صفحه اصلی نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ

  • 11 اردیبهشت 1400
  • 0 دیدگاه
  • 44 بازدید

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و استفاده از جدیدترین فناوری های روز، یکی از مسائلی که برای بسیاری از مشتریان قابل بحث می باشد، هزینه های سرسام آور تعمیرات ناشی از خرابی لپ تاپ ها می باشد. به طور مثال خراب شدن باتری دستگاه و یا عملکرد ضعیف باتری دستگاه برای بسیاری ناراحت کننده به حساب می آید. اما تکنسین ها با توجه به دانشی که در زمینه های مختلف دارند با تعمیرات جزئی می توانند این مشکلات را برطرف کنند. پس لازم نیست زیاد نگران خالی شدن زود هنگام باتری خود باشید زیرا با تعمیرات جزئی این دستگاه های توانید بهترین استفاده را از آن ها داشته باش...

5 دقیقه مطالعه
4.5 رای ثبت شده است

در سال های جاری شاهد عرضه ی بیشتر لپ تاپ ها نسبت به قبل بوده ایم، به صورتی که آمارهای منتشر شده از خرید این دستگاه های قابل حمل تا حدودی برای بسیاری از افراد غیرقابل باور میباشد. اما توجه داشته باشید نکات مثبتی که این دستگاه ها دارند بیشتر از نقاط ضعف آن ها می باشد، یکی از نقاط ضعفی که قبل از خرید باید حتما به آن توجه کنید، باتری دستگاه می باشد. در واقع ظرفیت پردازش باتری و عملکردی که از خود نشان می دهد از مهم ترین عوامل برای کاربر به شمار می آید. پس بهتر است هنگام خرید این نکته را در نظر بگیرید. در ادامه به طور کامل به بررسی نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ ها می پردازیم.

ساده ترین روش کالیبره کردن باتری لپ تاپ

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ به انواع مختلفی تقسیم می شود که در این قسمت قصد داریم یکی از ساده ترین روش های آن را برای شما توضیح دهیم. درست است که این روش بسیار ساده می باشد اما می توانیم آن را به عنوان کاربردی ترین روش به کار بگیریم.
در مرحله ی اول شارژ لپ تاپ را به 100 درصد برسانید و بعد از آن به مدت دو ساعت شارژر را از آن جدا نکنید تا باتری به صورت کامل شارژ شود. اما بعد از اینکه باتری این مراحل را گذراند شما می توانید آن را از شارژ جدا کنید و تا زمانی که لپ تاپ شارژ دارد از آن استفاده کنید.
بعد از این مراحل دستگاه به شما اخطار تمام شدن باتری لپ تاپ را نشان خواهد داد و شما می توانید با دیدن این هشدار برنامه های خود را ذخیره کرده و بگذارید تا لپ تاپ به طور خودکار خاموش شود. در مرحله ی بعد با خاموش شدن دستگاه به مدت پنج ساعت صبر کنید و آن را به شارژ متصل کنید با این کار به گونه ای می توانید باتری لپ تاپ خود را کالیبره کنید.

کالیبره ی دستی باتری دستگاه

نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ ها شاید در نگاه اول بسیار ساده به نظر آید ولی باید دقت لازم را برای تنظیم دوباره به خرج دهید تا بتوانید از عملکرد 100 درصدی آن استفاده کنید.
در مرحله اول حتما شارژ باتری را به 100 درصد برسانید و بعد از آن اجازه دهید تا دو ساعت دستگاه استراحت کند اما این در صورتی است که شارژر هنوز باید به دستگاه متصل باشد. بعد از مدت دو ساعت می توانید کارهای روزمره ی خود را انجام دهید اما به این نکته توجه کنید که لپ تاپ شما نباید گرم شود و داغ کند. پس از آن به قسمت کنترل پنل مراجعه کرده وارد قسمت Hardware and sound شوید و بر روی Power options کلیک کنید. با کیلیک بر روی این دکمه شما پنجره ی جدیدی را مشاهده می کنید. بعد از آن با کیلک بر روی گزینه ی Change plan settings و انتخاب گزینه Change advanced power settings به قسمت Critical battery action می روید و در آخر می توانید آن را به Hibernateتغییر دهید.

بعد از آن قسمت Critical battery level را به 7 درصد تغییر داده و بر روی گزینه ی Apply کلیک کنید. تا اینجا یک سری از مراحل را طی کردید، بعد از آن شارژر را از دستگاه جداکرده و با کار کردن با آن بگذارید باتری لپ تاپ به کمترین حد برسد تا به صورت خودکار خاموش شود. بعد از گذشت 5 ساعت لپ تاپ را به دستگاه شارژ وصل کرده و شارژ باتری را به 100 درصد برسانید. بعد از این مراحل لپ تاپ را روشن کنید و مراحل طی شده را به اولین حالت برگردانید. اکنون شما نحوه کالیبره کردن لپ تاپ را به صورت دستی انجام داده اید. باتری دستگاه شما هم اکنون عملکرد دقیق تری را به شما ارائه خواهد داد. در ادامه به بررسی بیشتر نحوه کالیبره کردن می پردازیم.

کالیبراسیون چیست؟

اگر قصد تنظیم دوباره ی عملکرد باتری دستگاه خود را دارید بهتر است دستگاه مورد نظر را کالیبره کنید. توجه داشته باشید که کالیبره کردن فقط مختص به لپ تاپ نمی باشد و شما می توانید برای گوشی خود نیز این فرآیند را اجرا کنید. اما باید بگوییم که کالیبره کردن گوشی نسبت به لپ تاپ متفاوت می باشد. در هنگام انجام این فرآیند باید شارژ لپ تاپ و یا موبایل را خالی کرده و با شارژ دوباره ی آن و اجازه ی استراحت دادن به آن، این مراحل را دستی انجام داده. اما شیوه ی دیگری وجود دارد که شما می توانید با آن شیوه دستگاه خود را دقیق تر کالیبره کنید. با مراجعه به تنظیمات دستگاه و تغییرات دستی تنظیمات، آن را بازسازی می کنید که در این صورت شارژ دستگاه شما با عملکرد بالاتری صورت می پذیرد. اما اگر در این زمینه با مشکلاتی رو به رو شدید و یا با سردرگمی مواجه شدید می توانید با مشاوران بازرگانی مهر ارتباط تلفنی برقرار کرده و یا به صورت آنلاین مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

چرا کالیبره کردن باتری الزامی است؟

عموم مردم این تصور را دارند که با استفاده نکردن از باتری دستگاه می توانند عملکرد آن را در بهترین حالت (عملکرد 100 درصدی) نگه دارند. اما باید بگوییم عدم استفاده از باتری، مانند نبود اعضایی در بدن می باشد، در واقع نبود آن نه تنها عملکرد را پایین می آورد بلکه ممکن است سرعت پردازش را پایین آورد. افت قدرت دستگاه از معضلاتی می باشد که کاربر را درگیر خود کرده است و با جابه جایی و یا حذف یکی از اجزا این مورد با مشکل مواجه خواهد شد؛ بنابراین بهتر است از امکاناتی که برایتان در نظر گرفته شده است بهترین استفاده را داشته باشید. فراموش نشود هنگامی که از باتری دستگاه خود استفاده می کنید، مراقب افت شارژدهی باتری نیز باشید و فراموش نکنید که این فرآیند را هر چند وقت یک بار اجرا کند.

کالیبره کردن دستگاه در نمایندگی

از آن جایی که روز به روز تکنولوژی در حال پیشرفت است، برخی از نمایندگی ها با در دست داشتن ابزارهایی می توانند باتری لپ تاپ را کالیبره کنند. در واقع نحوه کالیبره کردن باتری لپ تاپ ها مختلف می باشد. به طور مثال شما با مراجعه به نمایندگی لپ تاپ اچ پی می توانید باتری دستگاه خود را با استفاده از بروز ترین امکانات ترمیم کنید.

فواید و مزایای کالیبره کردن باتری لپ تاپ

از آن جایی که مشتری مداری برای بسیاری از نمایندگی های لپ تاپ از اهمیت بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل تکنسین ها در تلاش اند تا با کمترین هزینه لپ تاپ های شما را ترمیم کنند. اگر در این زمینه با مشکل مواجه شدید می توانید با مراجعه به نمایندگی خود دستگاه مورد نظر را تعمیر کنید. امروزه می بینیم که استفاده از این کامپیوترهای قابل حمل به صورت گسترده به کار برده می شود، به طور مثال زمانی که شما در حال ارائه ی کنفرانسی هستید و یا در جلسه ای حضور دارید برای ارائه ی مطالب خود و … می توانید از این کامپیوترهای قابل حمل استفاده کنید، اما مسئله ی شارژدهی و پردازش باتری دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر باتری دستگاه شما در کمتر از مدت تعیین شده خاموش شد بهتر است باتری آن را کالیبره کنید تا از مزایایی مانند فول شارژ بودن بهره ببرید.

سوالات متداول

چه زمانی باید باتری لپ تاپ را کالیبره کنید؟

توصیه می شود هر سه ماه یک بار باتری لپ تاپ خود را کالیبره کنید تا بتوانید از ظرفیت فول شارژ
دستگاه خود استفاده کنید.

آیا عملکرد باتری بر عملکرد پردازش دستگاه تاثیر می گذارد؟

بله، میزان و توان شارژدهی دستگاه اهمیت ویژه ای برای پردازش داده ها دارد و باید بگوییم با ترمیم باتری دستگاه سرعت پردازش داده ها را بالاتر می بریم.

چرا باید لپ تاپ را کالیبره کنیم؟

بهتر است برای پردازش بهتر داده های خود در لپ تاپ حتما این فرآیند را به کار بگیرید، زیرا با این کار شما مهم ترین بخش دستگاه خود را بروز رسانی کرده اید و می توانید به داده های خود در سریع ترین حالت ممکن دسترسی پیدا کنید.

4.5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

2 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی