>
مجله مهر مقالات آموزش فعال کردن حالت safe Mode در گوشی

آموزش فعال کردن حالت safe Mode در گوشی

 • 30 دی 1400
 • 0 دیدگاه
 • 64 بازدید

حتما برای شما هم پیش آمده است که در زمان اتصال به اینترنت، برقراری تماس تصویری یا حتی کارهای ساده ای مانند ارسال پیامک و گشت و گذار در گالری، گوشی تان بسیار کند عمل می کند و نمی دانید علت آن چیست. در چنین مواردی شما نمی توانید علت این موضوع را پیدا و آن را حل کنید؛ اما راه حلی وجود دارد که تنها با چند کلیک ساده مسئله را برطرف می کند و باعث می شود که با خیال راحت و بدون دغدغه با گوشی خود کار کنید. این راه حل جذاب سیف مود (safe Mode) نامیده می شود که در گوشی های اندرویدی تعبیه شده است؛ اما این حالت چیست و نحوه فعال کردن حالت safe Mod...

4 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

حتما برای شما هم پیش آمده است که در زمان اتصال به اینترنت، برقراری تماس تصویری یا حتی کارهای ساده ای مانند ارسال پیامک و گشت و گذار در گالری، گوشی تان بسیار کند عمل می کند و نمی دانید علت آن چیست. در چنین مواردی شما نمی توانید علت این موضوع را پیدا و آن را حل کنید؛ اما راه حلی وجود دارد که تنها با چند کلیک ساده مسئله را برطرف می کند و باعث می شود که با خیال راحت و بدون دغدغه با گوشی خود کار کنید. این راه حل جذاب سیف مود (safe Mode) نامیده می شود که در گوشی های اندرویدی تعبیه شده است؛ اما این حالت چیست و نحوه فعال کردن حالت safe Mode گوشی اندروید به چه صورتی است؟ برای فهمیدن پاسخ این سوالات تا پایان این مطلب همراه مهر سرمستان باشید.

حالت safe Mode اندروید چیست؟

قبل از اینکه به سراغ روش فعال سازی سیف مود برویم، بهتر است کمی درباره آن توضیح دهیم. در این حالت سیستم عامل به طور خودکار همه برنامه های متفرقه ای که در پس زمینه در حال اجرا هستند را می بندد و تنها اجازه اجرای برنامه های پیش فرض را می دهد. در نتیجه این کار سرعت گوشی به میزان قابل توجهی بالا می رود و شما می توانید بدون هیچ مشکلی از گوشی خود استفاده کنید.
یکی از اصلی ترین کاربردهای حالت safe Mode این است که می توانید از طریق آن اشکالات ناشی از برنامه های تازه نصب شده را متوجه شوید. اگر بعد از نصب چند برنامه به صورت همزمان احساس کردید که گوشی تان کمی کند شده است یا خیلی زیاد هنگ می کند و این مشکل در حالت سیف مود وجود ندارد، می توانید یکی یکی برنامه ها را به صورت موقت مسدود کنید تا برنامه مشکل دار پیدا شود.

نحوه فعال کردن حالت Safe Mode گوشی

اکنون که کاربرد سیف مود را متوجه شدید به سراغ روش فعال سازی آن می رویم؛ خوشبختانه این مرحله چندان سخت نیست و شما می توانید با طی کردن چند قدم ساده آن را انجام دهید. توجه داشته باشید که safe Mode تنها مخصوص گوشی های اندرویدی است و نمی توان آن را برای گوشی های آیفون فعال کرد. به طور کلی 3 روش برای فعال سازی این قابلیت وجود دارد که در ادامه همه آن ها را به صورت مرحله به مرحله توضیح خواهیم داد.

1- استفاده از دکمه power

نحوه فعال کردن حالت safe Mode در گوشی هایی که دارای اندروید 6 و بالاتر هستند بسیار ساده است و نیازی نیست که کار خیلی خاصی انجام دهید. مراحل زیر را دنبال کنید تا وارد این حالت شوید.

 • دکمه پاور گوشی خود را فشار دهید تا یک پنجره بر روی صفحه ظاهر شود.
 • گزینه power off را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید.
 • اکنون پنجره ای را مشاهده می کنید که در آن از شما می پرسد که گوشی را در حالت سیف مود راه اندازی کند یا خیر.
 • بر روی کلید OK یا Yes بزنید تا گوشی به صورت خودکار ریستارت شود و در این حالت بالا بیاید.

2- استفاده از دکمه های گوشی

برای ورود به منوی ریکاوری مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید.

 • گوشی را به طور کامل خاموش کنید.
 • دکمه پاور را فشار دهید تا لوگوی شرکت سازنده ظاهر شود؛ اکنون دکمه کم یا زیاد کردن صدا زا فشار دهید تا وارد منوی ریکاوری شوید.
 • اکنون تعداد گزینه به شما نمایش داده می شود که می توانید از طریق دکمه های صدا بین آن ها جا به جا شوید و از طریق دکمه پاور آن ها را انتخاب کنید. گزینه safe Mode را فشار دهید تا وارد این حالت شوید.
 • اگر مرحله دوم جواب نداد، دکمه پاور را فشار دهید تا لوگوی شرکت سازنده را ببینید. بلافاصله آن را رها کنید و دکمه کم کردن صدا را فشار دهید و تا زمانی که safe Mode بوت نشده است آن را رها نکنید.

3- استفاده از منوی ریکاوری

نحوه فعال کردن حالت safe Mode گوشی در این حالت درست مانند روش قبل است؛ با این تفاوت که باید دکه پاور و کم یا زیاد کردن صدا را به صورت همزمان فشار دهید تا وارد منوی ریکاوری شوید. در برخی از گوشی های جدید در این منو گزینه safe Mode نیز اضافه شده است. می توانید از طریق کلیدهای صدا بین گزینه ها جا به جا شوید و از طریق کلید پاور این حالت را انتخاب کنید تا گوشی با سیف مود بوت شود.
نکته: فرقی نمی کند که با چه روشی حالت سیف مود را فعال می کنید؛ در هر حال بعد از بوت شدن گوشی باید عبارت safe Mode را در قسمت پایین سمت چپ صفحه ببینید تا مطمئن شوید که اکنون وارد این فضا شده اید. نکته مهم تر اینکه تا زمانی که خودتان از این حالت خارج نشوید گوشی در آن باقی خواهد ماند.

روش خروج از حالت safe Mode گوشی

در کنار نحوه فعال کردن حالت safe Mode گوشی بهتر است روش خارج شدن از آن را نیز یاد بگیرید. برای این کار تنها کافی است که گوشی خود را ریستارت کنید تا با سیستم عامل پیش فرض بالا بیاید. توجه داشته باشید که فعال سازی سیف مود به این معنا نیست که شما پیش فرض های سیستم را تغییر داده اید؛ بلکه به این معنا است که به صورت موقتی وارد فضای دیگری شده اید تا اشکالات گوشی را برطرف کنید.

جمع بندی

بوت کردن گوشی در حال safe Mode یکی از راه حل های سریع و اغلب موثر برای پیدا کردن برنامه های مخرب و حل مشکلات گوشی است. معمولا برای این کار کافی است که در این حالت برنامه های تازه سیستم خود را یکی یکی حذف کنید تا منشا مشکل را پیدا کنید. بعد از ریستارت کردن گوشی مشاهده می کنید که دیگر تاخیر یا لگی وجود نخواهد داشت. نحوه فعال کردن حالت safe Mode گوشی نیز بسیار راحت است و با چند روش ساده می توانید آن را انجام دهید؛ اما اگر مشکل برطرف نشد بهتر است بخش های سخت افزاری یا مدیریتی سیستم عامل را بررسی کنید تا بتوانید به راحتی منشا آن را بیابید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی