>

مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی

  • 31 فروردین 1400
  • 0 دیدگاه
  • 48 بازدید

در گذشته داشتن یک کامپیوتر رومیزی برای بسیاری غیرقابل باور بود اما با روی کار آمدن دستگاه‌های قابل حمل، محبوبیت این دستگاه‌ها بیشتر از رایانه‌های رومیزی شد و در نهایت باعث شد تا لپ تاپ‌ها با تولید انبوه به عرضه برسند. با مدل‌های جدیدی که به بازار ارائه شد روز به روز کاربردی بودن دستگاه‌ها، اهمیت و جلوه‌ی بیشتری پیدا کرد. شرکت اچ پی در سال های اولیه ی تولید خود با تیم کوچک دونفره تاسیس شد که این دو کارفرما با سرمایه ی اولیه ی اندک در سال های بعد با ابتکاری که به خرج دادند توانستند سرمایه ی اولیه ی خود را به چندین برابر برسانند. اکنون...

6 دقیقه مطالعه
5 رای ثبت شده است

در گذشته داشتن یک کامپیوتر رومیزی برای بسیاری غیرقابل باور بود اما با روی کار آمدن دستگاه‌های قابل حمل، محبوبیت این دستگاه‌ها بیشتر از رایانه‌های رومیزی شد و در نهایت باعث شد تا لپ تاپ‌ها با تولید انبوه به عرضه برسند. با مدل‌های جدیدی که به بازار ارائه شد روز به روز کاربردی بودن دستگاه‌ها، اهمیت و جلوه‌ی بیشتری پیدا کرد. شرکت اچ پی در سال های اولیه ی تولید خود با تیم کوچک دونفره تاسیس شد که این دو کارفرما با سرمایه ی اولیه ی اندک در سال های بعد با ابتکاری که به خرج دادند توانستند سرمایه ی اولیه ی خود را به چندین برابر برسانند. اکنون شاهد این هستیم که نمایندگی لپ تاپ اچ پی در سراسر جهان تاسیس شده اند و شما می توانید با مراجعه به این مراکز در زمینه های مختلفی از جمله خرید، تعمیر و مشاوره و … با مراکز در ارتباط باشید و همچنین بتوانید با مشاوره با کارشناسان بهترین خرید را تجربه کنید. اما لازم به ذکر است که مسلما در ابتدای تولید و عرضه ی لپ تاپ ها، منتقدان مزایا و معایب بسیاری را نسبت به دستگاه های عرضه شده وارد کردند. اما بعد از ارائه‌ی لپ تاپ‌های مختلف از برندهای گوناگون مشتریان با این موضوع مواجه شدند که کدام یک از برندها برای خرید دستگاه‌های قابل حمل بهتر می‌باشد، در ادامه به بررسی مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی می‌پردازیم.

مزایا لپ تاپ های اچ پی

1- قیمت

یکی از مهم ترین عواملی که در هنگام خرید لپ تاپ های اچ پی کاربران به آن توجه بسیاری می کنند قیمت مناسب محصول می باشد. درواقع این مورد بستگی زیادی به عوامل مختلف دیگر دارد. به طور مثال زمانی که ظرفیت پردازنده های دستگاه بالاتر باشد و یا اینکه دستگاه چند هسته ای باشد، بر قیمت دستگاه تاثیر خواهد گذاشت. اما برند اچ پی تلاش کرده با در نظر گرفتن عوامل کاربردی و پایین آوردن قیمت بتواند در زمینه ی خدمات دهی بهترین و بیشترین تاثیر را بگذارد. در این صورت این کمپانی تلاش می کند با رقابت میان برندها محصول خود را با کیفیت عالی به فروش برساند. قیمت لپ تاپ های اچ پی نسبت به دیگر برندها برای خرید مناسب تر می باشد.

2- حمل آسان

یکی از مهم ترین عواملی که این دستگاه ها در میان مردم محبوبیت خاصی پیدا کرده اند، وزن سبک و همچنین قابل حمل بودن دستگاه می باشد. امروزه بسیاری از افراد در زمان خرید به این مورد توجه می کنند که آیا محصول مورد نظر دارای وزن مناسبی می باشد یا خیر. دسترسی سریع به اطلاعات در لپ تاپ با توجه به هر موقعیت زمانی و مکانی خاص به شما می تواند در دسترس شما قرار بگیرد و این عامل باعث می شود تا بتوانید لپ تاپ سبک وزن را به دنبال خود برده و در هر شرایطی از آن استفاده کنید.

3- طراحی فوق العاده

طراحان شرکت اچ پی بعد از عرضه ی محصولات برندهای آیفون، سامسونگ و… تصمیم گرفتند تا لپ تاپ های اچ پی را به گونه ای به بازار عرضه کنند که بسیار نازک، سبک و قابل حمل باشد. در واقع این اتفاق با عرضه ی محصول لپ تاپ مک بوک آیفون اتفاق افتاد و این کمپانی سعی کرد تا ضخامت دستگاه خود را به کمترین حد برساند. طراحی فوق العاده ی لپ تاپ های اچ پی و دارا بودن نور در پس زمینه ی کیبورد در دستگاه، مزیت طراحی فوق العاده را بیش از پیش برای این برند به ارمغان آورد.

4- امنیت بالا لپ تاپ های اچ پی

امنیت بالای دستگاه از جمله مزایای لپ تاپ های اچ پی به شمار می رود. شاید این مسئله در هنگام خرید برای بسیاری از کاربران مهم نباشد، اما امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و همچنین افزایش آمار دسترسی به اطلاعات لپ تاپ ها، بسیاری از کاربران سعی می کنند محصولی را خریداری کنند که از امنیت بالایی برخوردار باشد. اما تنها این مسئله نمی باشد و ممکن است با نصب بعضی از برنامه ها بر روی دستگاه لپ تاپ شما ویروسی شود و دیگر کارایی قبل را نداشته باشد. بدافزارها با تخریب بخش های مختلف سعی می کنند تا در سیستم عامل دستگاه اختلالاتی را وارد کنند. اما باید بگوییم که اچ پی با راه اندازی نرم افزارهای امنیتی تا حدودی این ضعف را کمرنگ تر کرد به گونه ای که امکان آسیب رساندن به این دستگاه ها به پایین ترین حد خود رسید.

5- عدم نیاز به تجهیزات جانبی

هنگامی که محصول را خریداری می کنید امکانات و تجهیزات جانبی باید بر روی دستگاه باشد، اکثر لپ تاپ ها با نداشتن تجهیزات رضایت خاطر را از مشتری سلب می کنند. اما لازم است بگوییم که این برند با ارائه ی تجهیزات به شما این امکان را می دهد تا از تجهیزات آن ها استفاده ی بهینه ای داشته باشید.

6- پشتیبانی

پشتیبانی سرویس بعد از خرید دستگاه برای بسیاری از افراد مسئله ای مهم تلقی می شود، زیرا ممکن است بعد از خرید با ایرادات وارد شده، دستگاه کارایی دلخواه را به شما مشتری عزیز ارائه ندهد. به همین دلیل برند اچ پی با تأسیس مراکز پشتیبانی و همچنین پشتیبانی آنلاین به کاربران خود این امکان را داد تا در صورت به وجود آمدن مشکلات بتوانند آن ها را برطرف کنند.

معایب لپ تاپ اچ پی

در واقع معایب لپ تاپ های اچ پی ممکن است از سمت کاربر به وجود آید ، یا ممکن است از طریق سهل انگاری در خرید توسط مشتری به وجود آید و مشتری با در نظر نگرفتن موارد مورد نیاز لپ تاپ را خریداری می کند. اما بهتر است این نوید را به مشتریان اچ پی بدهیم که با مراجعه به نمایندگی می توانید اشکالات موجود را برطرف کنید و از خدمات مشاوره ی بازرگانی مهر به عنوان یکی از نمایندگان اچ پی استفاده کنید.

1- دوام و طول عمر لپ تاپ های اچ پی

یکی از مسائلی که مشتری باید به آن توجه کند و ممکن است از این منظر برای او مطلوبیت نداشته باشد، دوام و طول عمر دستگاه است. باید گفت این شرکت برای رضایت خاطر مشتری به تولید لپ تاپ هایی پرداخت که از نظر وزن و قابل حمل بودن دستگاه بتواند خدمات آن را ساپورت و پشتیبانی کند، به همین دلیل محصولات خود را به گونه ای عرضه کرد که طراحی فوق العاده ای داشته باشد. اما کاربر باید این مورد را در نظر بگیرد که این امکانات مستلزم این است که از محصول خود محافظت و مراقبت بکند، پس بهتر است برای دوام دستگاه خود از آن به طور ویژه ای محافظت کنید.

2- عملکرد باتری دستگاه

اینکه باتری دستگاه تا چه میزان به شما کارایی خواهد داد مسئله ای می باشد که باید از سمت مشتری بررسی شود. به طور مثال عده ای تمام روز از دستگاه خود استفاده می کنند و عده ای دیگر در روز به مدت چندین ساعت با آن کار می کنند. به همین دلیل است که نمی توانیم در مورد عملکرد باتری لپ تاپ های اچ نظر قطعی را اعلام کنیم. اما این نکته را در نظر داشته باشید که با استفاده ی بهینه از باتری لپ تاپ می توانید میزان عملکرد باتری را بالاتر ببرید. به طور مثال زمانی که دستگاه درصد کمی از شارژ را پشتیبانی می کند آن را به شارژ متصل کرده و همچنین بهتر است در مدت زمان شارژ شدن با دستگاه کار نکرده تا بتوانید از عملکرد 100 درصدی دستگاه استفاده کنید.

3- به روز رسانی برنامه های دستگاه

به روز رسانی در همه ی دستگاه ها وجود دارد و گاهی ممکن است بروز رسانی لپ تاپ ها برای مشتری طاقت فرسا و غیرقابل تحمل به نظر آید، اما باید گفت که بروز رسانی دستگاه عملکرد لپ تاپ را بالاتر خواهد برد و همچنین می توانید از خدمات آن به صورت بهتر و بهینه تر استفاده کنید. ممکن است با نصب بسیاری از نرم افزارها سیستم به طور خودکار بر روی حالت آپدیت قرار بگیرد. شاید این عوامل برای کاربر مطلوب به حساب نیاید اما می توانید با مراجعه به نمایندگی لپ تاپ اچ پی تنظیمات دستگاه را درست کنید. شاید تنها ایرادی که بتوانیم به لپ تاپ های اچ پی وارد کنیم مدت زمان طولانی برای آپدیت است.

جمع بندی

در متن بالا به بررسی مزایا و معایب لپ تاپ های اچ پی پرداختیم تا کاربر با خواندن این موارد به این نتیجه برسد که می تواند از این برند خرید کند یا نه. بعد از مطالعه ی مسائل گفته شده اگر هنوز از خرید لپ تاپ های اچ پی اطمینان خاطر ندارید می توانید با مشاوره از کارشناسان مجموعه تجاری و خدماتی مهرسرمستان این مسئله را مورد بررسی قرار داده و بعد از آن به خرید بپردازید. بهتر است قبل از خرید عواملی از جمله CPU، حافظه RAM و هارد، گرافیک لپ تاپ، مشخصات نمایشگر، قیمت لپ تاپ، وزن و اندازه، پورت های ورودی لپ تاپ و تاچ و صفحه کلید دستگاه را مد نظر داشته باشید.

5 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

1 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی