>
مجله مهر مقالات بررسی ویژگی ها و قابلیت های جدید IOS 15

بررسی ویژگی ها و قابلیت های جدید IOS 15

  • 21 آبان 1401
  • 0 دیدگاه
  • 82 بازدید

قابلیت های جدید IOS 15 ویژگی های قدرتمندی را ارائه می کند که به کاربران کمک کرده تا امکان انجام کارهای بیشتری را بر روی دستگاه هوشمند خود داشته باشند. اپل به روز رسانی های اصلی FaceTime، ویژگی های جدید Focus برای کاهش حواس پرتی، بهبود هوش مصنوعی دستگاه برای کشف اطلاعات و راه های بیشتر برای کاوش در قسمت های مختلف را به کاربران ارائه می دهد. با ما در این مقاله از مهر سرمستان همراه باشید تا جدیدترین قابلیت های این سیستم عامل را به شما معرفی کنیم. نگاهی کلی به سیستم عامل iOS 15 اپل در iOS 15 تماس های FaceTime را بهبود بخشیده و به...

8 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

قابلیت های جدید IOS 15 ویژگی های قدرتمندی را ارائه می کند که به کاربران کمک کرده تا امکان انجام کارهای بیشتری را بر روی دستگاه هوشمند خود داشته باشند. اپل به روز رسانی های اصلی FaceTime، ویژگی های جدید Focus برای کاهش حواس پرتی، بهبود هوش مصنوعی دستگاه برای کشف اطلاعات و راه های بیشتر برای کاوش در قسمت های مختلف را به کاربران ارائه می دهد. با ما در این مقاله از مهر سرمستان همراه باشید تا جدیدترین قابلیت های این سیستم عامل را به شما معرفی کنیم.

نگاهی کلی به سیستم عامل iOS 15

اپل در iOS 15 تماس های FaceTime را بهبود بخشیده و به کاربران کمک می کند تا با روش های جدید بر مدیریت اعلان ها تمرکز کنند، در لحظه حضور فعال تری داشته باشند و با شیوه جدیدی سریع تر به اطلاعات موردنظرشان برسند. برنامه Apple Maps از روش های جدید برای کاوش در جهان مسیرها رونمایی می کند، برنامه پیش بینی آب وهوا با نقشه های تمام صفحه، نمایش های گرافیکی بیشتر و داده های جدید دوباره طراحی شده است، جستجو در اینترنت با سافاری با طراحی نوار تب جدید ساده تر است؛ iOS 15 همچنین شامل اعمال کنترل های حریم خصوصی جدید در Siri، Mail و بخش های دیگر در سراسر سیستم برای محافظت بیشتر از اطلاعات کاربر است.
کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل، می گوید: « با IOS 15 برای کاربران راه های بیشتری برای بهبود زندگی روزمره آن ها ایجاد کرده ایم.» قابلیت های جدید IOS 15 به کاربران کمک می کند در حین اشتراک گذاری تجربیاتشان، در ارتباط خود متمرکز باقی بمانند. در واقع این نسخه از سیستم عامل ابزارهای جدیدی برای کمک به کاهش حواس پرتی و یافتن تمرکز در اختیار افراد قرار می دهد، از هوش مصنوعی برای بهبود تجربه عکس برداری استفاده می کند و با ارتقای برنامه Maps، راه های جدیدی برای کاوش در جهان را به ارمغان می آورد.

تماس های کاربران در FaceTime

FaceTime به کاربران کمک می کند تا به راحتی باکسانی که بیشترین اهمیت رادارند ارتباط برقرار کنند و با قابلیت های جدید IOS 15، مکالمه با دوستان و خانواده حتی راحت تر می شود؛ چراکه در تماس FaceTime با حالت های میکروفون جدید صدای کاربر از نویز پس زمینه جدا می شود و با الهام از عکس های پرتره گرفته شده در آیفون، حالت پرتره اکنون برای FaceTime نیز در دسترس است و به طور خاص برای تماس های ویدیویی طراحی شده است. بنابراین کاربران می توانند پس زمینه خود را محو کنند و خود را در فوکوس تماس قرار دهند. هنگام استفاده از FaceTime گروهی، یک نمای شبکه ای جدید به شرکت کنندگان امکان می دهد تا چهره های بیشتر به طور هم زمان مشاهده شوند.
کاربران اکنون می توانند هنگام برقراری ارتباط با دوستان در FaceTime، تجربیات خود را با SharePlay از جمله گوش دادن به آهنگ ها همراه با Apple Music، تماشای یک برنامه تلویزیونی یا فیلم از Apple TV+ و سایر سرویس های پخش هم زمان، یا اشتراک گذاری صفحه نمایش خود برای مشاهده، برنامه ها را به اشتراک بگذارند.
تماس های FaceTime همچنین فراتر از دستگاه های اپل در دسترس هستند و امکان ایجاد تماس از iPhone، iPad یا Mac و اشتراک گذاری آن از طریق پیام ها، تقویم، ایمیل یا برنامه های دیگر وجود دارد، بنابراین هرکسی می تواند از مرورگر وب خود نیز در Android به تماس FaceTime بپیوندد. تماس های FaceTime در وب به صورت سرتاسر رمزگذاری شده باقی می مانند، بنابراین حریم خصوصی کاربران به خطر نمی افتد.

ابزارهایی برای تمرکز بیشتر در قابلیت های جدید iOS 15

قابلیت های جدید IOS 15 ابزارهای قدرتمندی به کاربران ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند بیشتر تمرکز کنند و حواس پرتی خود را کاهش دهند. ویژگی جدیدی به نام فوکوس که در قابلیت های جدید IOS 15 موردتوجه است؛ امکان فیلترسازی اعلان ها و برنامه ها بر اساس خواسته کاربر را انجام پذیر می کند. کاربران می توانند با ایجاد یک فیلترسازی شخصی سازی شده یا انتخاب فیلترسازی پیشنهادی، دستگاه خود را طوری تنظیم کنند که به آن ها کمک کند در لحظه، حضور فعال داشته باشند.
پیشنهادهای شخصی سازی بر اساس شیوه استفاده کاربران با توجه به ساعات کاری اعمال می شود و هنگامی که شخصی سازی روی یک دستگاه تنظیم می شود، به طور خودکار برای سایر دستگاه های اپل نیز برقرار می شود. کاربران می توانند با استفاده از این ویژگی کاری کنند تا فقط برنامه های مرتبط با نیازشان نمایش داده شود و وسوسه استفاده از سایر برنامه ها و عوامل کاهش تمرکز را کنترل کنند. وقتی ویژگی فوکوس امکان دریافت اعلان ها را مسدود می کند، وضعیت آن ها به طور خودکار برای دیگران به گونه ای نمایش داده می شود که نشان می دهد کاربر در حال حاضر در دسترس نیست.

تجربه جدید از دریافت اعلان ها

اعلان ها در قابلیت های جدید IOS 15 با شیوه متفاوت دوباره طراحی شده اند و عکس های مخاطبین برای افراد با نمادهای بزرگ تر برای برنامه ها در اختیار کاربر قرار می گیرند که شناسایی آن ها آسان تر می شود. برای کمک به کاهش حواس پرتی، خلاصه اعلان ها در زمان مناسب، مانند صبح و عصر در دسترس کاربر قرار می گیرند. درواقع اعلان ها بر اساس اولویت مرتب می شوند و بر اساس تعامل کاربر با برنامه ها اعلام می شوند.

جستجوی پیشرفته Spotlight در قابلیت های جدید IOS 15

قابلیت Live Text از هوش مصنوعی برای تشخیص متن در عکس استفاده می کند و به کاربران اجازه می دهد تا به عنوان مثال، در تصویر یک دستور غذای دست نویس، جستجو کرده و بخش موردنظر خود را پیدا کنند، یا شماره تلفنی که از ویترین فروشگاه گرفته اند با لمس تصویر، گزینه برقراری تماس برایشان نشان داده شود. در قابلیت های جدید IOS 15 دوربین همچنین می تواند به سرعت متن را در لحظه شناسایی و کپی کند، مانند رمز عبور Wi-Fi که در یک کافی شاپ نمایش داده می شود.
Spotlight اکنون از هوش مصنوعی برای جستجوی عکس ها بر اساس مکان، افراد، صحنه ها یا اشیاء استفاده می کند و با استفاده از Live Text، Spotlight می تواند متن و دست خط را در عکس ها پیدا کند. Spotlight اکنون جستجوی تصاویر وب و همه نتایج جدید را برای بازیگران، نوازندگان، نمایش های تلویزیونی و فیلم ها ارائه می دهد.

اصلاح ظاهر برنامه نمایش عکس ها

Photos نیز شامل قالب توجه ترین به روزرسانی تاکنون برای بخش Memories است، با ظاهری تازه، رابط تعاملی و یکپارچه سازی با Apple Music، از هوش مصنوعی برای شخصی سازی آهنگ ها بر روی مجموعه ویدئو عکس ها استفاده می کند و هرازگاهی خاطرات را با ویدئویی از گالری کاربر یادآور می شود.

تجربه جدید جستجو در وب با سافاری

در قابلیت های جدید IOS 15 سافاری طراحی جدیدی دارد که دسترسی به کنترل ها را با استفاده از یک دست امکان پذیر و راحت تر می کند. در سافاری جدید نوار تب جمع وجور و سبک است و در پایین صفحه به صورت شناور تعبیه شده، بنابراین کاربران می توانند به راحتی بین صفحات حرکت کنند. قابلیت Tab Groups به کاربران این امکان را می دهد که برگه ها را ذخیره کرده و به راحتی در هر زمان در iPhone، iPad یا Mac به آن ها دسترسی داشته باشند. ویژگی های جدید، مانند صفحه اصلی قابل تنظیم و برنامه های افزودنی وب در iOS، سافاری را شخصی تر و قدرتمندتر می کند.

ویژگی های جدید مربوط به حریم خصوصی

iOS 15 حتی کنترل های حریم خصوصی بیشتری را برای کمک به محافظت از اطلاعات کاربران معرفی می کند و با تشخیص صحیح تر گفتار در دستگاه، عملکرد Siri به طور قابل توجهی بهبود می یابد. حفاظت از حریم خصوصی ایمیل، آدرس های IP را پنهان می کند تا فرستندگان نتوانند موقعیت مکانی کاربر را پیدا کنند. درواقع گزارش حریم خصوصی برنامه فقط یک نمای کلی از نحوه استفاده برنامه ها ازجمله عکس ها، دوربین، میکروفون و مخاطبین کاربر در هفت روز گذشته را ارائه می دهد.

طراحی جدید برنامه ی پیش بینی آب و هوا و یادداشت ها

برنامه ی پیش بینی آب وهوا شامل نمایش های گرافیکی بیشتری از داده های آب وهوا، نقشه های تمام صفحه و طرح بندی های پویا است که بر اساس شرایط تغییر می کنند. پس زمینه های متحرک بازطراحی و با دقت بیشتری موقعیت خورشید و امکان بارش را منعکس می کنند و اعلان ها هنگام شروع و توقف باران یا برف برجسته می شوند. برنامه یادداشت ها امکان ایجاد هشتگ های جدید را به کاربر می دهد و تگ های ایجادشده توسط کاربر اضافه می شوند؛ این موضوع دسته بندی یادداشت ها را آسان می کند و همچنین تاریخچه اخیر یادداشت ها در صفحه اول نشان داده می شود.

ارائه نسخه iCloud پلاس

+iCloud همه چیزهایی را که کاربران در مورد iCloud دوست دارند با ویژگی های ممتاز جدید، ازجمله Hide My Email، پشتیبانی از HomeKit Secure Video و سرویس جدید ابتکاری حریم خصوصی اینترنت، iCloud Private Relay، بدون هزینه اضافی را در اختیار کاربران می گذارد؛ بنابراین همه می توانند از ویژگی های جدید، فضای ذخیره سازی و تجربه ای که با این سرویس ارائه می شود لذت ببرند.

بهبود برنامه Health

برنامه Health به کاربران امکان می دهد داده های سلامتی خود را در صورت نیاز با خانواده، مراقبان یا گروه مراقبت پزشکی به اشتراک بگذارند و توجه خود را بر تغییرات معنی دار در معیارهای سلامت شخصی متمرکز کنند، Walking Steadiness نیز معیار جدیدی است که به کاربران امکان می دهد تا شرایط خود را بهتر مدیریت کنند.

سازگار شدن برنامه Find My با اپل تگ

Find My نیز قابلیت های جدیدی را برای کمک به مکان یابی دستگاهی که خاموش شده است معرفی می کند. اگر کاربر AirTag، دستگاه اپل یا لوازم جانبی را در مکانی ناآشنا بگذارد، Find My با هشدارهای به خصوصی به کاربر اطلاع می دهد. شبکه Find My اکنون از AirPods Pro و AirPods Max پشتیبانی می کند.

دیگر قابلیت های جدید iOS 15

Translate یک ویژگی جدید را به گوشی اضافه می کند که به کاربران امکان می دهد هر متن را در هر بخش مورداستفاده در آیفون ترجمه کنند.
راه اندازی جدید آیفون باعث می شود شروع به کار با آیفون راحت تر از همیشه باشد و کاربران فعلی آیفون می توانند به طور موقت از داده ها در iCloud حتی بدون داشتن اشتراک نسخه پشتیبان تهیه کنند تا به راحتی اطلاعات خود را به آیفون جدید منتقل کنند. برای کسانی که برای اولین بار دستگاهی با سیستم عامل آی او اس تهیه کرده اند، بخش بهبودیافته “Move to iOS” به راحتی آلبوم های عکس، فایل ها، پوشه های موردنظر را به دستگاه جدید منتقل می کند، بنابراین آیفون از همان ابتدا احساس شخصی سازی شدن را به فرد القا می کند.
همچنین از قابلیت های جدید IOS 15 می توان به ویژگی های جدید VoiceOver اشاره کرد که کاربران را قادر می سازد تا جزئیات بیشتری درباره افراد، متن و سایر داده های درون تصاویر جستجو کنند.
برای حمایت از کسانی که ناشنوا یا کم شنوا هستند، Made for iPhone از سمعک های دوطرفه جدید پشتیبانی می کند و کاربران اکنون می توانند اندازه نمایش متن را بر اساس برنامه موردنظر خود تغییر دهند.

سخن پایانی

در این مقاله از مهر سرمستان تلاش کردیم تا شما را با جدیدترین قابلیت های iOS 15 آشنا کنیم که باعث افزایش محبوبیت آن در میان افراد شده است. این قابلیت ها ممکن است به راحتی بر روی گوشی شما فعال نشوند؛ در نتیجه می توانید برای فعال سازی آن به نمایندگی موبایل آیفون بازرگانی مهر مراجعه کنید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی