صفحه اصلی حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer

حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer

  • 24 فروردین 1401
  • 0 دیدگاه
  • 56 بازدید

یکی از راه های ارتباطی بین لپ تاپ و لوازم جانبی مانند فلش مموری یا تلفن همراه، برقراری ارتباط از طریق بلوتوث است. در واقع انتقال اطلاعات و داده ها بین لپ تاپ و وسایل دیگر با کمک تراشه بلوتوث امکان پذیر است. در لپ تاپ های برند acer امکان خرابی این تراشه و اختلال در آن به دلایل مختلفی وجود دارد. گاهی اوقات مشکلات نرم افزاری خاصی می تواند باعث اختلال در عملکرد بلوتوث لپ تاپ شود. مهر سرمستان در ادامه قصد دارد تا شما را با نحوه حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer آشنا کند. چرا بلوتوث لپ تاپ acer دچار خرابی می شود؟ عوامل مختلفی ممکن ...

2 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

یکی از راه های ارتباطی بین لپ تاپ و لوازم جانبی مانند فلش مموری یا تلفن همراه، برقراری ارتباط از طریق بلوتوث است. در واقع انتقال اطلاعات و داده ها بین لپ تاپ و وسایل دیگر با کمک تراشه بلوتوث امکان پذیر است. در لپ تاپ های برند acer امکان خرابی این تراشه و اختلال در آن به دلایل مختلفی وجود دارد. گاهی اوقات مشکلات نرم افزاری خاصی می تواند باعث اختلال در عملکرد بلوتوث لپ تاپ شود. مهر سرمستان در ادامه قصد دارد تا شما را با نحوه حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer آشنا کند.

چرا بلوتوث لپ تاپ acer دچار خرابی می شود؟

عوامل مختلفی ممکن است منجر به خراب شدن لپ تاپ های ایسر شود که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشکلات نرم افزاری
  • مشکلات سخت افزاری
  • سازگار نبودن درایور بلوتوث با نسخه ویندوز نصب شده روی لپ تاپ

چگونگی حل مشکل بلوتوث لپ تاپ های acer

یکی از مشکلات متداولی که برای بلوتوث لپ تاپ های acer به وجود می آید، غیرفعال بودن بلوتوث آن است. برای فعال کردن بلوتوث این لپ تاپ لازم است که طبق مراحل زیر اقدام کنید:

  • در ابتدا کلید‌های Fn و F3 را همزمان فشار دهید. در این حالت بلوتوث لپ تاپ فعال می شود.
  • در صورتی که بلوتوث دستگاه هنوز فعال نشده بود باید وارد پنجره کنترل پنل شوید.
  • در کنترل پنل با یافتن Network and Sharing Center روی گزینه Change Adaptor Settings کلیک کنید.
  • در صفحه بازشده، با کلیک راست روی گزینه Bluetooth Network Connection، گزینه Enable را فعال کنید.

به این ترتیب می توانید از به روش نرم افزاری به حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer بپردازید و نیازی به مراجعه به نمایندگی لپ تاپ acer نخواهید داشت.

چگونه اختلالات مربوط به درایور بلوتوث را رفع کنیم؟

همان طور که در قسمت های قبلی گفته شد یکی از علت های بروز مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer می تواند ناشی از اختلالات درایور بلوتوث باشد. با نصب درایور بلوتوث و آپدیت کردن آن می توان به صورت نرم افزاری مشکل بلوتوث را برطرف نمود. با مراجعه به Device Manager می‌توان حضور درایور بلوتوث را بررسی کرد. مشاهده علامت تعجبی به ‌رنگ زرد در مقابل اسم بلوتوث در این بخش، یعنی لازم است که درایور بلوتوث را نصب کرد تا بلوتوث لپ تاپ فعال شود.
گاهی اوقات ممکن است که بلوتوث نصب شده باشد، اما تنظیمات مربوط به آن فعال نباشد. برای حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer در این مورد لازم است که وایرلس روشن شود و در گام بعدی در بخش استارت، با سرچ setting bluetooth، تنظیمات آن مشاهده می شود. اگر با انجام این کارها باز هم بلوتوث فعال نشده باید لپ تاپ خود را به نمایندگی لپ تاپ ایسر ببرید تا آن را تعمیر کند و اگر لازم باشد تراشه بلوتوث لپ تاپ را تعویض کند.

جمع بندی

در بسیاری از موارد حل مشکل بلوتوث در لپ تاپ های acer تنها با تنظیم کردن برخی موارد ساده امکان پذیر است؛ اما در مواردی ممکن است که نیاز به مراجعه به نمایندگی لپ تاپ داشته باشید تا این تنظیمات را بدون آسیب زدن به سایر قسمت ها انجام شود. همچنین توصیه می شود که در صورت بروز مشکل سخت افزاری، هرگز لپ تاپ خود را باز نکرده و حتما به نزد نمایندگی معتبر بروید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی