاب کرده و گزینه install zip from sdcard را بر گزینید.

در مرحله دوازدهم باید دوباره تب Choose zip from sdcard را انتخاب کنید.

از بین فایل های گوشی تان، تب Trigger را انتخاب کنید.

اکنون گزینه Yes را انتخاب کرده و صبر کنید تا فایل نصب شود.

عد از نصب فایل، از لیست بالای گوشی گزینه Go Back را برگزینید.

در مرحله شانزدهم باید گزینه reboot system now را انتخاب کنید.

اکنون گوشی شما به صورت کامل Flash شده است و با انتخاب گزینه آخر دستگاه بعد از چند ثانیه روشن خواهد شد.
همان طور که مشاهده می کنید روش دوم راحت تر از روش اول است و اگر شما دسترسی به کامپیوتر یا دستگاه دیگری را ندارید می توانید از روش دوم برای فلش کردن گوشی اندروید خود استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر اطلاعات مهمی در گوشی همراه خود دارید بهتر است قبل از فلش کردن، آن ها را به یک دستگاه دیگر یا یک هارد منتقل کنید زیرا دیگر این اطلاعات قابل بازگشت نخواهند بود.

معایب فلش کردن گوشی

اگرچه فلش کردن می تواند یک راه حل کاربردی برای حل بسیاری از مشکلات گوشی های هوشمند باشد، اما بهتر است به عنوان آخرین روش در نظر گرفته شود. چرا که استفاده از آن می تواند معایب زیر را به دنبال داشته باشد.

  • فلش کردن پروسه ای حرفه ای است و اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود ممکن باعث شود گوشی شما یر هیچگاه روشن نشود.
  • فلش کردن پروسه ای حرفه ای است و اگر توسط افراد غیر متخصص انجام شود ممکن باعث شود گوشی شما یر هیچگاه روشن نشود.
  • اگر گوشی امکان دان گرید نداشته باشد و از این طریق Flash شود، ممکن است برای همیشه خاموش بماند.
  • با فلش کردن همه اطلاعات روی گوشی بدون امکان بازگشت پاک می شوند.

سخن پایانی

در برخی مواقع ممکن است برای تلفن شما مشکلاتی به وجود آید که از هیچ طریقی قابل حل نیست و لازم است تلفن خود را Flash کنید. توجه داشته باشید فلش کردن با ریست فکتوری کاملا فرق دارد و اطلاعات شما بعد از فلش کردن به هیچ وجه قابل بازگشت نخواهند بود. ما در این مقاله، دو روش کارآمد را برای شما توضیح دادیم که به وسیله آن ها می توانید به راحتی گوشی هوشمند خود را Flash کرده و مشکلات آن را برطرف کنید.
روش دوم کمی راحت تر از روش اول بوده و شما تنها با استفاده از چند کار ساده می توانید گوشی اندرویدی خود را فلش کنید. در روش اول شما برای فلش کردن گوشی اندروید خود احتیاج به یک کامپیوتر یا تبلت دارید که ممکن است دسترسی به آن ها برای برخی از افراد مقدور نباشد. برخی معتقدند که روش اول دقیق تر است و راحت تر شما را به نتیجه می رساند.

3.5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

2 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی