>
مجله مهر مقالات چطور در آیفون و مک از ایردراپ استفاده کنیم؟

چطور در آیفون و مک از ایردراپ استفاده کنیم؟

 • 26 تیر 1401
 • 0 دیدگاه
 • 63 بازدید

شرکت اپل برای اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه های خود یعنی گوشی آیفون، آیپد یا کامپیوترهای مک، راهکار ساده ای را در نظر گرفته است. این راهکار همان ایردراپ یا Air Drop است. این روش در واقع ساده ترین و سریع ترین راه انتقال داده بین دستگاه های اپل است که شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب از سری مقالات مهر سرمستان هر آنچه باید درباره روش استفاده از ایردراپ در آیفون و مک بدانید را به شما آموزش می دهیم. ایردراپ چگونه فعالیت می کند؟ ایردراپ از ترکیب بلوتوث و وای فای استفاده می کند تا بتواند یک اتصال بی سیم...

6 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

شرکت اپل برای اشتراک گذاری فایل ها بین دستگاه های خود یعنی گوشی آیفون، آیپد یا کامپیوترهای مک، راهکار ساده ای را در نظر گرفته است. این راهکار همان ایردراپ یا Air Drop است. این روش در واقع ساده ترین و سریع ترین راه انتقال داده بین دستگاه های اپل است که شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. در ادامه این مطلب از سری مقالات مهر سرمستان هر آنچه باید درباره روش استفاده از ایردراپ در آیفون و مک بدانید را به شما آموزش می دهیم.

ایردراپ چگونه فعالیت می کند؟

ایردراپ از ترکیب بلوتوث و وای فای استفاده می کند تا بتواند یک اتصال بی سیم، بین دو دستگاه اپل برقرار کند. این قابلیت هیچ محدودیتی نداشته و شما می توانید از آن برای انتقال انواع فایل ها در هر حجم و اندازه ای استفاده کنید. هر فایلی که از این طریق انتقال دهید کاملا رمزگذاری شده و دیگر نیازی نیست که نگران دسترسی افراد غیر به فایل هایتان باشید.
سرعت بسیار بالای این سیستم نیز از دیگر ویژگی های آن است، به گونه ای که می توان آن را سریع ترین راه برای انتقال فایل ها محصولات اپل دانست. شما از طریق ایردراپ می توانید برای هرکسی که در محدوده بلوتوث و وای فای تان قرار دارد، فایل های موردنظرتان را ارسال کنید، یعنی هیچ الزامی ندارد که شخص در لیست مخاطبان شما باشد؛ تنها کافی است در فاصله یک متری شما قرار گرفته باشد.

نحوه استفاده از ایردراپ در آیفون

استفاده از ایردراپ در آیفون و مک بسیار ساده است و کمک می کند که فایل های حجیم را در کوتاه ترین زمان ممکن با دیگران به اشتراک بگذارید. شما می توانید از قابلیت ایردراپ برای هر آیفون یا آیپدی که IOS 7 یا بالاتر دارد، استفاده کنید. روش کار ایردراپ در تمامی دستگاه ها به یک صورت است که در ادامه توضیح می دهیم.

 • برای استفاده از ایردراپ در ابتدا باید به قسمت تنظیمات گوشی رفته و سپس بر روی گزینه Personal Hotspot کلیک کنید.
 • اکنون گزینه Allow Others to Join را خاموش کنید.
 • حال باید به سراغ روشن کردن ایردراپ بروید. ابتدا بلوتوث و وای فای دستگاه خودتان و دستگاهی که قصد دارید فایل ها را به آن ارسال کنید را روشن کنید.
 • در قدم بعدی باید کنترل سنتر را باز کنید. برای این کار نیاز است تا انگشتتان را از پایین ترین قسمت صفحه نمایش به سمت بالا بکشید تا صفحه کنترل سنتر ظاهر شود.
 • سپس بر روی گزینه Air Drop کلیک کنید.
 • منویی پیش روی شما ظاهر می شود که باید یکی از گزینه های آن را انتخاب کنید. گزینه ها به شرح Off، Contacts Only، Everyone هستند.
 • با انتخاب گزینه اول، قابلیت ایردراپ خاموش می شود، پس برای فعال کردن آن باید یکی از گزینه های دوم یا سوم را انتخاب کنید.
 • اگر گزینه دوم را انتخاب کنید، انتقال فایل تنها بین شما و مخاطبین سیو شده در آیفونتان انجام می شود.
 • با انتخاب گزینه سوم، شما می توانید عملیات انتقال فایل را با هر شخص دیگری انجام دهید. گزینه سوم در این قسمت از امنیت کافی برخوردار است، چون قبل از اینکه کسی بخواهد فایلی را به آیفون شما ایردراپ کند، حتما باید آن را تائید کنید.

با انجام این مراحل می توانید در اسرع وقت هر فایلی را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. اما اگر قابلیت ایردراپ آیفون به هر دلیلی دچار مشکل شده باشد و نتواند به شما خدمات موردنظر را ارائه دهد، می توانید از نمایندگی گوشی آیفون کمک گرفته و آن را تعمیر کنید.

نحوه استفاده از ایردراپ در آیفون و مک

اصلا تفاوتی ندارد که شما می خواهید چه فایلی را ایردراپ کنید، روش این کار برای تمامی فایل ها از عکس و فیلم گرفته تا فایل های اکسل و… به یک صورت است. در ادامه مراحل این کار را به طور کامل شرح داده ایم.

 • برای این کار کافی است ابتدا فایل مورد نظر را بازکرده و سپس آیکون اشتراک گذاری را پیدا کنید.
 • بعد از کلیک بر روی این آیکون، روش های مختلف اشتراک گذاری به شما نمایش داده می شوند که ایردراپ نیز یکی از آن ها بوده و اغلب در ردیف دوم لیست قرار دارد.
 • بر روی گزینه Air Drop کلیک کرده و کمی منتظر بمانید تا دستگاه های در دسترس نمایش داده شوند.
 • سپس کافی است از بین دستگاه های موجود بر روی آیفون، مک یا آی پدی که می خواهید فایل ها را برای آن بفرستید کلیک کنید.

با همین چند قدم ساده، فرآیند ارسال فایل آغاز می شود.

روش دریافت فایل های ایردراپ در آیفون

ممکن است شما بخواهید فایلی را از طریق ایردراپ از یک شخص دیگر دریافت کنید. در این صورت اعلانی در آیفون شما نمایش داده می شود که در واقع یک پیش نمایش از فایل مربوطه بوده و شما می توانید با دیدن آن، انتقال را تائید یا رد کنید.
برای اینکه ایردراپ را قبول کنید، باید بر روی گزینه Accept کلیک کنید. سپس اعلان دیگری از طرف ایردراپ ظاهر می شود که از شما می پرسد فایل را از طریق چه اپلیکیشنی باز می کنید که این بستگی به نوع فایل داشته و شما باید گزینه صحیح را برای آن انتخاب کنید. بعد از آن آیفون شما آماده دریافت ایردراپ خواهد بود.

نحوه استفاده از ایردراپ در مک

پایه و اساس استفاده از ایردراپ در آیفون و مک تا حدودی شبیه به هم است؛ پس اگر قبلا با گوشی خود این کار را انجام داده اید، استفاده از آن در لپ تاپ برایتان سخت نخواهد بود. در ادامه مراحل Airdrop در کامپیوتر را برای شما توضیح خواهیم داد.
برای اینکه از ایردراپ در مک بوک خود استفاده کنید، در ابتدا باید ببینید که دستگاهتان توانایی پشتیبانی از این قابلیت را دارد یا خیر. به طورکلی ایردراپ برای هر مک بوکی که بعد از سال 2012 تولید شده و سیستم عامل آن IOS X Yosemite یا بالاتر باشد، سازگاری دارد. این اطلاعات را می توانید در مک خود مشاهده کرده و از نتیجه سازگاری آن اطلاع پیدا کنید.
بعد از اینکه مطمئن شدید قابلیت ایردراپ بر روی مک بوک شما وجود دارد باید وای فای و بلوتوث آن را روشن کنید. این کار را برای دستگاهی که قصد دارید فایل ها را برای آن ایردراپ کنید نیز انجام دهید. نیازی به اتصال به شبکه وای فای نبوده و تنها روشن بودن آن برای این کار، کفایت می کند.
بعد از این کار باید به سراغ روشن کردن ایردراپ بروید. برای روشن کردن ایردراپ می توانید در هر نقطه ای از صفحه که می خواهید کلیک راست کنید. سپس باید گزینه GO که در بالای صفحه نمایش ظاهر می شود را انتخاب کرده و بعدازآن از طریق منوی کشویی، بر روی گزینه Air Drop کلیک کنید.
در قدم بعدی باید بر روی گزینه کلیک کرده و با انتخاب یکی از گزینه های Contacts Only و Everyone مشخص کنید که چه کسانی می توانند مک بوک شما را رؤیت کرده و برای آن فایل ارسال کنند.
در صورت بروز هرگونه مشکل و اختلال در عملکرد قابلیت ایردراپ مک بوک، می توانید از نمایندگی لپ تاپ اپل کمک بگیرید تا مشکل پیش آمده را بری شما برطرف کنند.

نحوه ایردراپ کردن فایل ها از طریق مک بوک

استفاده از ایردراپ در آیفون و مک شبیه هم است و فقط کافی است به دنبال آیکون اشتراک گذاری بگردید و آن را پیدا کنید. سپس در منوی ظاهر شده باید گزینه ایردراپ را انتخاب کرده و کمی منتظر بمانید تا دستگاه های موجود در اطرافتان، روی صفحه نمایش ظاهر شوند.
در برخی از موارد ممکن است در گزینه های اشتراک گذاری برنامه موردنظر شما، ایردراپ وجود نداشته باشد. در این صورت باید پنجره Finder را باز کرده و بر روی گزینه ایردراپ کلیک کنید. در این حالت دستگاه هایی که در دسترس شما هستند و می توانید فایل های خود را برای آن ها ایردراپ کنید، ظاهر می شوند. پس کافی است فایلی را که قصد انتقال آن را دارید، کشیده و روی مخاطب مورد نظر خود در پنجره ایردراپ قرار دهید. با انجام این کار به راحتی فرآیند ایردراپ آغاز می شود.

روش دریافت فایل های ایردراپ در مک بوک

وقتی شخصی اقدام به ایردراپ کردن فایلی برای شما می کند، ابتدا اعلانی مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش درخواست ایردراپ در مک بوک خود مشاهده می کنید. در صورت پذیرش باید بر روی گزینه Accept کلیک کنید. بعد از قبول کردن درخواست، اعلان دیگری ظاهر می شود که از طریق آن می توانید محل دریافت فایل ایردراپ شده را انتخاب کنید.
درصورتی که این گزینه به شما نمایش داده نشد، بازرگانی مهر به شما توصیه می کند که از طریق پوشه دانلود، برای پیدا کردن فایل های دریافتی، اقدام کنید. فایل های ایردراپ شده دریافتی، به صورت پیش فرض یا در پوشه دانلود یا در پوشه مربوط به محتوای فایل ذخیره می شوند تا شما بتوانید به راحتی فایل های دریافتی را پیدا کنید.

سخن پایانی

استفاده از ایردراپ در آیفون و مک یکی از سریع ترین روش ها برای انتقال فایل بین دستگاه های شرکت اپل است. شما می توانید از این قابلیت هم برای آیفون و آیپد و هم برای مک بوک خود استفاده کنید. کار با ایردراپ به آسانی امکان پذیر بوده و در قسمت های قبلی، بازرگانی مهر سرمستان تمام نکات موردنیاز برای این کار را در اختیار شما قرار داده است. ایردراپ کردن فایل ها کاملا نامحدود بوده و شما می توانید به کمک این روش، انواع فایل های مختلف را در هر حجم اندازه ای، به سایر دستگاه های آیفون، انتقال دهید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی