>

علت تاب برداشتن گوشی

  • 20 مهر 1400
  • 0 دیدگاه
  • 64 بازدید

علت تاب برداشتن گوشی چیست؟ تاب برداشتن یا خم شدن گوشی موردی است که به احتمال خیلی زیاد برای اکثر شما کاربران پیش آمده و به دنبال برطرف کردن آن هستید اگر به دنبال برطرف کردن این حالت گوشی خود هستید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید. ...

5 دقیقه مطالعه
4 رای ثبت شده است

آیا می‌دانید در هنگام تاب برداشتن گوشی تلفن همراه‌تان باید چکار کنید؟ احتمالا در حالی که صبح زود با شلوار جین جذب خود و با احساس خوب از خانه خارج شدید و تلفن همراه خود را بدون اینکه بدانید برایش چه اتفاق نامبارکی در شرف وقوع است، با فشار داخل جیب شلوار جین خود فرو برده‌اید. در حرکت بعدی احتمالا زمانی که تلفن همراه‌تان را برای استفاده از جیب‌تان بیرون می‌آورید، صحنه‌ی جالب توجه رخ داده را مشاهده خواهید کرد، گوشی شما خم شده است!
این نوع آسیب رسیدن به تلفن هوشمند با پنچر شدن لاستیک ماشین از نظر کارایی برابری می‌کند. خوشبختانه خمیده شدن تلفن به معنای پایان عمر آن نیست. بنابراین به جای بررسی برای خرید گوشی جدید هنگام تاب برداشتن تلفن، می‌توانید آن را تعمیر کنید. با ما تا انتهای مقاله همراه باشید ما به شما می‌گوییم چگونه آن را تعمیر کنید!

آیا می‌توان یک گوشی خم شده را تعمیر کرد؟

کاملا طبیعی است که پس از دیدن گوشی دوست داشتنی خود در شکل ناخوشایند سوال “آیا می‌شود تلفن را تعمیر کرد؟” به ذهن شما خطور کند. این سوال کمی بحث برانگیز است زیرا شاید فکر کنید که فوراً می‌شود شکل تلفن را به حالت اول خود درآورد. اما به این سادگی‌ها هم نیست.
تاب برداشتن تلفن به این معناست که قاب گوشی به دلایلی کج شده باشد. بروز این مشکل در گوشی ‌هایی که سایز بزرگی دارند و جنس قاب آن ها آلومینیومی(ضعیف) یا پلاستیکی است، زیاد دیده می‌شود. به طور معمول، تعمیر قاب گوشی یا صاف کردن آن کاری نیست که بتوانید در خانه با یک جعبه ابزار ساده انجام دهید. درست کردن گوشی در این شرایط نیاز به جدا کردن تمام اجزای گوشی از قاب خمیده شده و اتصال آن به یک قاب جدید دارد. بنابراین بهتر است توسط یک تعمیرکار حرفه‌ای انجام شود.

تعویض قاب تلفن تاب خورده کار بسیار ظریفی است و در بیشتر موارد، برای انجام این کار به زمان، تجربه و تخصص زیادی نیاز است. بنابراین تلاش برای صاف کردن تلفن خمیده توسط خودتان کار پر ریسک و خطرناکی است. زیرا احتمالا خسارت‌ های بیشتر و گران‌تری را نسبت به حالت قبل از تعمیر در پی خواهد داشت. این جمله به این معناست که باید برای تعمیر تلفن خم شده به شرکت ارائه دهنده خدمات مجاز مراجعه کنید.

چگونه از خم شدن گوشی خود جلوگیری کنیم؟

با وجود اینکه بعید است. گوشی‌های مدرن 2021 به علت جنس محکم خود خم شوند، اما هیچ چیز غیرممکنی وجود ندارد! با این حال اگر جنس یا اندازه‌ی تلفن همراه شما به گونه‌ای است که مستعد تاپ برداشتن است، باید با رعایت راهکارهای متعدد از تاب برداشتن آن جلوگیری کنید. تعدادی از این راه کارها به شرح زیر است:

اولین قدم برای جلوگیری از تاب برداشتن گوشی این است که آن را از جیب ‌های تنگ خود (معمولاً جیب پشتی شلوار) دور نگه دارید. در بسیاری از موارد مشتریان تعمیر تلفن ‌های خمیده و تاپ خورده کسانی هستند که تلفن خود را در جیب شلوارشان نگه می‌دارند.
بنابراین با اینکه جیب شلوار شما محل مناسبی برای نگهداری وسایل شما به نظر میرسد، اما برای نگهداری تلفن شما جای مناسبی نیست. زیرا هنگام نشستن احتمال شکستگی آن بالا است. اگر مجبورید که تلفن خود را در جیبتان نگه دارید، مطمئن شوید که فضای کافی برای نگهداری از تلفن وجود دارد و هنگام حرکت، به آن فشار زیادی وارد نمی‌شود.

1. تلفن همراه را در جیب تنگ و کوچک خود قرار ندهید

اولین قدم برای جلوگیری از تاب برداشتن گوشی این است که آن را از جیب ‌های تنگ خود (معمولاً جیب پشتی شلوار) دور نگه دارید. در بسیاری از موارد مشتریان تعمیر تلفن ‌های خمیده و تاپ خورده کسانی هستند که تلفن خود را در جیب شلوارشان نگه می‌دارند. بنابراین با اینکه جیب شلوار شما محل مناسبی برای نگهداری وسایل شما به نظر میرسد، اما برای نگهداری تلفن شما جای مناسبی نیست. زیرا هنگام نشستن احتمال شکستگی آن بالا است. اگر مجبورید که تلفن خود را در جیب‌تان نگه دارید، مطمئن شوید که فضای کافی برای نگهداری از تلفن وجود دارد و هنگام حرکت، به آن فشار زیادی وارد نمی‌شود.

2. از یک قاب محافظ استفاده کنید.

قبل از اینکه سازنده گوشی خود را به دلیل نقص در طراحی و جنس ضعیف گوشی موبایل خود سرزنش کنید، به یاد داشته باشید که هیچ مدلی بی نقص نیست. بنابراین اگر از نظر ظاهری گوشی موبایل شما هنوز در شرایط بی عیب و نقص است، توصیه می‌کنیم برای آن یک قاب محافظ محکم تهیه کنید. قاب مناسب از تاب برداشتن گوشی موبایل شما حتی در جیب‌ های تنگ شلوار جلوگیری می‌کند. علاوه بر محافظت از تلفن در برابر خم شدن، یک قاب محافظ مناسب به عنوان سپری در برابر ایجاد خط و خش نیز عمل می‌کند.

3. تلفن همراه را از تخت خوابتان دور نگه دارید

علاوه بر اینکه یک جیب تنگ یا کیف نامناسب باعث خم شدن تلفن می‌شود، استفاده از تلفن در رختخواب نیز احتمال خم شدن ناخواسته آن را افزایش می‌دهد. برای جلوگیری از اینکه با یک تلفن همراه خمیده از خواب بیدار شوید، دقت کنیدکه تلفن خود را قبل از خواب از تختخواب‌تان دور نگه دارید.

4. فشارهای سنگین به گوشی خود وارد نکنید.

احتمالاً شما در سری ویدیوهای پر هیجان “Bend Test” را در YouTube تماشا کرده‌اید که در آن یوتیوبر سعی می‌کرد تلفن را خم کند تا از دوام آن مطلع شود. برای جلوگیری از خم شدن گوشی موبایل، هرگز آن را تحت فشار قرار ندهید. تحت فشار قرار گرفتن تلفن همراه می‌تواند به صورت تصادفی یا غیر عمدی باشد. مثل قرار گرفتن آن میان درز پنجره یا درب اتاق شما.

محل تعمیر تلفن‌های خم شده!

مانند بسیاری از موارد مشابه برای تعمیر موبایل، محل توصیه شده و مناسب، مراکز خدمات رسمی هستند. خبر خوب این است که اگر تلفن شما به دلیل نقص در طراحی کارخانه، به طور غیرعمد خم شده باشد، ارائه دهنده خدمات رسمی تلفن همراه، آن را به صورت رایگان تعمیر می‌کند.
بنابراین در صورت تاب برداشتن گوشی تلفن همراهتان نگران نباشید، زیرا این مورد یک مشکل نسبتا رایج است و به احتمال زیاد تعمیرکننده تلفن همراه شما از نحوه تعمیر آن آگاه بوده و آماده رفع مشکل به صورت رایگان است. با این حال آن ها قبل از اینکه موافقت کنند که تلفن خم شده شما را به صورت رایگان تعمیر کنند، بررسی می‌کنند که آیا خم شدن به علت بی‌دقتی انجام شده یا خیر.

جمع بندی

در این مقاله در خصوص علت تاب برداشتن گوشی موبایل و شیوه ی دریافت خدمات برای تعمیر آن صحبت کردیم. خمیده شدن گوشی به دلایل مختلفی مثل گذاشتن آن در جیب تنگ یا قرار گرفتن اتفاقی آن میان درز پنجره رخ می‌دهد. این مشکل به علت اینکه قاب‌های گوشی جنس ضعیفی دارند و اندازه آنها غالبا بزرگ است رخ می‌دهد. لازم است بدانید در هنگام بروز این مشکل تلفن همراه خود را به نمایندگی‌های مجاز برای تعمیر بسپارید. اگر قصد دارید که تلفن همراه با کیفیتی تهیه کنید که این بار جنس ضعیفی نداشته باشد، به سایت بازرگانی مهر مراجعه بفرمایید. در این سایت بهترین گوشی‌ها همراه با گارانتی موبایل معتبر عرضه شده است.

4 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

4 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی