>

مشکلات رایج ویندوز 11 کدم اند؟

 • 05 مهر 1401
 • 0 دیدگاه
 • 75 بازدید

زمانی که آخرین نسخه ویندوز توسط شرکت مایکروسافت، یعنی ویندوز 11 عرضه شد، کاربران بعد از نصب آن گزارش هایی مبنی بر مشکلات و باگ های این ویندوز ارائه کردند. افراد مشکلات مختلفی را بیان کردند که عملکرد سیستم آن ها را مختل کرده است. البته از آنجا که ویندوز 11 در ابتدای کار خود قرار دارد، مایکروسافت با گزارش هر مشکلی، درصدد رفع آن برمی آید تا نسخه بهبودیافته را در بین کاربران منتشر کند. هدف ما در این مقاله بیان مشکلات رایج ویندوز 11 است. برای آشنایی از این مشکلات تا انتهای مقاله با ما همراه شوید. ویندوز 11 با چه سیستمی سازگار است؟ ...

3 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

زمانی که آخرین نسخه ویندوز توسط شرکت مایکروسافت، یعنی ویندوز 11 عرضه شد، کاربران بعد از نصب آن گزارش هایی مبنی بر مشکلات و باگ های این ویندوز ارائه کردند. افراد مشکلات مختلفی را بیان کردند که عملکرد سیستم آن ها را مختل کرده است. البته از آنجا که ویندوز 11 در ابتدای کار خود قرار دارد، مایکروسافت با گزارش هر مشکلی، درصدد رفع آن برمی آید تا نسخه بهبودیافته را در بین کاربران منتشر کند. هدف ما در این مقاله بیان مشکلات رایج ویندوز 11 است. برای آشنایی از این مشکلات تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

ویندوز 11 با چه سیستمی سازگار است؟

مایکروسافت مشخصات حداقلی سیستمی که می توان ویندوز 11 را روی آن نصب کرد، اعلام کرده است. این سیستم باید مشخصات زیر را داشته باشد:

مشخصات گفته شده در جدول بالا جزء ویژگی های حداقلی برای نصب ویندوز 11 روی یک سیستم هستند. در صورتی که سیستم شما قوی تر باشد، ویندوز 11 بهترین عملکرد خود را نشان خواهد داد.

مشکلات رایج ویندوز 11

با توجه به گزارش هایی که کاربران درباره مشکلات ویندوز 11 بیان کرده اند، کی توان رایج ترین ایرادهای این سیستم عامل را به صورت زیر توصیف کرد:

اختلال در عملکرد گوگل کروم

از رایج ترین مشکلات ویندوز 11 می توان به از کار افتادن مرورگر گوگل کروم اشاره کرد. برای رفع این مشکل می توانید از یکی از راه حل های زیر پیروی کنید:

 • سیستم خود را ریستارت کنید.
 • در مرحله بعدی به سراغ آنتی ویروس خود بروید و آن را غیرفعال کنید.
 • در مرحله آخر گزینه compatibility troubleshooter را اجرا کنید تا عملکرد مرورگر گوگل کروم شما درست شود.

اگر هنوز هم این مشکل وجود داشت و بهبود پیدا نکرد، می توانید با مراجعه به آدرس زیر و پاک کردن حافظه dns، مشکل را درست کنید:

%USERPROFILE%\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

کم شدن سرعت حافظه SSD

از دیگر مشکلات رایج ویندوز 11 کم شدن سرعت حافظه SSD است. برخی افراد گزارش داده اند که سرعت پردازش داده های آن ها، کاهش 50 درصدی داشته است. راه حل مایکروسافت برای این مشکل، ارائه یک پچ از طرف این کمپانی بود که با دانلود و اعمال آن، این مشکل برطرف می شود.

قفل شدن نوار جستجوی ویندوز

یکی دیگر از مشکلات این است که در بعضی مواقع کاربران با قفل شدن نوار جستجو رو به رو می شوند. برای حل این مشکل باید مراحل زیر را طی کنید:

 • با کلیک روی لوگوی ویندوز، گزینه Task Manager را انتخاب کنید.
 • گزینه SearchHost.exe را پیدا کنید.
 • ابتدا با کلیک روی End Task، گزینه End Process را انتخاب کنید.
 • کلیدهای ترکیبی Win + R را بزنید و از منوی Run، گزینه services.msc را پیدا کنید.
 • در بخش کنسول سرویس ها می توانید، جستجوی ویندوز را دوباره راه اندازی کنید.

ارور x80070070

از دیگر مشکلات رایج ویندوز 11، ارور X80070070 است. این خطا یعنی فضای کافی برای نصب نسخه جدید ویندوز ندارید. در این حالت تنها لازم است که حافظه موقت سیستم خود را پاک کنید تا فضای کافی فراهم شود. توجه کنید که نیاز به حذف فایل های برنامه های نصب شده نیست.
شما با وارد شدن به بخش System و کلیک روی گزینه Storage، در بخش Temporary files می توانید فایل های موقت خود را حذف کنید. دقت کنید که فایل های Windows Setup temporary files و Windows ESD installation files را نباید حذف کنید.

نمایش نامناسب رنگ ها

با نصب ویندوز 11 می توان شاهد مشکلات مربوط به نمایش رنگ ها بود. برای مثال پس زمینه های سفید به رنگ زرد دیده می شوند. در آپدیت جدید ویندوز این مشکل برطرف شده و مایکروسافت آن را حل کرده است.

کاهش سرعت اینترنت

از دیگر مشکلات رایج ویندوز 11 می توان به کاهش سرعت وای فای و اینترنت اشاره کرد. افرادی که از شبکه های نرم افزاری Killer و SmartByte استفاده می کنند برای انجام کارهای عادی خود مانند وب گردی یا استریم ویدئوها شاهد افت سرعت اینترنت هستند. در آپدیت های جدید ویندوز 11 این مشکل برطرف شده است و شما تنها لازم است که نسخه جدید ویندوز 11 را نصب کنید.

پریدن صفحه

از دیگر عیب های این ویندوز، پریدن صفحه در این سیستم عامل است که می تواند باعث آزار چشم کاربران شود. با نصب آپدیت های جدید ویندوز 11 می توان این مشکل را برطرف نمود یا این که تنظیمات ویندوز را تغییر داد. گاهی در صورت نصب مجدد درایورهای کارت گرافیک می توان این مشکل را برطرف نمود.

سخن پایانی

مشکلات رایج ویندوز 11 توسط کاربران مختلف شناسایی شده و به این شرکت گزارش شده اند. به همین دلیل مایکروسافت راه هایی را برای برطرف کردن آن ها ارائه داده است. در این مقاله از مهر سرمستان به بررسی برخی از این مشکلات و راه های برطرف کردن آن ها پرداختیم. همچنین شما می توانید در صورت بروز مشکل، برای برطرف شدن آن به مرکز گارانتی لپ تاپ مراجعه کنید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

2 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی