>
مجله مهر مقالات چرا تبلت به وای فای متصل نمی شود؟

چرا تبلت به وای فای متصل نمی شود؟

 • 02 خرداد 1401
 • 0 دیدگاه
 • 58 بازدید

همان طور که می دانید امروزه استفاده از اینترنت و فضای مجازی بسیار گسترده شده است؛ با این حال در مواردی ممکن است که وسایل الکترونیکی به اینترنت متصل نشوند که این موضوع می تواند ناراحتی و کلافگی شما را به دنبال داشته باشد. یکی از بزرگ ترین مشکلات در این زمینه وصل نشدن وسایل هوشمند به وای فای است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و همه افراد نمی توانند به راحتی این مشکل را برطرف کنند. به همین علت ما امروز قصد داریم در این مقاله از شرکت مهر سرمستان به دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. از کجا ب...

5 دقیقه مطالعه
3 رای ثبت شده است

همان طور که می دانید امروزه استفاده از اینترنت و فضای مجازی بسیار گسترده شده است؛ با این حال در مواردی ممکن است که وسایل الکترونیکی به اینترنت متصل نشوند که این موضوع می تواند ناراحتی و کلافگی شما را به دنبال داشته باشد. یکی از بزرگ ترین مشکلات در این زمینه وصل نشدن وسایل هوشمند به وای فای است که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و همه افراد نمی توانند به راحتی این مشکل را برطرف کنند. به همین علت ما امروز قصد داریم در این مقاله از شرکت مهر سرمستان به دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای بپردازیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

از کجا بفهمیم تبلت به Wi-Fi وصل نشده است؟

ابتدا قبل از پرداختن به دلایل این مشکل باید به این نکته اشاره کنیم که اگر علامت وای فای به همراه یک علامت تعجب (!) در بالای تبلت شما ظاهر می شود، این نشانه متصل نشدن تبلت به وای فای نیست. وجود این علامت نشان می دهد که اتصال شما با وای فای برقرار است، اما به اینترنت دسترسی ندارید یا در محدوده آنتن دهی Wi-Fi نیستید. اما اگر به طور کل علامت وای فای برای شما ظاهر نمی شود، این بدین معناست که اتصال تبلت شما به Wi-Fi ممکن نیست که این امر می تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای

معمولا وصل نشدن تبلت به وای فای به خاطر بروز ایراد در قسمت نرم افزاری و سخت افزاری تبلت شماست. اما در بیشتر موارد، اشکال در قسمت نرم افزاری است که مانع از متصل شدن تبلت به wi-fi خواهد شد. در کنار این ها ممکن است به دلیل خراب شدن سخت افزار مودم این مشکل ایجاد شده باشد که در این صورت باید حتما سلامت آن را مورد بررسی قرار دهید. به طور کلی تجربه ما به عنوان نمایندگی فروش تبلت نشان داده است که دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای از قرار زیر هستند:

 • تنظیمات نادرست در تبلت و مودم
 • باگ های نرم افزاری سیستم عامل
 • قرار گرفتن در محل نامناسب نسبت به مودم
 • وجود اشکال نرم افزاری در سیستم
 • محدود بودن تعداد اعضای متصل به مودم
 • مسدود بودن دستگاه در تنظیمات مودم
 • باگ سیستم عامل
 • پر شدن حافظه کش

روش های رفع مشکل متصل نشدن تبلت به Wi-Fi

اگر شما با مشکل وصل نشدن تبلت به وای فای روبرو هستید بهتر است راهکارهای زیر را به ترتیب امتحان کنید تا مشکل تبلت شما با یکی از این روش ها برطرف شود.

خاموش و روشن کردن تبلت

اغلب اوقات یکی از دلایل وصل نشدن تبلت به wifi، باگ سیستم عامل و یا پر شدن حافظه پردازشی آن است. در این صورت خاموش و روشن کردن یا همان ریستارت کردن تبلت می تواند به این مشکل خاتمه دهد. پس ابتدا و در اولین مرحله دکمه پاور دستگاهتان را فشار داده و چند ثانیه نگه دارید. سپس لیستی برای شما ظاهر می شود. از بین گزینه ها تب Restart را انتخاب کنید. البته لازم به ذکر است که این گزینه در همه تبلت ها وجود ندارد و شما با فشار دادن دکمه پاور تبلت می توانید دستگاهتان را خاموش و روشن کنید. اکنون با روشن شدن آن، مجددا امتحان کنید و ببینید که آیا تبلت به wi-fi متصل می شود یا خیر؟ اگر پاسخ خیر است روش بعدی را امتحان کنید.

در محل مناسبی نسبت به مودم قرار گیرید

در برخی مواقع نیز به دلیل وجود بعضی موانع مانند دیوارها، سیگنال و آنتن دهی مودم شما ضعیف شده و باعث می شود تا سیگنال های ارسالی به تبلت نرسند. همچنین در مواردی هم ممکن است هیچ مانعی وجود نداشته باشد؛ اما شما در محدوده آنتن دهی مودم نباشید که در این صورت نیز تبلت شما به وای فای متصل نخواهد شد. پس سعی کنید هنگام اتصال اولیه به wi-fi در محلی نزدیک به مودم که هیچ مانعی نیز وجود ندارد قرار گیرید. معمولا قرارگیری در فاصله 10 متری می تواند مناسب ترین فاصله برای اتصال به وای فای باشد.

حذف و تعریف مجدد Connection

یکی دیگر از دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای، تغییرات به وجود آمده در پارامترهای شبکه یا تغییرات نادرست و اشتباه در اتصال تعریف شده بین تبلت و مودم است. در این صورت شما باید کانکشن تعریف شده را حذف کرده و دوباره آن را تنظیم کنید. برای ایجاد این تغییر ابتدا باید صفحه تنظیمات تبلت خود را باز کرده و از لیست اتصالات، Wi-Fi را انتخاب کنید. سپس در منوی اتصالاتی که موجود هستند، کانکشن مورد نظر را انتخاب کرده و تا زمانی که منو برای شما ظاهر شود آن را نگه دارید. بعد از این مرحله تب Firget Network را برگزینید. اکنون کانکشن موجود، حذف شده است. سپس دوباره به منو Connection مراجعه کرده و با انتخاب اتصال مورد نظر، رمز عبور را وارد کنید.

ریستارت کردن مودم

اگر بعد از انجام مراحل بالا باز هم مشکل حل نشد به سراغ راهکار بعدی یعنی ریستارت کردن مودم بروید که در اکثر مواقع می تواند مشکلات را برطرف کند. برای ریست کردن مودم باید ابتدا دکمه خاموش آن را بفشارید و بعد فیش برق را جدا کنید. بعد از انجام این کارها، تمام چراغ های مودم خاموش می شوند. سپس بعد از مدت 30 ثانیه آداپتور را به آن وصل کرده و روشنش کنید. اتصال مجدد ADSL کمی طول می کشد؛ پس صبر کنید. زمانی که دوباره همه چراغ های مودم روشن شدند؛ مجددا اتصال تبلتتان را بررسی کنید.

بررسی اتصالات مودم

یکی از دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای هم این است که کابل برق و سیم تلفنی که به مودم وصل هستند، دچار مشکل شده یا به طور کامل به دستگاه متصل نشده باشند. در این صورت به علت این که نوسانات و جریان برق به طور کامل به مودم نمی رسند، مشکلاتی در اتصال آن به اینترنت و در نتیجه ایجاد یک شبکه wi-fi پایدار ایجاد می شود. در این هنگام ابتدا با دستگاه دیگری به مودمتان متصل شوید و مشاهده کنید که آیا مودم شما سالم است یا خیر. همچنین چراغ های آن را بررسی کنید و مطمئن شوید که روشن هستند. اگر چراغ های دشتگاه همگی روشن باشند اما ترافیک اینترنت بین تامین کننده اینترنت و مودم برقرار نباشد، تبلت شما به اینترنت دسترسی نخواهد داشت. در این مرحله یکی از چراغ های مودم که به اصطلاح چراغ اصلی برای برقرای ارتباط است، باید حتما روشن باشد.

ریست فکتوری کردن مودم یا تبلت

اگر با انجام تمام مراحل بالا باز هم تبلت شما به وای فای متصل نشد، باید با شرکت تامین کننده اینترنت خود تماس گرفته و با کمک آن ها مودم را ریست فکتوری کرده و تنظیمات آن را مجددا اعمال کنید. اگر با reset factory کردن دستگاه نیز مشکل شما برطرف نشد، باید تبلت خود را بعد از این که یک نسخه پشتیبان از اطلاعات خود تهیه کردید، به تنظیمات کارخانه برگردانید. توجه کنید که تهیه نسخه پشتیبان در این مرحله ضروری است؛ زیرا تمام اطلاعات و مشخصات شما بعد از ریست فکتوری به طور کامل حذف خواهند شد.

بررسی مشکلات سخت افزاری

ممکن است با انجام تمام مراحل بالا هنوز به دلایل وصل نشدن تبلت به WIFI پی نبرده و نتوانسته باشید آن را برطرف کنید؛ در این صورت به احتمال زیاد مشکلی سخت افزاری در تبلت یا مودم شما وجود دارد. اگر حس کردید که چنین مشکلی وجود دارد، ابتدا اتصال مودم و تبلت خود را با دستگاه های دیگر نیز امتحان کنید. با انجام این کار می توانید متوجه شوید که مشکل از کدام دستگاه است؟ بعد از شناسایی دستگاه معیوب، می توانید به نمایندگی تبلت و مودم خود مراجعه کرده و از متخصصان حاضر در نمایندگی این دستگاه ها بخواهید تا این مشکل سخت افزاری را برای شما بر طرف کنند.

سخن پایانی

معمولا مشکلاتی مانند عدم اتصال تبلت به وای فای بسیار ناخوشایند هستند. دلایل وصل نشدن تبلت به وای فای دلایل مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها و روش های برطرف کردنشان پرداختیم. این مشکل در برخی مواقع به خاطر دلایل بسیار کوچکی مانند فاصله نامناسب از مودم صورت می گیرد که به راحتی نیز حل می شود. اما در برخی مواقع نیز ممکن است این اتفاق به خاطر بروز مشکلات پیچیده تری در تبلت یا مودم شما باشد که در این صورت بهتر است به نمایندگی آن ها مراجعه کرده تا این ایراد را برطرف کنند.

3 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

2 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی