>

راهنمای خرید لپ تاپ

  • 21 بهمن 1401
  • 0 دیدگاه
  • 96 بازدید

راهنمای خرید لپ تاپ اطلاعات و آگاهی‌های مفیدی در این باره به شما می‌دهد تا با دید وسیع‌تر و هوشمندانه اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. مجموعه بازرگانی مهر نیز، در این قسمت از مقاله قصد ارائه توضیحات کافی در خصوص سیستم عامل‌های شناخته‌شده برای سیستم‌های کامپیوتری، سیستم‌های داخلی لپ تاپ دارد. وجود لپ تاپ در عصر حاضر به یکی از ملزومات زندگی افراد تبدیل شده است. به عنوان مثال، یک دانشجو و دانش آموز نیاز مبرمی به لپ تاپ دارند تا بتوانند امور مرتبط خود را با آن حل و فصل نماید. این محصول کاربردی با توجه به نیاز افراد خریداری شد...

4 دقیقه مطالعه
0 رای ثبت شده است

راهنمای خرید لپ تاپ اطلاعات و آگاهی‌های مفیدی در این باره به شما می‌دهد تا با دید وسیع‌تر و هوشمندانه اقدام به خرید محصول مورد نظر خود نمایید. مجموعه بازرگانی مهر نیز، در این قسمت از مقاله قصد ارائه توضیحات کافی در خصوص سیستم عامل‌های شناخته‌شده برای سیستم‌های کامپیوتری، سیستم‌های داخلی لپ تاپ دارد. وجود لپ تاپ در عصر حاضر به یکی از ملزومات زندگی افراد تبدیل شده است. به عنوان مثال، یک دانشجو و دانش آموز نیاز مبرمی به لپ تاپ دارند تا بتوانند امور مرتبط خود را با آن حل و فصل نماید.

این محصول کاربردی با توجه به نیاز افراد خریداری شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. به بیان ساده‌تر؛ برخی افراد لپ تاپ را برای هدف بازی خود انتخاب می‌کنند. در مقابل، برخی دیگر از افراد کارهای پروژه‌ای سنگین یا سبک خود را از طریق آن ساماندهی می‌نمایند. با این حساب، باید با توجه به نیاز کاری خود لپ تاپ مناسب و استاندارد خریداری کنید تا علاوه بر هموار کردن مشکل، از صرف هزینه‌های زیاد بابت قطعات و لوازم جانبی اضافی پرهیز شود.

نکات مهم و مورد توجه در راهنمای خرید لپ تاپ

در خرید لپ تاپ به چه نکاتی توجه کنیم؟ این سوال برای اکثر افرادی که به دنبال لپ تاپ خوب و مناسب هستند، پیش می‌آید. به نظر می‌رسد در این بحبوحه گرانی و تورم توجه کافی و زیاد به نوع و نکات خرید در هر زمینه‌ای واجب باشد. مخصوصا اگر محصول مورد نظر ما یک لپ تاپ باشد که باید هوش و حواس خود را کاملا جمع کنیم چرا که هزینه بالایی برای آن پرداخت می‌شود. همانطور که قبل‌تر هم بیان شد مشخص نمودن کاربری می‌تواند تا نیمی از مشکلات را در این راه حل نماید. امور بسیار حرفه‌ای مانند بازی و انیمیشن و طراحی فوق سنگین نیازمند یک لپ تاپ بسیار حرفه‌ای و گرانقیمت می‌باشد. علاوه بر آن، انجام امور نیمه حرفه‌ای و عادی نیز به ترتیب برای انجام کارهای دانشجویی و خانگی مناسب است. در ادامه به سیستم عامل‌های شناخته‌شده برای سیستم‌های کامپیوتری که برای امور نام برده شده در بالا است، می‌پردازیم.

پردازنده لپ تاپ

همانطور که می‌دانید cpu به عنوان قطعه اصلی یک لپ تاپ، عملیات تفکر و پردازش را به عهده دارد. CPU یا پردازنده لپ تاپ برای امور فوق حرفه‌ای، Core i9  می‌باشد. البته  Core i7  نیز، برای این کار، انتخاب مناسبی خواهد بود. این هسته‌های مرکزی متعلق به برند intel هستند. Cpu مناسب برای انجام امور حرفه‌ای، Core i5  یا Ryzen 5  می‌باشد. لپ تاپ‌های نیمه حرفه‌ای، با سی پی یو Core i3  سازگار هستند. البته  Ryzen 3 هم انتخاب مناسبی برای آنها است. در نهایت؛ برای لپ تاپ‌های عادی از  cpu  و پردازنده Celeron    استفاده می‌شود. Core i3  نیز، به نظر می‌رسد، مناسب باشد.

رم لپ تاپ مناسب

کمتر کسی است که نداند RAM وظیفه ذخیره سازی، خواندن و نوشتن اطلاعات را بر عهده دارد اما آیا این را هم می‌دانید که RAM یا رم لپ تاپ برای هر سیستم باید به چه نحوی باشد؟ اگر کارهایی که در آنها فعالیت دارید فوق حرفه‌ای هستند و به نوعی با طراحی‌های سنگین، کلنجار می‌روید بهترین نوع RAM 32 یا 64 گیگابایت است. برای انجام کارهای حرفه‌ای که در آنها طراحی‌های ساده از طریق فتوشاپ و یا ایلوستریتور انجام می‌دهید RAM  8 یا 16 گیگابایت، کار شما را به بهترین شکل ممکن سر و سامان می‌دهد. رم مورد نیاز لپ تاپ برای انجام کارهای نیمه حرفه‌ای هم 4 یا 8 گیگابایت می‌باشد. در نهایت، لپ تاپ‌های عادی خانگی نیازمند رم 4 گیگابایتی هستند.

اطلاعاتی در خصوص HARD Disk یا حافظه لپ تاپ

هارد مکانی برای ذخیره اطلاعات می‌باشد. در راهنمای خرید لپ تاپ توصیه می‌شود همیشه ظرفیت بالا را مورد توجه قرار دهید. برای لپ تاپ‌های فوق حرفه‌ای نیازمند هارد 1 ترابایتی خواهید بود. علاوه بر آن یک حافظه  SSD با حجم 250 گیگابایت هم نیاز است. هارد مناسب برای امور حرفه‌ای هم تقریبا همان یک ترابایت است که در این مورد  SSD  120 گیگابایتی کافی خواهد بود. هارد یک ترابایت برای سیستم‌های نیمه حرفه‌ای نیز همچنان مطلوب عمل می‌کنند. در نهایت لپ تاپ‌های عادی خانگی نیاز به فضای 256 یا 500 گیگابایتی دارند.

به نظر می‌رسد برای امور عادی دانشجویی و روزانه که عادی هستند صرف هزینه بالا کار اشتباهی باشد. به همین دلیل توصیه می‌شود که برای انجام چنین اموری از لپ‌تاپ‌های عادی با حافظه داخلی 512 گیگابایت، حافظه رم 8 گیگابایت و پردازنده مناسب اینتل استفاده شود.

لنوو و ایسوس دو برند مطرح

راهنمای خرید لپ تاپ با وزن مناسب

همانطور که مشخص است این وسیله کاربردی طوری ساخته شده است که قابلیت جابجایی داشته باشد. اگر وزن لپ تاپ مناسب باشد باعث خواهد شد که افراد در زمان حمل آن، هیچ اذیتی را متحمل نشوند. بهتر است این را بدانید که هر چه وزن یک لپ تاپ پایین بوده و سبک باشد، به مراتب قیمت بالا و گران قیمتی خواهد داشت. لپ تاپ‌های عرضه شده اخیر دارای وزن 1 الی 2 کیلوگرمی هستند که به نظر وزن ایده ال و مناسبی می‌باشد.

صفحه‌ نمایش لپ تاپ

راهنمای خرید لپ تاپ موضوع کیفیت و اصالت محصول را نیز، به طور دقیق مورد توجه قرار می‌دهد. در این راستا اگر کیفیت و مرغوبیت لپ تاپ حرفی برای گفتن داشته باشد به دنبال آن سیستم‌های دیگر لپ تاپ هم امتیاز عالی دریافت می‌کنند. صفحه نمایش یکی از این قطعات است که اهمیت آن به اندازه سخت افزارهای سیستم بالا است.

به طور معمول ابعاد صفحه‌ نمایش لپ تاپ حداقل 11 و حداکثر 17 اینچ می‌باشد اما اگر این مورد را برای سیستم‌های فوق حرفه‌ای تا عادی در نظر بگیریم اندازه‌های متفاوتی به دست می‌آید. به بیان ساده‌تر، صفحه نمایش لپ تاپ‌های فوق حرفه‌ای باید عریض و گسترده باشند چرا که کاربران آنها گیمرها و طراحان بزرگ هستند. لپ تاپ‌های حرفه‌ای نیز دارای صفحه نمایش 14 اینچ می‌باشند. اگر برای انجام کارهای نیمه حرفه‌ای خود دنبال لپ تاپ مناسب هستید، پیشنها می‌شود ابعاد بزرگ را در نظر نگیرید. انجام امور عادی و خانگی نیز، نیازمند لپ تاپ با صفحه نمایش 13 اینچ می‌باشد.

علاوه بر اینها، راهنمای خرید لپ تاپ در زمینه‌های صفحه نمایش مات، لمسی، چرخشی نیز، با توجه به خواسته و سلیقه کاربران، اطلاعات مفیدی ارائه می‌ًدهد. در مجموعه بازرگانی مهر انواع لپ تاپ‌های مورد نیاز کاربران با قیمت مناسب و کیفیت بالا ارائه می‌شود که افراد می‌توانند قبل از خرید، مشاوره‌های مطلوبی از کارشناسان مجموعه دریافت نمایند.

0 امتیاز شما در رابطه با این پست ؟

0 رای

دیدگاه کاربران

کاربر مهمان می توانید دیدگاه خود را وارد نمایید

نوبت اینترنتی