>

گارانتی موبایل سامسونگ

گارانتی موبایل سامسونگ در واقع نوعی تضمین و تعهد می باشد که شرکت سامسونگ در اثر ایجاد مشکل برای بهبود و رضایت مشتری فعالیت هایی را برای تعمیر در نظر می گیرد.
اگر خریدار موبایلی را با گارانتی تهیه می کند، یعنی شرکت مورد نظر ضمانت می دهد که گوشی خریداری شده در مدت زمانی که شما از آن استفاده می کنید نقصی نداشته باشد. اما نکته ی دیگری که باید به آن اشاره شود مدت زمانی است که محصول گارانتی دارد و می تواند نقص های به وجود آمده را تحت پوشش قرار دهد.
زمانی که گوشی سامسونگ با گارانتی، پس از چند ماه اول به صورت خودکار و بدون دخالت خریدار نقص پیدا کند، این شرکت موظف است تا محصول خود را به طور رایگان تعمیر کند. این قابلیت فقط برای گوشی نمی باشد بلکه دیگر لوازمی که ممکن است اشکال و نقصی در آن ها به وجود آید مانند، لوازم خانگی، لپ تاپ و خودروهایی جدید و نو که خریداری می شوند هر کدام برای سرویس دهی بیشتر، این خدمات را بر روی محصول خود قرار می دهند. اما بعضی از شرکت ها برای اینکه خدمات پس از فروش موبایل سامسونگ را ارائه ندهند گوشی های تحت گارانتی را کمتر تعمیر می کنند. به همین دلیل برای خرید گوشی های خود باید توجه کنید تا یکی از بهترین برندها و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت می کنند را برای ارائه ی خدمات انتخاب کنید. گارانتی موبایل سامسونگ مهر در زمینه ی خدمات رسانی می تواند خیال کاربر را از این جهت راحت کند که گوشی مورد نظر در دست تعمیر یا تعویض قرار خواهد گرفت.

مسئله ی دیگری که باید به آن اشاره کرد این است که آیا گوشی مورد نظر دارای گارانتی می باشد یا خیر؟
این سوال ممکن است برای بعضی از مخاطبان بیهوده باشد، اما برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است. تفاوت قیمتی میان گوشی ها و اینکه آیا دارای ضمانت نامه می باشند یا خیر مسئله ی بحث برانگیزی می باشد. شرکت هایی که برند شناخته شده ای هستند هم از لحاظ سرویس دهی مطمئن می باشند و هم از لحاظ قیمتی می توانند به خریدار اطمینان خاطر را بدهند که در صورت وجود مشکل در گوشی می توانند آن را تعمیر کنند. مقدار هزینه ای که برای هر مدل از گوشی ها جهت گارانتی کردن گوشی دریافت می شود متفاوت است. مثلا در رده های پایین تر به طبع مقدار هزینه ی دریافتی برای گارانتی کمتر خواهد بود. هزینه ای که برای گارانتی به صورت اصولی باید پرداخت شود قیمت حدودی بین 200 تا 300 هزار تومان می باشد. ضمانت نامه ها فقط برای یک بار استفاده خواهند شد و فروشنده هیچ پولی برای تعمیر آن نخواهد گرفت. اینکه برای سالم ماندن و در امان ماندن گوشی خود چه کارهایی را انجام می دهید اهمیت بسیار زیادی دارد، به طور مثال برای نصب اپلیکیشن ها و برنامه ها بهتر است از برنامه های مختلف خود گوشی مانند گوگل پلی استفاده کنید که در این صورت هم گوشی شما ویروسی نخواهد شد و هم عملکرد آن دچار نقص نخواهد شد. بعضی از برنامه ها ممکن است ویروسی باشند که امکان دارد با مشکلاتی روبرو شوید. برنامه های گوشی مانند گوگل پلی به دلیل اینکه از سیستم آنتی ویروس برخوردار است، برای نصب هر یک از برنامه ها به شما هشدار خواهد داد که این برنامه امکان دارد ویروسی باشد.

گارانتی گوشی های سامسونگ تا چه زمانی اعتبار دارد؟

بر اساس قوانینی که شرکت samsung برای ضمانت نامه ی گوشی خود ارائه کرد، زمان اعتبار برای محصول مورد نظر هر چه طولانی تر باشد بهتر است، که این به معنی مادام العمر بودن گارانتی نمی باشد. همه ی عواملی که بر اساس قانون در شرکت سامسونگ مورد بهره برداری قرار می گیرد برای رضایت مشتری است و کمپانی سعی دارد تا با اهمیت دادن به نظر خریدار بتواند رضایت آن ها را کسب کند. معمولا گارانتی گوشی های سامسونگ تا یکسال می باشد و هزینه ای که این کمپانی می گیرد به طبع از دیگر رقیبان بیشتر است بنابراین خدماتی که ارائه خواهد داد بیشتر خواهد شد. دلایلی که ذکر شد باعث می شود تا گارانتی موبایل سامسونگ از لحاظ قیمتی متفاوت تر باشد. به اصطلاح هر چه قدر که خدمات پس از فروش موبایل بیشتر باشد به نفع مصرف کننده است. شما می توانید بهترین گارانتی گوشی سامسونگ را با خرید از بازرگانی مهر تهیه کنید. در این بین شاهد این نکته هستیم که هر چه این زمان بالا تر رود به ضرر تولید کننده می باشد. مدت زمان گارانتی بسیاری از گوشی های Samsung «ماه 18» می باشد.
اما مدت زمانی که گارانتی تمام خواهد شد دیگر نمی توانید برای تعمیر از آن استفاده کنید و باید شخصا هزینه های تعمیر آن را بپردازید. سیاست هایی که شرکت گارانتی کننده برای محصولات خود دارد در بازه های زمانی متفاوت خواهد بود و متاسفانه خدمات پس از فروش گوشی ممکن است برای بعضی از نواقص به کار نیاید. مثلا زمانی که موبایل دچار شکستگی شد و یا در اثر رطوبت آسیب دید از گارانتی نمی توانید استفاده کنید زیرا این موارد در اثر سهل انگاری به وجود می آید.

حال به بررسی این می پردازیم که چه مشکلاتی شامل گارانتی خواهند شد؟
خرابی های ناشی از آب خوردگی و نفوذ مایعات شامل خدمات پس از فروش گوشی سامسونگ نمیشود یعنی شما نمی توانید گوشی خود را از این طریق به صورت رایگان تعمیر کنید. این موضوع شاید از نظر شما خریدار ضعف محسوب شود اما سیاست هایی که این شرکت دارد باعث می شود تا حدودی از ضرر های به وجود آمده جلوگیری کند، البته بسیاری از خرابی ها توسط مصرف کننده به وجود می آید و کمپانی هیچ اشکالی در نرم افزار خود نخواهد داشت. خرابی هایی که ناشی از عوامل غیر منتظره نیز به وجود می آید هم شامل گارانتی نخواهد شد که این خرابی ها مانند نوسانات برق، استفاده از شارژر های نا مرغوب و بلایای طبیعی از جمله عواملی است که شاید از نظر خریدار سخت گیرانه به نظر آید که شامل سوختن تک پیکسل های گوشی می باشد؛ یعنی اگر میزان پیکسل های سوخته شده در گوشی به تعدادی که شرکت معلوم کرده، نرسیده باشد تعمیر گوشی شامل هزینه ی رایگان نخواهد شد. تعداد پیکسل های سوخته شده باید به سه پیکسل برسد تا شما بتوانید از خدمات پس از فروش استفاده کنید. این مسائل باعث می شود تا اکثر کسانی که از گوشی استفاده می کنند علاقه ای به خرید گارانتی نداشته باشند. اکثر شرکت ها سعی دارند تا برای کم کردن هزینه های خود به طریقی قوانین را دور زده و بهانه هایی بیاورند. اما خدمات پس از فروش موبایل سامسونگ بازرگانی مهر به شما این امکان را می دهد تا بتوانید از گارانتی خود به خوبی استفاده نمایید. اگر این شرکت ها پایبند به تعمیر و استفاده از ضوابط خود نباشند کاربر از استفاده ی گوشی ناراضی خواهد بود و ممکن است به سراغ برند متفاوتی برود. بعضی از مشکلات مثل خاموش شدن و روشن شدن ناگهانی گوشی به کاربر مرتبط نمی شود که در این صورت می توانید از تعمیر رایگان استفاده نمایید.

ارزش ضمانت گوشی موبایل یا پرداخت هزینه؟

تیتر بالا این موضوع را به ما تاکید می کند که آیا بهتر است از گارانتی استفاده کنیم یا هزینه هایی را برای تعمیر گوشی بپردازیم. به طور کلی به شما خریدار عزیز پیشنهاد می شود که اگر در اکثر مواقع گوشی موبایل از دستتان می افتد و ممکن است با مشکلات و عوامل طبیعی روربرو شوید، پس بهتر است که از خدمات پس از فروش استفاده نکنید زیرا شکستگی LCD شامل هزینه های رایگان تعمیر نمی باشد. درصد خرابی های ناشی از شکستی LCD بیشترین خرابی را بر جای گذاشته است تا خاموش و روشن شدن ناگهانی تلفن همراه بنابراین شما باید با توجه به عملکرد خود از گرفتن و نگرفتن گارانتی خود اطمینان پیدا کنید.

گارانتی موبایل سامسونگ در ایران

روابطی که بین کشور ما و کره ی جنوبی می باشد باعث شده تا استفاده از گارانتی رسمی امکان پذیر باشد شرکت هایی وجود دارند که رسما در داخل کشور زیر نظر کمپانی اصلی احداث شده و می توانند به مشتری خدمات ارائه کنند. بهتر است قبل از تهیه ی گوشی با پرس و جو وتحقیق از برند خود اطمینان خاطر لازم را به دست آورید. گارانتی گوشی سامسونگ مهر این اطمینان را به شما خواهد داد که می توانید از خدمات پس از فروش استفاده ی بهینه کنید.

نحوه استعلام گارانتی گوشی سامسونگ و فعالسازی گارانتی

ممکن است یکی از دغدغه‌های شما هنگام خرید اطمینان از گارانتی گوشی باشد. برای استعلام اصالت این ضمانت نامه و فعالسازی آن باید از طریق سامانه همتا اقدام کنید. برای دسترسی به این سامانه می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

• ارسال پیام کوتاه به شماره 7777
• وارد کردن کد دستوری #7777*
• استفاده از اپلیکیشن سامانه همتا
• مراجعه به سایت hamta.ntsw.ir

با فعاسازی این گارانتی می‌توانید از انواع خدمات نرم افزاری، سخت افزاری و بروز رسانی‌ها استفاده کنید.
اگر مدتی است که از خرید گوشی همراه شما گذشته است و به فاکتور خود دسترسی ندارید می‌توانید با وارد کردن IMEI از طریق سایت https://www.samsung.com/in/support/your-service/main و ایجاد حساب کاربری از شرایط ضمانت نامه و زمان باقی مانده از گارانتی گوشی خود مطلع شوید.

زمان تعمیر گوشی های دارای گارانتی سامسونگ

از آنجایی که ممکن است از این قابلیت و خدمات استفاده کنید پس بهتر است در مورد زمان تحویل گوشی خود اطلاعات لازم را کسب کنید. این مسئله اندکی در کشور ما با چالش مواجه است در صورتی که در دیگر کشور ها ممکن است به راحتی از این خدمات استفاده شود. زمان تعمیر گوشی در ایران ممکن است تا 10 روز طول بکشد، بنابراین بهتر است برای انجام کارهای روزمره ی خود از روش های دیگری استفاده نمایید. زمانی که از خدمات پس از فروش موبایل سامسونگ استفاده می کنید باید مدارکی از جمله فاکتور خرید و کارت گارنتی را به همراه داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید مشکل خود را رفع کنید. نکته ی آخر برای استفاده از گارانتی بهتر است برای خرید به شرکت هایی مراجعه کنید که از اعتبار بیشتری برخوردارند، گارانتی موبایل سامسونگ بازرگانی مهر از جمله خدمات معتبری برای خدمات دهی می باشد.

بازرگانی مهر علاوه بر ارائه خدمات برای گوشی سامسونگ، گارانتی موبایل هواوی، گارانتی موبایل نوکیا و دیگر برندهای معتبر را نیز ارائه می دهد.

چه مشکلاتی در گوشی سامسونگ شامل گارانتی خواهد بود؟

آب خوردگی و نفوذ مایعات، ضربه دیدن، دزدیده شدن و … عواملی نیستند که شامل گارانتی شوند. بلکه فقط مورادی مانند خاموش و روشن شدن ناگهانی، سوختن 3 پیکسل یا بالاتر، گوشی را شامل گارانتی می‌کند.

اعتبار گارانتی گوشی های سامسونگ تا چه زمانی است؟

به طور معمول مدت زمان این گارانتی 18 ماه است.

آیا برای دریافت گارانتی در هنگام خرید باید پول پرداخت کرد؟

بله و این هزینه بسته به مدل گوشی متفاوت خواهد بود.

آیا نمایندگی موبایل سامسونگ در ایران هم وجود دارد؟

بله خوشبختانه روابط مناسبی بین ایران و کره جنوبی وجود دارد. شما با خرید گوشی سامسونگ از بازرگانی مهر می‌توانید از خدمات پس از فروش این محصول بهره مند شوید.