برنامه گوگل برای پیش افتادن از اپل با مدل جدید درآمدی در گوگل پلی

تنها یک روز بعد از اعلام اپل مبنی بر اینکه:(( تولیدکنندگان نرم‌افزار سهم بیشتری از فروش نرم‌افزار خود را در اپل استور خواهند داشت، بدین صورت که سهم 70 درصدی آن‌ها از فروش نرم‌افزار به 85 درصد افزایش خواهد یافت، البته تحت شرایط خاصی)) گوگل اعلام کرد که سود تولیدکنندگان نرم‌افزار را از 70 به 85 افزایش خواهد داد و تولیدکنندگان نیازی به صبر برای مدت یکسال برای برداشت پول خود را نخواهند داشت. البته گوگل برای این اتفاق زمان خاصی را اعلام نکرده است.

بر طبق این خبر گوگل در حال تست شیوه و طراحی جدید پلی استور خود با چند شرکت رسانه‌ای است. اگر کارها به همین منوال پیش رود به احتمال بسیار زیاد گوگل این تصمیم را به زودی اجرایی خواهد کرد تا همزمان با برگزاری WWDC اپل قسمتی از توجهات به این سمینار را معطوف خود کند.

دلیل اهمیت موضوع:

گوگل مدت‌هاست که سعی دارد پلی استور را مکانی دوستانه تر برای تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان نرم‌افزار کند، گوگل در همین راستا حتی به شرکت‌ها اجازه داده بود که از سیستم پرداخت پول شرکت خود استفاده نمایند و تمام سود توسعه نرم‌افزار را برای خود نگه دارند، در حالی که اپل شرکت‌ها را مجبور به استفاده از سیستم  پرداخت پول خود می‌کند و 30 درصد از هرگونه فروش تحت پلتفرم خود را بنفع خود و بعنوان سود خود دریافت می‌نماید.

تاثیر تصمیم گوگل بر این موضوع:

آیا این تصمیم می‌تواند تاثیر چندانی بر روند بازار داشته باشد؟ این سوالی‌است که جوابش احتمالا نه خواهد بود، کاربران تلفن‌های هوشمند تصمیم‌گیرنده نهایی در این مورد هستند و همچنان بنظر می‌رسد که گوگل راه طولانی برای کسب قسمتی از سهم گوشی‌های اپل در بازار داشته باشد. البته باید دید که شرکت‌ها در سال پیش رو چه برنامه‌ای داشته باشند.

پلی استور گوگل