مجله مهر مقالات 7 ترفند برای بالا بردن عمر و دوام باتری گوشی آیفون

7 ترفند برای بالا بردن عمر و دوام باتری گوشی آیفون

  • 23 خرداد 1401
  • 0 دیدگاه
  • 47 بازدید

گوشی های آیفون از پرطرفدارترین ها در بازار محصولات الکترونیک هستند و اکنون تقریبا کسی نیست که اخبار آن ها را دنبال نکند. یکی از دلایل اصلی این محبوبیت همه کاره بودن این گوشی ها است. اینکه شما می توانید درست مانند یک کامپیوتر و دوربین جیبی با آن ها کار کنید و تقریبا همه نیازهای خود را از این طریق برطرف سازید. مسئله ای که در اینجا به وجود می آید، این است که همین کارکرد زیاد ممکن است دوام باتری را کاهش دهد و باعث شود که شما چند بار در روز مجبور به شارژ کردن گوشی خود شوید.همین مسئله باعث شده است که بسیاری از خریداران به دنبال ترفندهایی...

6 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

گوشی های آیفون از پرطرفدارترین ها در بازار محصولات الکترونیک هستند و اکنون تقریبا کسی نیست که اخبار آن ها را دنبال نکند. یکی از دلایل اصلی این محبوبیت همه کاره بودن این گوشی ها است. اینکه شما می توانید درست مانند یک کامپیوتر و دوربین جیبی با آن ها کار کنید و تقریبا همه نیازهای خود را از این طریق برطرف سازید. مسئله ای که در اینجا به وجود می آید، این است که همین کارکرد زیاد ممکن است دوام باتری را کاهش دهد و باعث شود که شما چند بار در روز مجبور به شارژ کردن گوشی خود شوید.
همین مسئله باعث شده است که بسیاری از خریداران به دنبال ترفندهایی برای افزایش عمر باتری آیفون باشند. ترفندهایی که به آن ها کمک می کند که مدت بیشتری از گوشی خود استفاده کنند و نگران تمام شدن شارژ آن نیز نباشند. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که مدام گوشی به دست در حال چک کردن شبکه های اجتماعی، عکاسی و دیگر کارها هستید و از تمام شدن شارژ باتری هم خوشتان نمی آید تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بررسی نکات کلیدی برای افزایش عمر باتری آیفون

شرکت Apple راهکارهای زیادی برای بالا بردن دوام شارژ گوشی های خود در نظر گرفته است. در ادامه این بخش تعدادی از مهم ترین و کاربردی ترین این راهکارها را معرفی می کنیم.

فعال کردن حالت Low Power و Performance Management در گوشی آیفون

یکی از نکات کلیدی برای افزایش عمر باتری Iphon فعال کردن حالت Low Power در آن است. زمانی که این حالت را در آیفون خود فعال می کنید، در واقع از دریافت ایمیل ها، باز ماندن اپلیکیشن ها در پس زمینه تلفن، دانلود خودکار فیلم ها و برنامه ها و بسیاری دیگر از کارهای پر مصرفی که از عمر باتری آیفون شما می کاهند، جلوگیری می کنید. البته انجام این کار فقط در مواقع ضروری پیشنهاد می شود.
برای فعال کردن حالت Low Power باید به قسمت تنظیمات Battery مراجعه کنید.

البته شما می توانید دکمه مخصوص برای فعال کردن این حالت را به قسمت Control Center گوشی خود انتقال دهید تا در نوبت های بعدی این کار را راحت تر انجام دهید.

برای این کار باید به قسمت تنظیمات و بخش کنترل سنتر رفته و بر روی گزینه Customize Controls کلیک کنید.

سپس بر روی آیکون + که در کنار گزینه Low Power Mode قرار دارد کلیک کنید تا دکمه مخصوص این حالت انتقال داده شود. اگر این علامت را مشاهده نکردید یعنی این دکمه قبلا به کنترل سنتر منتقل شده است.
گزینه دیگری که شما برای افزایش عمر باتری آیفون خود می توانید فعال کنید حالت Ios Performance Management است. این حالت نیز تقریبا مشابه حالت Low Power است که با فعال کردن آن، اگر میزان شارژ آیفون کم شده باشد، عملکرد تلفن شما به طور کاملا خودکار کاهش یافته و از خاموش شدن ناگهانی آن جلوگیری می شود.
برای فعال کردن این حالت باید به قسمت تنظیمات باتری رفته و بر روی گزینه Battery Health کلیک کنید.
نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر شما این حالت را در آیفون خود غیر فعال کنید هم شارژ باتری به سرعت تخلیه می شود و هم این که دیگر نمی توانید آن را فعال کنید و باید تا زمانی که آیفون تان به صورت ناگهانی خاموش می شود صبر کنید زیرا فقط در این صورت می توانید دوباره این ویژگی را در تلفن خود فعال کنید.

بررسی میزان انرژی مورد استفاده هر برنامه از باتری

برای بررسی این که ببینید برنامه های موجود بر روی آیفون تا چه اندازه انرژی مصرف می کنند باید به قسمت تنظیمات و بخش باتری مراجعه کنید.
در این قسمت یک آپشن پیش فرض با عنوان Last 24 Hours را مشاهده خواهید کرد که تمام اپلیکیشن های پر مصرف را به شما نشان می دهد.
همچنین شما برای مشاهده همه برنامه هایی که انرژی بالایی از باتری مصرف می کنند می توانید بر روی گزینه Last 10 days کلیک کنید.

قرار دادن آیفون در محیطی با دمای مناسب

همان طور که شاید اکثر شما بدانید شرکت اپل اعلام کرده است که دمای محیطی مناسب برای نگه داری آیفون چیزی حدود 16 تا 22 درجه سانتی گراد است. البته این گوشی می تواند حد دمای بالاتری را هم تحمل کند؛ اما به طور کلی محیط هایی که دمای آن ها بیشتر از 35 درجه سانتی گراد باشد برای نگه داری از آیفون مناسب نیستند و می توانند به باتری این دستگاه آسیب رسانده و باعث کاهش عمر آن شوند.
علاوه بر این ها هنگام شارژ کردن آیفون بهتر است قاب پشتی آن را در آورید تا از داغ شدن بیش از حد آن جلوگیری شود. البته توجه داشته باشید که محیط هایی با دمای بسیار پایین نیز می توانند به باتری دستگاه شما آسیب رسانند. بنابراین یکی از نکات کلیدی برای افزایش عمر باتری آیفون، نگه داری از آن در محیطی با دمای مناسب است.

تغییر دادن روشنایی نمایشگر و حالت Auto-Lock در آیفون

اگر از روش دوم برای افزایش عمر باتری آیفون خود استفاده کرده باشید مشاهده می کنید که برنامه Home و Lock Screen انرژی بسیار زیادی را مصرف می کنند. به همین دلیل بهتر است بخشی از تنظیمات مربوط به نمایشگر و قفل صفحه آیفون خود را تغییر دهید.
به عنوان مثال شما می توانید قفل شدن خودکار صفحه یا همان حالت Auto Lock را بر روی 30 ثانیه تنظیم کنید تا در مصرف انرژی باتری صرفه جویی شود.
برای این کار باید به قسمت تنظیمات رفته و سپس به بخش Display و Brightness مراجعه کنید.
سپس در این قسمت بر روی گزینه Auto-Lock کلیک و آن را بر روی 30 ثانیه تنظیم کنید.
همچنین شما می توانید برای افزایش بیشتر عمر باتری روشنایی صفحه نمایش دستگاه خود را نیز کاهش دهید.
برای انجام این کار باید به قسمت Control Center یا به قسمت تنظیمات مراجعه کرده و گزینه Display& Brightness را تغییر دهید.

تغییرتنظیمات برای تأخیر در دریافت پیام ها و ایمیل ها

اگر شما نمی خواهید از ترفند فعال کردن حالت Low Power استفاده کنید می توانید به صورت دستی تنظیمات تأخیر در دریافت پیام و ایمیل را در اکانت های اینترنتی خود فعال کنید.
برای انجام این کار باید به قسمت تنظیمات، بخش Mail مراجعه کنید.
سپس بر روی گزینه Accounts کلیک کرده و تب Fetch New Data را انتخاب کنید.
در این بخش شما می توانید تنظیمات را به گونه ای تغییر دهید که فقط اکانت های غیر ضروری و کم اهمیت، هر یک ساعت یا به صورت دستی پیام های شما را دریافت و به روز رسانی کنند. در این صورت پیام ها و ایمیل هایی که در اکانت اصلی خود دارید فعال باقی می مانند.

تغییر دادن دسترسی برنامه ها به موقعیت مکانی

یکی دیگر از نکات کلیدی برای افزایش عمر باتری آیفون، تغییر دادن دسترسی برنامه ها به موقعیت مکانی شماست.
برای انجام این کار و تغییر دادن این وضعیت باید به تنظیمات و بخش Privacy رفته و بر روی تب Location Services کلیک کنید.
در این قسمت باید برنامه هایی که دسترسی Always Use your Location دارند را شناسایی کرده و آن ها را به While Using، Ask Next Time یا Never تغییر دهید.
اگر گزینه اول را انتخاب کنید، برنامه ها فقط در حین استفاده می توانند به موقعیت مکانی شما دسترسی پیدا کنند.
گزینه دوم یعنی برنامه می تواند در دفعات بعدی و با کسب اجازه از شما به موقعیت مکانی دسترسی پیدا کند.
اگر گزینه سوم را انتخاب کنید یعنی برنامه ها هرگز اجازه دسترسی به موقعیت مکانی شما را نخواهند داشت.

تغییر دادن تنظیمات Background App Refresh

برای تغییر دادن این تنظیمات و افزایش عمر باتری آیفون خود می توانید به قسمت General در تنظیمات رفته و بر روی گزینه Background App Refresh کلیک کنید. با انجام این کار می توانید تعیین کنید که کدام یک از برنامه ها می توانند از این ویژگی بهره مند شوند. همچنین خاموش کردن رفرش شدن یرنامه ها در پس زمینه باعث می شود تا برنامه هایی که از آن ها استفاده نمی کنید، آپدیت نشوند.
علاوه بر این ها شما می توانید این تنظیمات را به گونه ای تغییر دهید که رفرش برنامه ها در پس زمینه فقط هنگام اتصال به شبکه Wi-Fi و یا اینترنت سیم کارت فعال باشند.

سخن پایانی

استفاده مکرر از آیفون یا سایر گوشی های هوشمند باعث کاهش عمر باتری آن ها می شود و لازم است که به طریقی طول عمر آن را افزایش داد. در این مقاله 7 نکته کلیدی برای افزایش عمر باتری آیفون را به شما آموزش دادیم تا با عملی کردن این نکات بتوانید عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید. انجام این کارها بسیار راحت و آسان بوده و حتی برخی از آن ها علاوه بر افزایش عمر باتری، خاصیت های مفید دیگری نیز برای تلفن شما به همراه دارند. اگر باتری گوشی آیفون شما از همان ابتدا دچار مشکل بوده است، می توانید به نمایندگی گوشی آیفون مراجعه و از گارانتی اصالت و تعویض گوشی خود استفاده کرده یا از متخصصان حاضر در نمایندگی بخواهید تا این مشکل را برای شما بر طرف کنند.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی