Moto Z انقلاب موتورولا در صنعت تلفن‌های همراه؟

moto z

در کنفرانس دنیای تکنولوژی لنوو در روزه پنج شنبه، موتورولا یک تلفن با قابلیت اتصال ماژول‌های مختلف را راهی بازار کرد،  با معرفی Moto Z و Moto Z Force با سه ماژول قابل نصب بر آن به نام Moto Mods تمامی توجه‌ دنیای تکنولوژی را معطوف خود کرد.

اگر چه هر دوی این تلفن‌های هوشمند بصورت آنلاک موجود خواهند بود، شرکت مخابراتی  Verizon را در تابستان معرفی خواهد کرد و سه ماژول  Moto Mods نیز در آن زمان قابل دسترس خواهند بود. ولی نسخه‌های آنلاک این گوشی در پاییز به بازار عرضه خواهند شد.

تلفن همراه Moto Z

در ظاهر تلفن هوشمند Moto Z غیر عادی به نظر نمی‌رسد. این تلفن 5.5 اینچی دارای صفحه نمایش AMOLED با رزولوشن 1440*2560، یکه پردازنده 2.2GHz Snapdragon 820، و حافظه Ram 4Gb همراه با دوربین جلو 5 مگاپیکسلی و دوربین پشت اتوماتیک HDR  سیزده پیکسلی پشت است و این تلفن در نسخه Z از باتری‌ 2600mAh که برای 30 ساعت استفاده ترکیبی مناسب است استفاده می‌نماید، تنها 15 دقیقه شارژ این تلفن به این گوشی شارژ لازم برای 8 ساعت استفاده را خواهد داد. نسخه Force این گوشی شبیه نسخه معمولی ‌است با این تفاوت که 40 ساعت باتری برای استفاده ترکیبی نگه‌ می‌دارد، با صفحه نمایش گارانتی شده نشکن، به همراه دوربین پشت 21 مگاپیکسبلی پشت موبایل.

تلفن Moto z موتورولا

نکات انقلابی این تلفن هوشمند:

به پشت این تلفن هوشمند نگاه کنید، شما متوجه 2 سطر از نقطه‌های فلزی خواهید شد که قابلیت اتصال به ماژول‌‌های Moto Mods را ایجاد می‌کند. درباره Moto Mods ها باید گفت که شبیه قاب‌ها و کیف‌های گوشی هستند که هرکدام قابلیت خاصی در این تلفن هوشند با اتصال به پشت آن  فعال خواهد کرد.پشت تلفن هوشمند Moto Z

3 ماژول Moto Mods برای این گوشی‌ها موجود است، یکی از آن‌ها گوشی شما رو به یک اسپیکر فوق‌العاده قوی تبدیل می‌نماید.

moto z

دیگری تلفن Moto Z را به یک پروژکتور تبدیل می‌نماید، این Moto Mod می‌تواند تصاویر را تا اندازه 70 اینج پروژکت کند و تقریبا از هر زاویه‌ای به خوبی عمل می‌کند.

moto z Moto Mods

آخرین Moto Mod با طراحی بسیار زیبا یک باتری اضافی است که به تلفن هوشمند شما اتصال پیدا می‌کند و می‌توانید بدون ترس از تمام شدن شارژ از استفاده از تلفن هوشمند خود لذت ببرید.

Power Grid Moto Mod

حال باید دید که این نوآوری از موتورولا چه جایگاهی در بازار تلفن‌های هوشمند پیدا خواهد کرد، البته پیش‌بینی می‌شود این تلفن همراه مورد استقبال آمریکایی‌ها قرار گیرد.