>
مجله مهر مقالات علت سوختن هارد گوشی سامسونگ چیست و چه علائمی دارد؟

علت سوختن هارد گوشی سامسونگ چیست و چه علائمی دارد؟

 • 22 آبان 1401
 • 0 دیدگاه
 • 75 بازدید

استفاده از تلفن همراه اندروید واقعا سرگرم کننده است؛ چراکه فعالیت های زیادی را می توانیم با گوشی انجام دهیم بدون آنکه نیاز باشد لپ تاپ و یا کامپیوتر خود را روشن کنیم. با استفاده از گوشی های هوشمند ما می توانیم بازی کنیم، به موسیقی گوش دهیم، با دوستان خود تعامل داشته باشیم و بسیاری از کارهای دیگر.... ، اما عملکرد یک تلفن همراه اندرویدی را نیز باید درک کنیم و متوجه شویم که همه دستگاه های الکترونیکی نیاز به مراقبت دارند و دارای یک عمر مفید هستند. گروه بازرگانی مهر در این مقاله در مورد علت سوختن هارد گوشی سامسونگ و مواردی که موجب آسیب ...

4 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

استفاده از تلفن همراه اندروید واقعا سرگرم کننده است؛ چراکه فعالیت های زیادی را می توانیم با گوشی انجام دهیم بدون آنکه نیاز باشد لپ تاپ و یا کامپیوتر خود را روشن کنیم. با استفاده از گوشی های هوشمند ما می توانیم بازی کنیم، به موسیقی گوش دهیم، با دوستان خود تعامل داشته باشیم و بسیاری از کارهای دیگر…. ، اما عملکرد یک تلفن همراه اندرویدی را نیز باید درک کنیم و متوجه شویم که همه دستگاه های الکترونیکی نیاز به مراقبت دارند و دارای یک عمر مفید هستند. گروه بازرگانی مهر در این مقاله در مورد علت سوختن هارد گوشی سامسونگ و مواردی که موجب آسیب به EMMC یا هارد در تلفن همراه اندروید علی الخصوص گوشی های سامسونگ می شود به طورکلی توضیح خواهد داد.

عمر مفید گوشی سامسونگ چقدر است؟

برای پرداختن به علت سوختن هارد گوشی سامسونگ، اول از همه باید به مبحث عمر مفید گوشی و قطعات آن بپردازیم؛ تلفن های همراه اندرویدی مخصوصا در قسمت قطعاتی مانند هارد عمر مفید کمتری دارند. EMMC یا embedded Multi-Media Controller که سیستم عامل گوشی سامسونگ روی آن نصب می شود توسعه ای از کنترلر چند رسانه ای شده است. این یک حافظه طولانی مدت ذخیره سازی با سرعت بالا و همچنین یک ماژول کنترل است که در آن کنترلر روی یک تراشه یا آی سی قرار دارد. در ادامه به نشانه های سوختن هارد گوشی سامسونگ و بررسی علت سوختن هارد گوشی سامسونگ می پردازیم.

شواهد سوختن هارد گوشی سامسونگ

هنگام سوختن هارد، نمی توان گوشی را ریست فکتوری کرد یاداده ها را پاک کرد

هنگامی که احساس می کنید عملکرد یک تلفن اندرویدی شروع به کند شدن می کند و وقتی می خواهید پاک کردن داده ها را انجام دهید، موفق نمی شوید، به نظر می رسد که این نشانه ها سوختن هارد گوشی سامسونگ را نشان می دهند.

 • فلش کردن گوشی از طریق کامپیوتر یا لپ تاپ امکان پذیر نیست.

هنگام بررسی علت سوختن هارد گوشی سامسونگ باید در نظر داشت که در شرایطی گوشی به راحتی امکان فلش شدن داشته، اما هنگام سوختن هارد گوشی سامسونگ، حتی با استفاده از سیستم عامل مناسب نوع موبایل اندرویدی، امکان فلش کردن گوشی به درستی وجود ندارد حتی اگر وضعیت فرآیند فلش شدن گوشی موفقیت آمیز باشد.

 • پیام های اعلان و نوتیفیکیشن های برنامه ها به این شکل هستند: «متاسفانه برنامه متوقف شده است»

اگر هنگام کار کردن با گوشی دچار مشکل می شوید، اغلب گوشی شما هنگ می کند و یا اغلب برنامه ها درست کار نمی کنند بهتر است به دنبال بررسی علت سوختن هارد گوشی سامسونگ خود باشید؛ چراکه احتمالا هارد گوشی شما خراب شده است.

 • خود به خود خاموش شدن گوشی هوشمند

در مورد علائمی مانند خاموش شدن بیش ازحد گوشی هوشمند، احتمال می رود که موبایل اندرویدی شما دیگر قادر به بوت شدن کامل نیست، حتی اگر سیستم عامل اندروید شما هنوز پابرجاست.

 • نصب برنامه همیشه با مشکل رو به رو می شود

مشکلات موجود هنگام نصب برنامه به دلیل ضعیف شدن هارد گوشی است و در این شرایط هارد نمی تواند داده ها را بنویسد و این موضوع به دلیل عدم توانایی حافظه فلش NAND به بازنویسی اطلاعات از کنترلر است.

علت سوختن هارد گوشی سامسونگ

علل متفاوتی می توانند در سوختن هارد گوشی سامسونگ موثر باشند، اما مجموعه ای از اتفاقات وجود دارند که بیشتر از موارد معمول بر هارد گوشی شما تاثیر منفی می گذارند. از این رو بهتر است نسبت به آن ها آگاهی داشته باشید تا از افت عملکرد هارد گوشی سامسونگ خود جلوگیری کنید. این موضوع را هم در نظر داشته باشید در حالی که اشتباهات کاربر می تواند به هارد گوشی آسیب زند، همان طور که اشاره شد، قطعات الکترونیکی عمر مفیدی دارند که پس از سپری شدن این مدت، اشکالاتی برای گوشی ایجاد می شود. در ادامه به بررسی علت سوختن هارد گوشی سامسونگ می پردازیم تا حد ممکن از انجام آن ها اجتناب کنید:

 1. عادت شارژ کردن باتری گوشی برای مدت طولانی ممکن است اثرات منفی بر هارد گوشی داشته باشد؛ شارژ بیش ازحد باتری گوشی همچنین می تواند باعث کاهش عمر هارد گوشی شود.
 2. برای خاموش کردن گوشی، باتری آن را از داخل گوشی درآوردن به هارد آسیب می زند؛ بنابراین، اگر می خواهید سیم کارت یا کارت حافظه خود را تغییر دهید، ابتدا باید تلفن خود را خاموش، سپس باتری را خارج کنید تا به هارد آسیب نزنید.
 3. تغییر سیستم عامل و یا نصب مجدد سیستم عامل به طور مکرر باعث تسریع خرابی هارد گوشی هوشمند اندرویدی شما می شود.
 4. هنگامی که شارژ گوشی کمتر از 20 درصد است اقدام به ریست فکتوری کردن گوشی نکنید؛ چون در این شرایط گوشی به شارژ بیشتری نیاز دارد و انجام این کار می تواند به هارد گوشی آسیب بزند.
 5. زمانی که گوشی در شارژ است، ریست کردن گوشی می تواند برای هارد گوشی مشکل ایجاد کند.
  لازم به ذکر است که متغیرهای مختلفی ازجمله عمر مفید و استفاده طولانی از دستگاه وجود دارند که ممکن است به هارد گوشی در یک دستگاه اندرویدی آسیب برساند. بنابراین برای افزایش بهره وری گوشی بهتر است استفاده خود را از گوشی به حداقل برسانید و هنگامی که گوشی در شارژ است با آن کار نکنید.

نحوه بررسی وضعیت هارد گوشی

قبل از بروز نقص عملکرد در هارد تلفن، شما می توانید وضعیت هارد تلفن خود را بررسی کنید. یکی از برنامه هایی که می توانید برای بررسی وضعیت هارد گوشی سامسونگ خود استفاده کنید eMMC Brickbug Check است، آن را از طریق فروشگاه Google Play یا سایر وب سایت های ارائه دهنده برنامه Android APK دانلود و طبق معمول نصب و اجرا کنید، اجازه دهید برنامه اسکن سیستم را روی هارد گوشی انجام دهد. اگر اعلان نمایش داده شده Passed باشد، وضعیت هارد گوشی شما خوب است.

جمع بندی

علت سوختن هارد گوشی سامسونگ می تواند موارد مختلفی را شامل شود، اما هنگام مواجه با مشکلات مربوط به گوشی مانند بیش ازحد خاموش شدن گوشی، عدم امکان نصب برنامه های مختلف و… می توانید عوامل مختلف را شناسایی و زودتر با مراجعه به نمایندگی موبایل سامسونگ گوشی را تعمیر کنید. بازرگانی مهر نیز تلاش می کند تا با ارائه مطالب مختلف به شما کمک کند تا هر چه زودتر مشکل گوشی خود را شناسایی کرده و به حل آن بپردازید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی