>
مجله مهر مقالات علت های disable شدن گوشی آیفون و روش های برطرف کردن این مشکل

علت های disable شدن گوشی آیفون و روش های برطرف کردن این مشکل

  • 28 اردیبهشت 1401
  • 0 دیدگاه
  • 52 بازدید

اگر شما جز افرادی هستید که به برند اپل علاقه دارید و همیشه تلفن های همراه خود را از این برند خریداری می کنید، ممکن است با مشکل disable یا همان غیر فعال شدن تلفن همراهتان مواجه شده باشید. این مشکل قاعدتا بسیار ناخوشایند بوده و شما به دنبال این هستید که متوجه شوید این اختلال به چه علت به وجود می آید. ما در این مقاله از مهر سرمستان قصد داریم تا علت های disable شدن گوشی آیفون و راه های رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم. شما بعد از مطالعه این مقاله دیگر می توانید به راحتی و خیلی سریع این مشکل گوشی آیفون خود را بر طرف کنید. پس در ادامه ه...

4 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

اگر شما جز افرادی هستید که به برند اپل علاقه دارید و همیشه تلفن های همراه خود را از این برند خریداری می کنید، ممکن است با مشکل disable یا همان غیر فعال شدن تلفن همراهتان مواجه شده باشید. این مشکل قاعدتا بسیار ناخوشایند بوده و شما به دنبال این هستید که متوجه شوید این اختلال به چه علت به وجود می آید. ما در این مقاله از مهر سرمستان قصد داریم تا علت های disable شدن گوشی آیفون و راه های رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم. شما بعد از مطالعه این مقاله دیگر می توانید به راحتی و خیلی سریع این مشکل گوشی آیفون خود را بر طرف کنید. پس در ادامه همراه ما باشید.

بررسی علت های disable شدن گوشی آیفون

موارد زیادی وجود دارند که می توانند باعث غیر فعال شدن گوشی های موبایل اپل شوند. برخی از این دلایل به حدی ساده هستند که ممکن است شما متوجه آن ها نشوید و فکر کنید که علتی بسیار بزرگتر در پس پرده disable شدن گوشی شما وجود دارد. به همین دلیل در این بخش می خواهیم مهم ترین دلایل این اتفاق را مورد بررسی قرار دهیم.

وارد کردن رمز اشتباه به صورت عمدی

یکی از علت های disable شدن گوشی آیفون وارد کردن رمز اشتباه برای باز کردن قفل گوشی است. برخی مواقع ممکن است به دلیل فراموش کردن پسورد، شما رمز عبورتان را به اشتباه و به صورت مکرر وارد کنید. این موضوع باعث می شود که تلفن همراه شما برای مدتی غیر فعال شود. برای مثال اگر رمز را 5 بار اشتباه وارد کنید، مدت disable شدن گوشی برابر 1 دقیقه است.

قرار دادن آیفون در جیب

البته لازم به ذکر است که وارد شدن رمز اشتباه همیشه هم به صورت عمدی پیش نمی آید و در برخی مواقع ممکن است شما به طور ناخودآگاه و غیر عمدی صفحه گوشیتان را لمس کنید و باعث شوید تا چندین بار رمز ورود شما به اشتباه وارد شود.

قرار دادن گوشی در اختیار دیگران

همیشه این شما نیستید که به صورت عمدی یا سهوی رمز iphone خود به طور اشتباه وارد می کنید. بلکه ممکن است افراد دیگر این کار را انجام دهند و به یکی از علت های disable شدن گوشی آیفون شما تبدیل شوند. برای مثال این امکان وجود دارد که کودکی در هنگام بازی کردن این کار را به صورت غیر ارادی انجام دهد که در هر صورت این موضوع می تواند به یکی از علت های disable شدن گوشی آیفون تبدیل شود. یا این که شخصی سعی دارد تا با استفاده از حسگر اثر انگشت و رمز نادرست قفل آیفون شما را باز کند؛ در این صورت iPhone شما disable خواهد شد.

روش های فعال سازی گوشی آیفون در صورت وارد شدن رمز اشتباه

در زمان وقوع این اتفاق تا زمانی که دستگاهتان اعلام نکرده است شما نمی توانید از آن استفاده کنید و باید کمی صبر داشته باشید. جدول زیر مدت زمان غیر فعال شدن تلفن همراه اپل را نشان می دهد.

شاید صبر کردن به مدت 1 دقیقه کار چندان سختی نباشد؛ اما در برخی مواقع که این مدت زمان طولانی می شود، لازم است تا شما اقداماتی برای حل این مشکل انجام دهید. یکی از اصلی ترین و کارآمدترین راه های فعال سازی iphone بعد از زدن رمز اشتباه، متصل کردن دستگاه به iTunes است. زمانی که شما آیفونتان را به آیتونز متصل می کنید، مشکل disable شدن آن بر طرف شده و دستگاه شما مجددا راه اندازی و فعال می شود.

نحوه برطرف کردن مشکل disable شدن گوشی های آیفون با iTunes

اگر شما از قبل دیوایس آیفونتان را با آیتونز همگام سازی کرده باشید، پس می توانید بدون ریکاوری گوشی، از روش زیر برای حذف پسورد و فعال شدن تلفنتان استفاده کنید.
ابتدا آیفونتان را به دستگاهی که قبلا با آن همگام سازی کرده اید، وصل کنید. سپس برنامه iTunes را اجرا کرده و کمی صبر کنید تا تلفنتان با این برنامه هماهنگ شود. بعد از این فرآیند شما باید یک فایل بکاپ بسازید. بعد از ایجاد فایل backup بر روی تب Restire [your device] کلیک کنید. بعد از انجام این مراحل تنظیمات اولیه آیفونتان نمایش داده می شود. سپس شما باید بر روی گزینه Restore from iTunes Backup کلیک کرده و آخرین نسخه پشتیبان گرفته شده را فراخوانی کنید.
اما اگر به یکی از علت های disable شدن گوشی آیفون دیگر نمی توانید از تلفن همراهتان استفاده کنید و آن را از قبل با iTunes همگام سازی نکرده اید، باید از روش زیر اقدام کنید.
در این صورت باید ابتدا آیفون خود را به کامپیوتر یا لپ تاپتان متصل کرده و برنامه iTunes را اجرا کنید. سپس زمانی که تلفن همراه اپلتان به دستگاه متصل شد، آن را سریع ریستارت کنید. در مرحله سوم و بعد از ریستارت کردن باید تب Restore را برگزینید. سپس صبر کنید تا فرآیند ریستور آیفونتان به اتمام برسد. سپس می توانید تنظیمات اولیه دیوایس خود را انجام دهید.
در برخی مواقع ممکن است آیفون شما به راحتی به آیتونز متصل نشود و شما نتوانید با استفاده از این روش نیز مشکل disable شدن تلفن خود را بر طرف کنید. در این صورت شما می توانید به نمایندگی گوشی های آیفون مراجعه کرده و از متخصصان حاضر در نمایندگی بخواهید تا شما را در رفع این مشکل یاری کنند.

سخن پایانی

گوشی های آیفون به دلیل ساختار امنیتی بسیار بالا و قدرتمندی که دارند گاهی اوقات دردسرساز می شوند؛ اما باید بگوییم این ساختار امنیتی بالا در بیشتر مواقع کاملا کارآمد است. به دلیل وجود این ساختار امنیتی بالا اگر شما یا افراد دیگری به صورت چندین بار پیاپی رمز عبور اشتباه و نادرست را وارد کنید، آیفون شما disable خواهد شد. ما در این مقاله علت های disable شدن گوشی آیفون و راه حل بر طرف کردن این مشکل را به شما آموزش داده ایم؛ پس امیدواریم مطالب این مقاله را تا انتها مطالعه کرده باشید تا بتوانید این مشکل آیفونتان را به راحتی برطرف کنید. اما اگر بازهم نیاز به کمک داشتید میتوانید از نمایندگی گوشی اپل بازرگانی مهر کمک بگیرید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی