آموزش کامل روت کردن تبلت لنوو

  • 23 فروردین 1401
  • 0 دیدگاه
  • 65 بازدید

همه ما زمانی که تبلت یا گوشی جدیدی را خریداری می کنیم، برنامه های مختلفی را بر روی آن می بینیم که شاید هیچ وقت از آن ها استفاده نکنیم. این برنامه ها پیش فرض سیستم عامل هستند و نمی توانید به این سادگی ها آن ها را پاک کنید؛ اما با استفاده از روت کردن این کار امکان پذیر خواهد شد. در تبلت های لنوو برنامه های غیر قابل حذف زیادی وجود دارند که بخش بزرگی از حافظه را اشغال می کنند؛ به همین دلیل اکثر افراد به دنبال راهکاری برای حذف آن ها هستند.البته این تنها کاربرد روت کردن تبلت لنوو نیست و شما می توانید با استفاده از آن برخی برنامه هایی که ...

2 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

همه ما زمانی که تبلت یا گوشی جدیدی را خریداری می کنیم، برنامه های مختلفی را بر روی آن می بینیم که شاید هیچ وقت از آن ها استفاده نکنیم. این برنامه ها پیش فرض سیستم عامل هستند و نمی توانید به این سادگی ها آن ها را پاک کنید؛ اما با استفاده از روت کردن این کار امکان پذیر خواهد شد. در تبلت های لنوو برنامه های غیر قابل حذف زیادی وجود دارند که بخش بزرگی از حافظه را اشغال می کنند؛ به همین دلیل اکثر افراد به دنبال راهکاری برای حذف آن ها هستند.
البته این تنها کاربرد روت کردن تبلت لنوو نیست و شما می توانید با استفاده از آن برخی برنامه هایی که نیاز به تغییر تنظیمات سیستم عامل دارند را هم نصب کنید. علاوه بر این امکان شخصی سازی تنظیمات اندروید نیز از همین طریق وجود دارد. با توجه به کاربردهای فراوان در ادامه این مطلب قصد داریم روش روت کردن تبلت های لنوو را به طور کامل برای شما شرح دهیم.

چرا نیاز به روت کردن تبلت های لنوو داریم؟

فرایند روت کردن شما را به مدیر سیستم عامل تبدیل می کند؛ در واقع بعد از انجام این کار شما می توانید فرمان اندروید را در دست بگیرید و به فایل های سیستمی دسترسی داشته باشید. این قابلیت به شما این امکان را می دهد تا برنامه های بلا استفاده را حذف کنید تا حافظه تبلتتان آزاد شود. علاوه بر این روت کردن تبلت لنوو محدودیت های موجود برای نصب برخی برنامه ها را نیز از بین می برد.
البته در زمان انجام این کار باید دقت کافی به خرج دهید تا به دردسر نیفتید. چرا که ممکن است بعد از روت کردن سیستم عامل و تنظیمات ROM تبلت به طور کلی پاک شود و دیگر نتوانید آن را روشن کنید. نکته دیگر اینکه دستگاه های روت شده بیشتر در معرض خطر نفوذ ویروس ها و بد افزارها هستند. علاوه بر این روت کردن تبلت گارانتی آن را باطل می کند و نمی توانید در زمان خرابی از خدمات نمایندگی ها استفاده کنید.

روت کردن تبلت Lenovo با استفاده از برنامه

برنامه های تخصصی زیادی برای روت کردن تبلت های برند لنوو وجود دارند؛ باید توجه داشته باشید که این برنامه ها کمی تخصصی هستند؛ پس اگر دانش کافی ندارید آن را به دست یک متخصص بسپارید. یکی از محبوب ترین اپلیکیشن ها در این زمینه kingroot است که در دو ورژن مخصوص گوشی و تبلت روانه بازار شده است. برای استفاده از آن ابتدا باید نسخه مربوط به تبلت را دانلود و نصب کنید و بعد از آن طبق مراحل زیر پیش بروید.

1- دکمه root را بزنید و تا زمانی که عبارت root successfully را دیدید، صبر کنید.
2- بعد از مشاهده آن تبلت را ریستارت کنید.
3- اکنون می توانید وارد بخش تنظیمات شوید و برنامه های اضافه را از روی سیستمتان پاک کنید.

اگر در طول روت کردن تبلت لنوو خطایی رخ داد، عملیات را متوقف کرده و با یک فرد متخصص مشورت کنید.

1- وارد منوی setting شوید.
2- در بخش Developer option بر روی تب general بروید.
3- اکنون گزینه USB debugging را بزنید.
4- بعد از OK کردن پیغام نمایش داده شده، مجددا برنامه iRoot را اجرا کنید.
5- اکنون اینترنت را وصل کنید و بر روی گزینه connect device بزنید تا تبلت توسط برنامه شناسایی شود.
6- اکنون می توانید بر روی گزینه root بزنید تا مراحل روت کردن تبلت Lenovo انجام شود و گزینه های بیشتری برای تنظیم دستگاه در اختیار شما قرار بگیرد.

جمع بندی

مهم ترین نکته ای که قبل از شروع روت کردن تبلت لنوو باید انجام دهید، تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعاتتان است؛ چرا که ممکن است در طول این فرایند همه فایل های روی تبلت پاک شوند. نکته مهم دیگر اینکه برنامه های معرفی شده را از سایت های معتبر دانلود کنید تا اطلاعات شخصی شما به خطر نیفتند. باز هم تاکید می کنیم که روت کردن کاری تخصصی است و حتی ممکن است شخص متخصص نیز در زمان انجام آن دچار مشکل شود. اگر برای روت کردت تبلت خود دچار مشکل شدید میتوانید از کارشناسان مهر سرمستان کمک بگیرید.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی