>
مجله مهر مقالات نقد و بررسی جامع تبلت های مایکروسافت

نقد و بررسی جامع تبلت های مایکروسافت

  • 29 آبان 1401
  • 0 دیدگاه
  • 86 بازدید

به نظر می رسد تبلت های سرفیس در میان تبلت های بازار تعادل خوبی بین فضای کار و بازی ایجاد می کنند؛ چراکه دسترسی خوبی در هر دو فضا به کاربر ارائه می دهند؛ و برای ایجاد تعادل تبلت مایکروسافت دستگاه بسیار جالبی است که می توانند انتخاب مناسبی برای کاربران باشد. در این مقاله، بازرگانی مهر به نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت می پردازد که اول ازهمه به نقد و بررسی تبلت های Microsoft از جهت مثبت می پردازیم و ویژگی های خوب این تبلت ها را بررسی می کنیم و بعد ویژگی های قابل بهبود را برمی شماریم، پس با ما همراه باشید: کیفیت طراحی و ساخت تبلت ه...

3 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

به نظر می رسد تبلت های سرفیس در میان تبلت های بازار تعادل خوبی بین فضای کار و بازی ایجاد می کنند؛ چراکه دسترسی خوبی در هر دو فضا به کاربر ارائه می دهند؛ و برای ایجاد تعادل تبلت مایکروسافت دستگاه بسیار جالبی است که می توانند انتخاب مناسبی برای کاربران باشد. در این مقاله، بازرگانی مهر به نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت می پردازد که اول ازهمه به نقد و بررسی تبلت های Microsoft از جهت مثبت می پردازیم و ویژگی های خوب این تبلت ها را بررسی می کنیم و بعد ویژگی های قابل بهبود را برمی شماریم، پس با ما همراه باشید:

کیفیت طراحی و ساخت تبلت های مایکروسافت

در ابتدای نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت باید به بهبود بخش بصری تبلت ها نسبت به سایر تبلت ها اشاره کنیم که این فاکتور بر کیفیت استفاده کاربر نیز تأثیر می گذارد؛ تبلت ها حاشیه های بسیار نازک تری دارند که در نتیجه فضای کاری بزرگ تری را در اختیار کاربر می گذارد و همچنین دارای بدنه هیبریدی آلومینیومی یا پلاستیکی هستند که طراحی پایه برند مایکروسافت را حفظ کرده است. از نظر قابلیت حمل، وزن دستگاه تنها 0.89 کیلوگرم و پروفیل آن 9.3 میلی متر است.

صفحه کلید تبلت، یک ایده جذاب

صفحه کلید تعبیه شده برای تبلت ها یک ترفند جذاب است؛ چراکه در کنار سیستم عامل ویندوز، صفحه کلید این تبلت را به یک دستگاه جذاب و متمایز از iPad به ویژه برای کاربران تجاری و شرکت های مختلف تبدیل می کند. علاوه بر این، وجود صفحه کلید اختلاف قیمت های احتمالی نسبت به خرید وسایل جانبی را برطرف می کند؛ زیرا با این تبلت نیاز به خرید لوازم جانبی به طور جداگانه نیست و از آنجایی که یک کیبورد خارجی می تواند تا 150 دلار قیمت داشته باشد، با مایکروسافت سرفیس می توانید تجربه متفاوتی را برای خود رقم بزنید و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

داشتن سیستم عامل ویندوز

واضح است که Microsoft Surface Pro تبلتی است که اکنون برای گیک های علاقه مند به فضای ویندوز طراحی شده است. هنگام نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت باید گفت که این تبلت شامل یک پردازنده اینتل است و در نتیجه مشکلات سازگاری برنامه ها را که دستگاه های Windows RT مبتنی بر ARM را دچار مشکل می کند، از بین می برد، همچنین نسخه ویندوز 8 پرو در دستگاه سرفیس پرو به خوبی قابل اجرا است.

عدم رقابت با آی پد اپل

در نقد و بررسی تبلت های Microsoft باید در نظر داشت که تبلت سرفیس مایکروسافت برای رقابت با آی پد به بازار عرضه نشده است و این به عنوان یک مزیت به حساب می آید. مایکروسافت بهترین و خلاقانه ترین کار خود را زمانی انجام می دهد که به عنوان یک فضای رقابتی به بازار، محصول جدید عرضه نکند. علاوه بر این، برخلاف اپل، محصولات با قیمت متناسب تری را به کاربران ارائه می کند که مزیتی دیگر برای آن به حساب می آید. دستگاه های سرفیس مایکروسافت بسیار خوب مهندسی شده اند و طراحی دقیقی دارند؛ اما رابط کاربری متناسب بخشی است که سرفیس با سایر تبلت ها رقابت می کند.

دسترسی به همه برنامه ها

دسترسی به بازی ها و ویژگی های سرگرمی موجود در ویندوز از مواردی هستند که در نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت موردتوجه قرار می گیرند و باعث می شوند توانایی اجرای همه برنامه های خود بر روی تبلت را داشته باشید. در واقع چنین شرایطی مانند این است که با این تبلت، شما رایانه شخصی را همراه خود دارید. تبلت سرفیس و سرفیس پرو هر دو مانند یک دستگاه اولترابوک باکیفیت هستند که همگی در یک بستر متناسب طراحی شده اند؛ البته قابل استفاده در زمینه های مختلف توسط افراد مختلف نیز خواهند بود.

دسترسی به Outlook

از مسائلی که در بررسی تبلت های مایکروسافت باید به آن پرداخته شود، دسترسی کاربران به Outlook و استفاده از اکسل است؛ چراکه شیوه دسترسی به Outlook در تبلت محدودشده که این موضع نیاز به تجدیدنظر دارد.

گزینه های ذخیره سازی متنوع

باید بدانید که گزینه های ذخیره سازی در تبلت محدود هستند. با بالاترین مشخصات ذخیره سازی موجود برای Windows Surface شما 64 گیگابایت و 128 گیگابایت رم برای Windows Surface Pro را دریافت می کنید. هنگام نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت باید ذکر کرد که این میزان ظرفیت برای یک تبلت شخصی کافی نیست و خود ویندوز و برنامه های آفیس مقدار زیادی از این 64 گیگابایت را غیر قابل استفاده خواهند کرد. علاوه بر این، امکان استفاده از اسلات کارت MicroSD در تبلت های مایکروسافت نیز وجود ندارد.

پورت های ورودی و خروجی

هنگام نقد و بررسی تبلت های Microsoft باید این موضوع را در نظر داشت که تبلت ها دارای دو پورت Thunderbolt 4 و جک 3.5 میلی متری صدا هستند و هیچ گزینه ذخیره سازی قابل ارتقایی وجود ندارد.

جمع بندی

در نهایت باید گفت که مقیاس فاکتورهای مربوطه تبلت به نیاز شما برمی گردند و صرفا یک تبلت با ویژگی های مشخص نمی تواند برای شما متناسب باشد. شما بر اساس نیازتان می توانید در میان تبلت ها به بررسی بپردازید و تبلتی را تهیه کنید که تا حد خوبی به نیازهای شما پاسخ دهد، اما بازرگانی مهر در این مقاله سعی کرده تا با نقد و بررسی تبلت های مایکروسافت دیدگاه بهتری را برای شما ایجاد کند که هنگام انتخاب تبلت موردنظرتان کمتر سردرگم شوید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی