>

نحوه فعال سازی تبلت لنوو

 • 31 فروردین 1401
 • 0 دیدگاه
 • 79 بازدید

اگر یک تبلت لنوو با قابلیت نصب سیم کارت داشته باشید که بتوان برای برقراری ارتباط از آن استفاده کرد، باید آن را فعال سازی کنید. در واقع برای آن که بتوان از هر دستگاهی در داخل کشور و خارج از مرزهای تولیدکننده آن استفاده کرد، نیاز به رجیستری کردن دارید. ما در این مقاله از شرکت مهر سرمستان قصد داریم تا شما را با نحوه فعال سازی تبلت لنوو آشنا کنیم. منظور از فعال سازی یا رجیستری چیست؟ تبلت ها و گوشی ها تنها زمانی می توانند از خدمات و سرویس های مربوط به اپراتورهای داخلی استفاده کنند که از اصالت قانونی برخوردار باشند. هدف از فعال ساز...

3 دقیقه مطالعه
3 رای ثبت شده است

اگر یک تبلت لنوو با قابلیت نصب سیم کارت داشته باشید که بتوان برای برقراری ارتباط از آن استفاده کرد، باید آن را فعال سازی کنید. در واقع برای آن که بتوان از هر دستگاهی در داخل کشور و خارج از مرزهای تولیدکننده آن استفاده کرد، نیاز به رجیستری کردن دارید. ما در این مقاله از شرکت مهر سرمستان قصد داریم تا شما را با نحوه فعال سازی تبلت لنوو آشنا کنیم.

منظور از فعال سازی یا رجیستری چیست؟

تبلت ها و گوشی ها تنها زمانی می توانند از خدمات و سرویس های مربوط به اپراتورهای داخلی استفاده کنند که از اصالت قانونی برخوردار باشند. هدف از فعال سازی و رجیستری کردن تبلت این است که اصالت دستگاه برای کاربر آن مشخص شده و به او گزارش داده شود.

روش های فعال سازی تبلت لنوو

تبلت های لنوو دارای یک شماره imei هستند و برای فعال سازی کردن، لازم است که این شماره به سامانه همتا ارسال شود. برای ارسال شماره دستگاه به این سامانه می توان یکی از روش های زیر را انتخاب کرد:

1- مراجعه به سایت اینترنتی با آدرس https://hamtainfo.ntsw.ir
2- نصب اپلیکیشن همتا
3- استفاده از کد دستوری *7777#
4- فرستادن پیامک به شماره 7777

برای به دست آوردن شماره imei دستگاه می توان کد دستوری *#06# را شماره گیری کرد. در غیر این صورت با توجه به این که مدل تبلت لنوو چیست، این شماره ممکن است در یکی از مناطق زیر نوشته شده باشد:

 • زیر محل باتری
 • محل سیم کارت
 • بخش تنظیمات دستگاه
 • روی بدنه دستگاه
 • در زیر بارکد جعبه دستگاه

سامانه همتا چه پاسخ هایی را بعد از فعال سازی تبلت Lenovo می دهد؟

زمانی که کد imei دستگاه را به سامانه همتا ارسال می کنید باید برای جواب آن منتظر بمانید. بعد از ارسال کد دستگاه، شما ممکن است یکی از پیام های زیر را از سامانه دریافت کنید:

 • دستگاه ارز دولتی
 • دستگاه مناطق آزاد
 • دستگاه غیرقانونی است
 • دستگاه مسافری
 • دستگاه قانونی دارای نام واردکننده
 • پیش از این دستگاه با یک سیم کارت روشن شده است
 • شناسه imei دستگاه قانونی است ولی دستگاه یک تلفن همراه نیست
 • شناسه imei دستگاه قانونی نبوده و مشمول طرح ثبت تلفن همراه نیست

چرا فعال سازی تبلت لنوو اهمیت دارد؟

تبلت های لنوو و همه دستگاه های هوشمندی که از کشورهای خارجی وارد کشور ما شده اند، نیاز به فعال سازی دارند. فعال سازی تبلت Lenovo امری اجباری است؛ زیرا این کار از قاچاق این مدل کالاها جلوگیری می کند. اگر دستگاهی به صورت قاچاق وارد کشور شده باشد، نمی تواند از خدمات اپراتورهای داخلی کشور استفاده کند و دچار مشکل می شود؛ بنابراین تبلت های لنوو در صورتی که قابلیت استفاده از سرویس های مخابراتی را دارند که حتماً رجیستری شده باشند. با فعال کردن مشخص می شود که آیا تبلت لنوو شما قانونی است و هزینه گمرک را پرداخت کرده است یا خیر؟

آیا می توان تبلت لنوو رجیستر نشده خرید؟

وضعیت اقتصادی این روزها روی قیمت دستگاه های هوشمند مانند تبلت های لنوو تأثیر گذاشته و باعث بالا رفتن قیمت آن ها شده است. از این جهت برخی از افراد تصمیم می گیرند تا تبلت رجیستر نشده را خریداری کنند تا هزینه کم تری پرداخت شود و خودشان هزینه گمرک را بپردازند. اگر کسی تبلت لنوو رجیستر نشده خریداری کند و خود به صورت شخصی عوارض گمرک آن را پرداخت نکند، دیگر نمی تواند از خدمات داخلی کشور در تبلت خود استفاده کند. بنابراین بهتر است که حتما فرایند فعال سازی تبلت Lenovo را انجام داده و از خرید محصولات ثبت نشده در سامانه خودداری کنید.

جمع بندی

در صورتی که تبلت لنوو خریداری کرده اید، حتما باید آن را فعال سازی یا رجیستری کنید تا قابلیت استفاده از خدمات و سرویس های داخل کشور را داشته باشد. اگر تبلت خود را فعال نکنید، امکان برقراری ارتباط از طریق آن برای برقراری تماس یا پیام دادن و یا حتی استفاده از اینترنت با استفاده از داده تلفن همراه وجود ندارد. از آن جهت که فعال سازی تبلت لنوو مانند دیگر دستگاه های هوشمند اهمیت دارد. در هنگام خرید آن ها بسیار دقت کنید تا کالایی که عوارض گمرک را پرداخت کرده است را خریداری کنید. ما در قسمت بالا در مورد نحوه فعال سازی این تبلت ها توضیحاتی دادیم تا شما با آگاهی بیشتری برای این موضوع اقدام کنید.

3 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

2 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی