همه چیز در مورد Samsung Health

  • 12 آذر 1401
  • 0 دیدگاه
  • 61 بازدید

Samsung Health یک برنامه تناسب اندام است که به شما امکان می دهد اهدافی را تعیین کنید و مراحل مربوطه برای رسیدن به هدف خود را دنبال کنید. در این مقاله از سایت بازرگانی مهر، همه چیز درباره برنامه سامسونگ Health و آنچه آن را متمایز می کند را بیان خواهیم کرد. Samsung Health چیست؟ Samsung Health یک برنامه سلامت و تناسب اندام است که کاربران را تشویق به انجام فعالیت می کند. این برنامه که در تلفن های اندروید و iOS موجود است، داده های فعالیت کاربر را با تأثیرات قابل توجهی بر سلامتی او ردیابی و به او کمک می کند تا بینش خوبی در مورد سلا...

7 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

Samsung Health یک برنامه تناسب اندام است که به شما امکان می دهد اهدافی را تعیین کنید و مراحل مربوطه برای رسیدن به هدف خود را دنبال کنید. در این مقاله از سایت بازرگانی مهر، همه چیز درباره برنامه سامسونگ Health و آنچه آن را متمایز می کند را بیان خواهیم کرد.

Samsung Health چیست؟

Samsung Health یک برنامه سلامت و تناسب اندام است که کاربران را تشویق به انجام فعالیت می کند. این برنامه که در تلفن های اندروید و iOS موجود است، داده های فعالیت کاربر را با تأثیرات قابل توجهی بر سلامتی او ردیابی و به او کمک می کند تا بینش خوبی در مورد سلامتی خود کسب کند.
این برنامه لزوما پیچیده ترین برنامه تناسب اندام موجود در بازار نیست؛ اما یک پلتفرم مناسب برای حفظ یک سبک زندگی سالم است. این برنامه ابزارهای زیادی برای کمک به شما در مدیریت همه چیز از استرس و خواب گرفته تا غذا و تناسب اندام ارائه می دهد و همه داده های شما را بر روی یک رابط بصری سازمان دهی می کند. همچنین منابع خوبی از جمله مربیان تناسب اندام، تمرینات ذهن آگاهی و جامعه ای از کاربران همسو با شما را معرفی می کند.

سامسونگ Health چه مواردی را ذخیره و بررسی می کند؟

سامسونگ Health بسیاری از داده های اولیه مربوط به تناسب اندام را ثبت می کند و ابزاری عالی برای مدیریت سلامت کلی شما است. کاربران می توانند تمرینات، دقیقه های فعالیت، ضربان قلب و روند خوابشان را در این بخش ثبت کنند. بسته به دستگاه شما، Samsung Health می تواند به طور خودکار خواب شما را ردیابی کند و یا می توانید داده های مربوط به خواب را به صورت دستی به برنامه اضافه کنید. برخی از دستگاه های سازگار حتی می توانند سطوح SpO2، خروپف و میزان صدای محیط را در هنگام خواب ردیابی کنند.
در برنامه Health، این شرکت می تواند الگوهای خواب شما را با استفاده از داده های ثبت شده توسط ساعت هوشمندتان تحلیل کند و پس از حدود یک هفته، نماد یک حیوان به روتین خواب شما اختصاص داده می شود که نشان دهنده عادات شما است. بر اساس نتایج، برنامه سپس یک برنامه آموزشی چندهفته ای ارائه می دهد تا به شما کمک کند روتین خواب خود را بهینه کنید.
این برنامه همچنین می تواند به شما کمک کند وزن، مصرف آب و کالری را ثبت و بررسی کنید؛ البته سامسونگ Health پیشرفته ترین برنامه مناسب تناسب اندام نیست که می توانید پیدا کنید، اما اگر می خواهید همه چیز را در یک مکان نگه دارید، مطمئنا می تواند به عنوان یک دفترچه ثبت داده ها باشد. علاوه بر این، این برنامه به کاربران کمک می کند تا با ردیابی ضربان قلب، داده های مربوط به استرس خود را بررسی کنند و بسته به دستگاه بر سطح گلوکز خون، فشارخون و اکسیژن خون خود نظارت داشته باشند. این برنامه همچنین داده های مربوط به سلامت زنان، از جمله زمان چرخه های عادات ماهانه را نیز ثبت می کند تا هنگام شروع چرخه، افراد زودتر مطلع شوند.

ثبت نام و معرفی بخش های مختلف در برنامه

شما می توانید با حساب سامسونگ خود وارد Samsung Health شوید. اگر هنوز یک حساب سامسونگ ندارید، برای استفاده از برنامه باید یکی بسازید. این اپ را دانلود کرده، روی ایجاد حساب ضربه بزنید و جزئیات لازم را تکمیل کنید. پس از ورود به سیستم، چهار تب اصلی برای جستجو وجود دارند: صفحه اصلی، همراه یکدیگر، تناسب اندام و صفحه من.

صفحه اصلی

همان طور که از نام آن پیداست، این صفحه پروفایل شما در برنامه سامسونگ Health است. جایی است که می توانید اهداف را تعیین و پیگیری کنید و تمام معیارهای سلامت فعلی خود را مشاهده کنید. برای بررسی آمار خود یا افزودن دستی داده ها، ازجمله وزن یا میزان مصرف آب و غذا، برگه صفحه اصلی را بررسی کنید. اگر به پایین این برگه بروید، می توانید برای افزودن یا حذف موارد از صفحه اصلی خود، روی قسمت مدیریت موارد ضربه بزنید.

همراه یکدیگر

تب Together جایی است که می توانید چالش های مدنظر را وارد کنید و داده های خود را با سایر کاربران Samsung Health مقایسه کنید. همچنین می توانید از دیگران دعوت و با آن ها ارتباط برقرار کنید تا به دوستان خود در روتین هایش انگیزه بدهید.

تناسب اندام

روی برگه تناسب اندام ضربه بزنید تا به یک ویدیوی تمرینی 15 دقیقه ای بروید. در این قسمت می توانید به داستان خواب هم گوش دهید. این بخش دارای کتابخانه گسترده ای از منابع ورزش و تندرستی از جمله برنامه های تمرینی، ویدیوها و ابزارهایی برای ذهن آگاهی و سلامت زنان است.

صفحه من

این برگه جایی است که کاربران می توانند نمایه برنامه خود را ویرایش کنند و مقادیر مهمی مانند کالری سوزانده شده و محدوده ضربان قلب، جنسیت، قد، وزن و تاریخ تولد خود را به برنامه اضافه کنند. همچنین می توانید سطح فعالیت معمول روزانه خود را در مقیاس یک تا چهار در برنامه تنظیم کنید. فراتر از نمایه اصلی شما، برگه صفحه من، داده های تصویری بزرگ مانند خلاصه های هفتگی، بهترین رکوردهای شخصی و نشان های کسب شده شما را ارائه می دهد.
با ضربه زدن روی سه نقطه افقی در گوشه سمت راست بالای صفحه می توانید از هر یک از تب های بالا به منوی سرریز برنامه دسترسی پیدا کنید. این منو شامل چهار گزینه اضافی است:

  • برای شما: برای شما جایی است که خلاصه هفتگی نتایج ردیابی شده شما ازجمله داده های مربوط به فعالیت و خواب خود را پیدا خواهید کرد.
  • تبلیغات: در بخش تبلیغات، تبلیغات بازاریابی در مورد سایر محصولات سامسونگ را خواهید یافت.
  • اطلاعیه ها: در اینجا به روز رسانی های تیم سامسونگ از جمله تغییرات در برنامه و اطلاعاتی درباره محتوای Samsung Health را خواهید مشاهده کرد.
  • تنظیمات: مانند یک منوی تنظیمات معمولی، در اینجا می توانید به جزئیات حساب دسترسی داشته باشید، اعلان ها را مدیریت و تنظیمات حریم خصوصی خود را مرور کنید.

تعیین و پیگیری اهداف

خوشبختانه با شیوه های طراحی شده کاربران تشویق می شوند تا اهداف سلامتی مختلفی را در برنامه Samsung Health دنبال کنند. برجسته ترین کار، هدف گذاری برای بخش هایی در طول روز است. هر دقیقه فعالیت سبک، متوسط یا شدید، ازجمله گام های برداشته شده، ورزش و تمرین برای این بخش به حساب می آید. علاوه بر این، کاربران همچنین می توانند هدفی را برای کالری دریافتی روزانه، وزن بدن، مصرف آب و روتین خواب خود انتخاب کنند.
یکی از نقاط قوت این برنامه، گزینه های متنوعی است که کاربران می توانند برای مشاهده داده های ردیابی شده خود به آن ها دسترسی داشته باشند. از برگه صفحه اصلی هنگامی که روی هر یک از دسته ها (ورزش، خواب، ضربان قلب و غیره) ضربه بزنید صفحه جدیدی با تفکیک گسترده تری از نتایج شما باز می شود؛ سپس در گوشه سمت راست بالا، روی نماد تقویم یا نمودار میله ای ضربه بزنید تا نتایج هفته، ماه یا سال گذشته را در یک نگاه ببینید.

برنامه های سازگار با سامسونگ Health

متاسفانه برخلاف سایر برنامه های تناسب اندام مانند Google Fit یا Apple Health، سامسونگ Health از بسیاری از برنامه های شخص ثالث که سامسونگ از آن ها به عنوان «سرویس های متصل» یاد می کند، پشتیبانی نمی کند.

دستگاه های سازگار با Samsung Health

بسیاری از دستگاه های تناسب اندام و سلامت با سامسونگ Health سازگار هستند، ازجمله تعدادی از ساعت های هوشمند سامسونگ. برای مشاهده لیست کامل دستگاه های سازگار در برنامه، روی More (سه نقطه عمودی در گوشه سمت راست بالای صفحه برنامه خود) و سپس روی تنظیمات ضربه بزنید. به پایین بروید و روی لوازم جانبی ضربه بزنید تا بتوانید دستگاه های فهرست شده در هر دسته را مشاهده کنید.
همچنین می توانید به این برنامه در تلویزیون سامسونگ خود دسترسی داشته باشید تا داده ها و تمرین ها را در صفحه بزرگ تر ببینید. این یک ویژگی موردعلاقه برای انجام تمرینات در خانه است. با همان حساب سامسونگی که برای برنامه موبایل Health استفاده می شود، وارد تلویزیون خود شوید و این دو را در برنامه Samsung Health TV به یکدیگر متصل کنید.

برنامه سامسونگ Health درگوشی هوشمند شما

نصب برنامه Samsung Health بر روی گوشی شما بهترین تجربه کاربری را ارائه می دهد. مشاهده اطلاعات دقیق در یک صفحه نمایش بزرگ تر از یک ساعت هوشمند ساده تر است. علاوه بر گوشی های سامسونگ، می توانید برنامه را به گوشی اندروید ۸.۰ به بالا یا آیفون ۵ به بعد با iOS 9 یا بالاتر اضافه کنید.

معایب Samsung Health چیست؟

بر اساس بررسی های کاربران، بزرگ ترین نقص این برنامه حذف یا کاهش ویژگی های موجود در نسخه های جدید است. برای مثال، سامسونگ در نسخه های جدید صفحه نمایش داده ضربان قلب را دوباره طراحی کرد و نمودار خط ضربان قلب پیوسته را که بسیاری از کاربران ترجیح می دادند حذف کرده است.
علاوه بر این، همان طور که در بالا ذکر شد، برنامه Health با بسیاری از برنامه های شخص ثالث همگام سازی نمی شود و در مقایسه با رقبای دیگر مانند Google Fit یا Apple Health، این یکی از بزرگ ترین کاستی های برنامه است. درنتیجه ورزشکارانی که به دنبال لینک کردن حساب خود به برنامه های قدرتمندتر یا خاص تر، مانند Runkeeper یا Headspace هستند، ناامید خواهند شد.
برخی از دسته های ردیابی خاص در Samsung Health نیز دارای کاستی هایی هستند. هنگام افزودن غذا به قسمت بررسی کالری، هیچ گزینه ای برای اسکن بارکد یا برای واردکردن دستورالعمل های شخصی وجود ندارد. ردیابی روتین خواب نیز به کاربران این امکان را نمی دهد که زمان های خواب یا چرت های جداگانه را به برنامه اضافه کنند، همچنین هنگامی که ردیابی تعداد قدم اجرا می شود، برنامه تعداد مایل در هفته را ارائه نمی دهد. با این حال، همه این ها انتقادات جزئی هستند، زیرا به طورکلی بخش ردیابی داده ها نسبتاً قوی عمل می کند.

چگونه سامسونگ Health را می توان به روز کرد؟

برای اینکه ببینید آیا برنامه Samsung Health شما نیاز به به روزرسانی دارد، برنامه را در فروشگاه Google Play یا App Store پیدا کنید. اگر گزینه های فهرست شده در زیر نام برنامه، حذف، نصب و باز کردن هستند، در حال حاضر آخرین نسخه آن بر روی دستگاه شما نصب شده است. اگر به جای Open، گزینه دوم به روزرسانی است، برای شروع به روزرسانی برنامه خود به جدیدترین نسخه، روی گزینه آپدیت ضربه بزنید.

جمع بندی

به طور کلی، Samsung Health یک برنامه تناسب اندام قوی و گزینه خوبی برای ساعت های هوشمند سامسونگ است؛ چراکه داده های زیادی را ردیابی و سازمان دهی می کند تا به کاربران کمک کند عادت های سالمی ایجاد و تناسب اندام خود را کنترل کنند. با این حال، بازار برنامه های تناسب اندام رقابتی است و عدم پشتیبانی از سایر برنامه ها ممکن است برای برخی از کاربران ایجاد عدم رضایت کند. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله هنوز در رابطه با این برنامه و یا سایر برنامه های گوشی های سامسونگ نیاز به اطلاعات داشتید میتوانید از کارشناسان نمایندگی گوشی سامسونگ مهر کمک بگیرید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی