صفحه اصلی آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

آموزش بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی

  • 25 فروردین 1401
  • 0 دیدگاه
  • 63 بازدید

ایمن ماندن اطلاعات و فایل های درون لپ تاپ در برابر پاک شدن و آسیب دیدن بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات مهم می تواند شامل عکس ها، فیلم ها یا اطلاعات مربوط به شغل افراد باشد. مشکلات نرم افزاری یا وارد شدن آسیب و ضربه به هارد لپ تاپ می تواند این اطلاعات را پاک کند. برای جلوگیری از این اتفاق بک آپ گرفتن از لپ تاپ، امری بسیار مهم و ضروری است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی آشنا کنیم. چرا بک آپ گیری از لپ تاپ اهمیت دارد؟ در بک آپ گیری از اطلاعات مهم درون لپ تاپ، یک کپی گرفته می شود و این کپی در...

2 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

ایمن ماندن اطلاعات و فایل های درون لپ تاپ در برابر پاک شدن و آسیب دیدن بسیار اهمیت دارد. این اطلاعات مهم می تواند شامل عکس ها، فیلم ها یا اطلاعات مربوط به شغل افراد باشد. مشکلات نرم افزاری یا وارد شدن آسیب و ضربه به هارد لپ تاپ می تواند این اطلاعات را پاک کند. برای جلوگیری از این اتفاق بک آپ گرفتن از لپ تاپ، امری بسیار مهم و ضروری است. ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با نحوه بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی آشنا کنیم.

چرا بک آپ گیری از لپ تاپ اهمیت دارد؟

در بک آپ گیری از اطلاعات مهم درون لپ تاپ، یک کپی گرفته می شود و این کپی در یک USB، هارد یا جاهای دیگر ذخیره می شود. Backup گرفتن از اطلاعات مهم، نگرانی شما را بابت از دست رفتن ناگهانی آن ها از بین می برد. از طرفی نیز آسیب پذیری هارد لپ تاپ بسیار بالاست و ممکن است هر لحظه به قطعات مکانیکی آن آسیبی وارد شود؛ بنابراین بک آپ گرفتن الزامی است. دلایلی که در ادامه نام می بریم نیز اهمیت بک آپ گیری را نشان می دهند:

  • عدم شناسایی هارد توسط لپ تاپ
  • پاک کردن تصادفی اطلاعات از روی هارد
  • از بین رفتن قسمت هایی از هارد در هنگام نصب ویندوز

چگونه از لپ تاپ اچ پی Backup گرفته می شود؟

برای گرفتن بک آپ از لپ تاپ اچ پی مراحل زیر را دنبال کنید:

1- در قسمت منوی سرچ ویندوز، Control Panel را سرچ کنید و آن را باز کنید.
2- در قسمت سرچ پنجره باز شده، عبارت Backup and Restore را جستجو کنید تا پنجره آن باز شود.
3- در این پنجره جدید، روی گزینه Set up backup کلیک کنید.
4- در این مرحله باید محل ذخیره نسخه بک آپ خود را مشخص کنید. توصیه می شود که با وصل کردن یک هارد اکسترنال به لپ تاپ خود، آن را برای ذخیره Backup اطلاعات خود انتخاب کنید.
5- در گام بعدی باید فایل هایی که می خواهید از آن ها بک آپ تهیه کنید را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را فشار دهید.
6- با انتخاب گزینه Change Scheduale تعداد دفعات بک آپ گیری و زمان آن را تعیین کنید.
7- با کلیک بر روی گزینه Save Settings and Run Backup، تغییرات اعمال شده را ذخیره کنید.
8- در گام آخر برای بک آپ گیری از اطلاعات لپ تاپ باید گزینه Backup Now را انتخاب کنید.

جمع بندی

بک آپ گیری از لپ تاپ اچ پی کار چندان دشواری نیست و زمان زیادی نمی برد؛ اما می تواند در مواقع نیاز مانند یک فرشته نجات به داد شما برسد. پس توصیه می کنیم که حتما یک هارد اکسترنال سازگار با لپ تاپ خود تهیه کرده و در بازه های زمانی منظم که فاصله زیادی از هم ندارند، داده ها را بر روی هارد بریزید. به این ترتیب از بابت از بین رفتن داده های خود نگران نخواهید بود. اما در صورتی که هنوز بعد از خواندن این مقاله نیاز به مشاوره داشتید میتوانید از مهر سرمستان به عنوان معتبرترین نمایندگی لپ تاپ اچ پی کمک بگیرید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی