>
مجله مهر مقالات مقایسه عملکرد نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گوشی Galaxy S22 Ultra

مقایسه عملکرد نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گوشی Galaxy S22 Ultra

  • 17 مرداد 1401
  • 0 دیدگاه
  • 57 بازدید

سامسونگ گوشی Galaxy S22 Ultra خود را در دو نسخه با پردازنده های اگزینوس 2200 و اسنپدارگون 8 نسل 1 روانه بازار کرده است. برخی از کاربران هنگام خرید این تلفن دچار سردرگمی شده و نمی دانند که بهترین نسخه این دستگاه کدام است. بنابراین ما این مقاله از بازرگانی مهر را به موضوع تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra اختصاص خواهیم داد تا کاربران با مطالعه آن بتوانند بهترین دستگاه را انتخاب کنند. ما در این مطلب عملکرد این دو پردازنده را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد و مشخص می کنیم که کدام تراشه هماهنگی بهتری با گلکسی اس 22 اولترا داشت...

4 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

سامسونگ گوشی Galaxy S22 Ultra خود را در دو نسخه با پردازنده های اگزینوس 2200 و اسنپدارگون 8 نسل 1 روانه بازار کرده است. برخی از کاربران هنگام خرید این تلفن دچار سردرگمی شده و نمی دانند که بهترین نسخه این دستگاه کدام است. بنابراین ما این مقاله از بازرگانی مهر را به موضوع تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra اختصاص خواهیم داد تا کاربران با مطالعه آن بتوانند بهترین دستگاه را انتخاب کنند. ما در این مطلب عملکرد این دو پردازنده را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد و مشخص می کنیم که کدام تراشه هماهنگی بهتری با گلکسی اس 22 اولترا داشته است. پس برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

بهترین نسخه گوشی Galaxy S22 Ultra مجهز به کدام پردازنده است؟

این سؤال برای اکثر کاربران به وجود می آید که کدامیک از این پردازنده های اگزینوس 2200 و اسنپدراگون 8 نسل 1، عملکرد بهتری را در این گوشی سامسونگ ارائه می دهند؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم که این دو تراشه تقریبا در یک ردیف قرار دارند و عملکردهای آن ها در اس 22 اولترا تقریبا مشابه یکدیگر است. اما در این دو نسخه تفاوت هایی نیز مشاهده می شود که در ادامه به هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.

مقایسه عملکرد دوربین های گوشی گلکسی اس 22 اولترا

باید بگوییم که تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra در بخش دوربین زیاد نیست؛ اما تحقیقات انجام شده نشان می دهند که عکس هایی که با نسخه اسنپدراگون 8 نسل 1 گرفته می شوند نویز کمتری دارند. البته این بدان معنا نیست که تصاویری که با گلکسی اس 22 اولترا اسنپ دراگون گرفته می شوند هیچ گونه نویزی نداشته باشند؛ اما مقایسه هر دو این دوربین ها نشان می دهد که شرکت کوالکام با تولید تراشه اسنپدراگون 8، در حذف نویزها بهتر از ISP اگزینوس 2200 عمل کرده است.
همچنین با توجه به مشاهدات دیگر، دریافتیم که عکس هایی که با دوربین تله فوتو نسخه اگزینوس گلکسی اس 22 اولترا در محیط های کم نور و تاریک گرفته شده اند از وضوح بالاتری نسبت به عکس های دوربین تله فوتو مدل Snapdragon برخوردار هستند. علاوه بر این متوجه شدیم که نسخه Exynos این گوشی هوشمند می تواند فیلم های بسیار باکیفیت تر و طبیعی تری نسبت به نسخه اسنپدراگون ضبط کند. در نتیجه می توان گفت نسخه Snapdragon Galaxy S22 Ultra برای گرفتن تصاویر عملکرد بهتری را ارائه می دهد و نسخه اگزینوس برای ضبط فیلم و فیلم برداری! پس در این زمینه نمی توان یکی از آن ها را نسبت به دیگری برتر دانست؛ زیرا هر کدام قابلیت ها و معایب خاص خود را دارند.

مقایسه از نظر بخش گرافیک

سامسونگ امسال پردازنده گرافیکی گوشی گلکسی اس 22 اولترا خود را با همکاری AMD و بر پایه معماری RDNA2 ساخته است. این شرکت قول داده بود که این تغییر باعث بهتر شدن عملکرد این دو نسخه می شود اما با بررسی هایی که متخصصان مختلف بر روی آن ها انجام دادند، دریافتند که این تغییر چندان هم مثبت نبوده است. زیرا نسخه Exynos گلکسی اس 22 اولترا نسبت به نسخه اسنپدراگون آن بسیار عقب افتاده است. در واقع سامسونگ تلاش های فراوانی برای برطرف کردن این مشکلات کرد و به ظاهر موفق شد اما در جایی که همه انتظار یک عملکرد خوب را داشتند، متوجه عملکرد نامناسب پردازنده گرافیکی AMD Xclipse 920 شدند.
طبق تحقیقاتی که انجام شد، دریافتیم که تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra از نظر عملکردی بسیار فاحش است. مثلا در تست Wild Life Extreme که متخصصان انجام دادند مشاهده شد که نسخه اسنپدراگون 8 نسل 1 این گوشی سامسونگ چیزی حدود 35 درصد، عملکرد بهتری را نسبت به نسخه Exynos آن ارائه می دهد. این اختلافات نیز همگی به دلیل عدم سازگاری کامل نرم افزاری بوده اند.
زیرا معماری RDNA2 که پردازنده گرافیکی این دستگاه ها بر پایه آن ها ساخته شد، از پتانسیل بسیار بالایی برخوردار بوده و سامسونگ و AMD نتوانسته اند در این زمان همه هماهنگی های لازم بین تراشه ها را به درستی انجام دهند. بنابراین سامسونگ برای برطرف کردن این اختلاف گرافیکی بین پردازنده اگزینوس و Snapdragon در این گوشی ها باید چند به روز رسانی بزرگ و اساسی را برای تراشه اگزینوس خود انجام دهد و این اختلاف را از بین ببرد.

اسنپدراگون 8 نسل 1 بهتر است یا اگزینوس 2200؟

با بررسی تفاوت نسخه اگزینوس و اسنپدراگون گلکسی S22 Ultra می توان گفت که در بخش دوربین هر دو مدل با یکدیگر برابر هستند و نمی توان گفت که یکی از آن ها نسبت به دیگری برتری دارد. زیرا نسخه اسنپدراگون 8 نسل 1 Galaxy S22 Ultra عکس های واضح تری را به ثبت می رساند و در برابر آن نسخه Exynos 2200 فیلم های باکیفیت تری را ضبط می کند. بنابراین هر کدام از آن ها معایب و مزایای خاصی در بخش دوربین ها دارند، اما هیچ کدام برتر از دیگری نیستند.
در بخش گرافیکی باید بگوییم که سامسونگ نتوانسته هماهنگی های لازم را بین پردازنده Exynos خود را با تراشه گرافیکی که در این دستگاه ها به کار برده انجام دهد. در واقع در این بخش می توان گفت کوالکام مانند همیشه پیروز میدان بوده و نسخه اسنپدراگون 8 سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا عملکرد بسیار بالاتر و بهتری را نشان داده و سازگاری بهتری با پردازنده گرافیکی این دستگاه نشان داده است.

سخن پایانی

توصیه ما به کاربران و علاقه مندان برند سامسونگ این است که هنگام خرید، بهتر است به نمایندگی موبایل سامسونگ مراجعه کنند و از متخصصان حاضر در آن بخواهند تا بهترین دستگاه را به آن ها معرفی کنند. با این کار شما از خرید خود مطمئن تر خواهید بود و می دانید که با راهنمایی های کامل این متخصصان حاذق، توانسته اید یک دستگاه مناسب مطابق با نیازهایتان خریداری کنید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی